Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Asil Tendonumu Kopardim

Kanuni

Öne çıkan mesajlar

µh said:

ısınmanın koşusu+hareketler falan 15-20 dakka yeter düzgünce yapmak için

Bi kere açma germe yapmadan koşu hatalı bi davranış, o yüzden koşu hariç ısınma yirmi dakika minimum diye biliyorum ben. Menisküsleri, hemstringleri ve gastroknemiusları (en azından aklıma gelen koşarken sakatlanabilcek yerler) esnetmeden koşmak tekinsiz
Sosyal ağlarda paylaş

abi sakın koşudan önce germe hareketi falan yapmayın, çat diye sakatlanırsınız. yıllarca takımlarla antremana girdim hafif tempo koşudan önce hareket yapıldığını ne gördüm ne de duydum, hatta antremana geç gelenler bizi hareketlerde yakaladıysa koşmaya gönderilirdi önce.

koşuya hızlı yürüyüş temposunda başlayıp sonrasında da hafif tempo koşu olarak devam etmek lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

µh said:

abi sakın koşudan önce germe hareketi falan yapmayın, çat diye sakatlanırsınız. yıllarca takımlarla antremana girdim hafif tempo koşudan önce hareket yapıldığını ne gördüm ne de duydum, hatta antremana geç gelenler bizi hareketlerde yakaladıysa koşmaya gönderilirdi önce.

koşuya hızlı yürüyüş temposunda başlayıp sonrasında da hafif tempo koşu olarak devam etmek lazım.

kosu icin ben de boyle biliyorum
ozellikle onerilmiyor acma ve germe hareketleri, sakatlik riskini yukseltiyor diye.
Sosyal ağlarda paylaş

Hadi ya, benimki bilimsel bi bilgiye dayanmıyo ya dinlemeyin madem. Ama bi komşum dümdüz koşuya çıkıp dizini sakatlayıp gelmişti dizi şiş gezdi üç hafta. Ben de yürüyüş üstüne koşu yaptığım bi gün aşil tendonumu elime alıyodum, fena ağrımıştı. O zaman bu iki örnekte sıkıntı zemin ya da ayakkabıda mı acep?
Sosyal ağlarda paylaş

Drall said:

Hadi ya, benimki bilimsel bi bilgiye dayanmıyo ya dinlemeyin madem. Ama bi komşum dümdüz koşuya çıkıp dizini sakatlayıp gelmişti dizi şiş gezdi üç hafta. Ben de yürüyüş üstüne koşu yaptığım bi gün aşil tendonumu elime alıyodum, fena ağrımıştı. O zaman bu iki örnekte sıkıntı zemin ya da ayakkabıda mı acep?

sert zemin olabilir, eğimli zemin olabilir, yanlış ayakkabı olabilir, biranda çok hızlı koşmaya başlamak olabilir. koşu bandında koşmanın bile topuklara falan zararı var, ameliyat geçirenler var. o yüzden en iyisi tartar pistte koşmak, uygun bir ayakkabıyla.
Sosyal ağlarda paylaş

Kanuni said:

oha akp

aydin milletvekilinin temsilcisi tarafindan sabah arandim gecmis olsun dilekleri iletildi adamlar tarafindan..

yuh birebir ilgi.

nerden buldun teli ne alaka, cok ise yarar su olay bir cok insanda.

abi adamlar calisiyor!

O YUZDE ELLI OYU HAKKEDIYORLAR, HAKKEDIYORLAR! BUNU HERKES GORECEK ISTE!!

hacit bu arada yazin ben tendonun ustunden bir acik yaralanma gecirdim. o yatma ve bekleme olayi can sikiyor.
vr almak icin uygun bir zaman, ben soyleyim :P
Sosyal ağlarda paylaş

Isınma derken her kasını çalıştıracaksın.
Önce çok hafif yürüyüş 1 dakika falan sonra tatlı bir koşu gene 1 dakika. Sonra yan koşu 1 dakika ve sonrası özellikle bacak ve bel kasları hafif esneme.
Amaç kasın oyun anında ilk olarak bir anda haşırt diye gerilmemesi ve kasa kanlanmanın önceden yapılıp kasın esnekliğinin artmış olması.
Sosyal ağlarda paylaş

aynen yatis cok fena. icim bayildi daha bir hafta oldu :(

isinmaktan cok limitleri bilmekle alakali. 25 yasindaki gibi basketbolu 44 yasinda oynarsan kopuyor atiyor bir seyler.

sonucta kobe vs gibi prolarda macin sonlarinda falan kopardilar veya isinmadan sonra.

vucudu iyi dinlemekle de alakali 2 haftadir bir sizi vardi her iki tendondonda da sabah kalinca, 2-3 dakikaya geciyordu... zayifladim kopacam diye bagiriyorlarmis meger.
Sosyal ağlarda paylaş

alakasiz ama aklima geldi simdi kimi antibiyotiklerde tendon kisminda iltihap ve zayiflatma yapabilir tarzi bi uyari da var diye hatirliyorum.
(evet milletin kullandigi ilaclarin bile prospektuslerini okuyorum :/)

dikisler gidip de fizyo baslayinca o sikinti azalacak. ancak cok abanma sakin fizyoda :P
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...