Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fransız dil edebiyatı ve isteksizlik :D

hattok

Öne çıkan mesajlar

fasdf bu konuyu açtığımı unutmuşum bile abi. Abi Fransızca düşünen arkadaşlarınız aile fertleri falan varsa akraba falan, uzak tutun. Dünyanın en leş en gereksiz dili sanırım.Severek gelip ağlayan insanları gördüm burda : D

Valla okulu bitir diyonuzda okul bitcek gibi dğeil ki. İşkence ızdırap geliyor bana suanda. Hani sizde de var mıdır bilmem ama mesela işe başladığımda oh beee çalışmak ne güzel diyorum 1 2 yıl geçince okula gidince oha lan okul ne güzel diyorum. Bayılma sendromumu bilmiyorum ama istediğim bir şey olursa sürekli yapabilirim ama zorunluluk beni delirtiyor ya. Bir de kim alır beni yol bilmiyom yordam bilmiyom kim alır mutfağına koyar ki. :D (evde kendimce master şefiz ama orada tıraş)
Sosyal ağlarda paylaş

senkonun yorum +1 . Kızlarda kız olsa ilk seneden başlıyorlar matilda rolüne girmeye. Küt saç şal etnik takılmaya calşmalar FRANSIZ EDEBİYATI :) gezmeleri pof . lisede metalci takılan kızdın lan sen Blink 182 dinleyip oldı sımol tinks diyen insanlar bi anda Edith piaf zazcı oluyor çok ilginç bi bölüm. Gerçekten incelenmesi gereken bi bölüm :D
Sosyal ağlarda paylaş

FDE bölümleri puanlarından dolayı orta halli öğrencileri topluyor malesef. o nedenle de bir çoğu ya dilin zorluğuna isyan ediyor, ya da filolog olup ne yapacağını bilemiyor ve hevesi kırılıyor. kimisiyse zaten edebiyatı bile sevmiyor. Meslek konusunda sıkıntıya düşenler baya haklı aslında, akademisyenlik dışında direkt olarak fde bölümüyle ilgili olabilecek meslek benim şahsen aklıma gelmiyor şu an. belki fransızca öğretmenliği olabilir fakat onun için önce fransızca öğretmenlik bölümleri olduğu gibi kadrosu neredeyse yok gibi bir şey. Bu nedenle, bitirdikten sonra çoğu insan farklı meslek gruplarına yöneliyor. tüm bunlara rağmen bu dönem bitireceğim bölümümü baya seviyorum. hatta olsa bir daha okurum.
Sosyal ağlarda paylaş

Ummadığın şekilde girilebiliyor insanın hayatına ama bazen random bölümler. Çok güzel oluyor o zaman. Fazla üniversite olması çok kötü bir şey. Herkes mühendis tıp gibi bölümlerin En önemli olduğunu düşünüp ara işler için usta,çırak vs popülasyonu kalmıyor. Ülkede fazla üniversite olması övünülecek bir şey değil. Az öz kıstasını hatırlatırım.Herkes çünkü gözünü en üst geliri olan ya da çağın kilit olan bölümlerini tercih etmeye çalışıyor ve diğer işlerin,mesleklerin değersiz vasıfsız olduğunu hissettiriyor. Düşünsene Ülkede herkes mühendis, Ekmeği kim yapacak? Kanalizasyondaki bokları kim temizleyecek? Ülkede bir kere iş küçümseme diye bir şey var bu üniversiteler yüzünden böyle oldu bu şahsi fikrim.Üni okumayanı adamdan saymamak da cabası tabiki.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...