Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

hamster, guinea pig vb.

µh

Öne çıkan mesajlar

daha önce bakmadım
en arkadaş canlısı, temizliği en az sorun olacak, en az ısıracak vs. gibi şeylere bakıyorum
evde camekanlı balkon yok nerde beslesem bilemiyorum kokuyor diyorlar bu konuda ne düşünüyorsunuz
böyle bir işe girişmemi önerir misiniz daha önce sadece balık ve kaplumbağa baktım
bi de tek mi almak lazım yoksa çift mi, yavrularını falan yiyorlarmış nelere dikkat etmek lazım

özet: daha önce bakmamış n00ba öneriler
Sosyal ağlarda paylaş

Killer said:

patipette hem hamster hem guinae pig topiğim olması lazımn. okuyabilirsin ikisin de

aramada çıktı, bu başlığı açmadan okudum başlıklarını da pek iyi iş çıkarmamışsın abi bi b.k öğrenemedim yani asdişsdf
Sosyal ağlarda paylaş

Killer said:

soruları sırala cevaplim

1. en ele alıp sevmeli tür hangisi
2. tek mi almak lazım birden çok mu
3. evde nereye koysam kafesi bilemiyorum, odamda olsa sence sorun olur mu koku-sağlık vs.
4. bakımı için günlük ne kadar zaman ayırmak lazım
5. sıfırdan bu işe girmenin maaliyeti nedir
6. almamı önerir misin yoksa sen de onun yerine kuş falan al mı dersin

teşekkür ederim ilgilendiğin için ^^
Sosyal ağlarda paylaş

µh said:

Killer said:

soruları sırala cevaplim

1. en ele alıp sevmeli tür hangisi
guinea pig mi hamster mı? guinea pigleri alırsın hepsini. eğiteibliyosun da zaten
guinea pig eş al derim. sosyal hayvanlar çünkü. fakat hamsterları ayrı incelemen lazım
3. evde nereye koysam kafesi bilemiyorum, odamda olsa sence sorun olur mu koku-sağlık vs.
benim odamdaydı guinea pig, hasmter kapalı balkonda. guinae pigler kafes ikemirir ses yapra, hamsterlarda gece çark çevirir ses çıkarır. koku yapabilir 3 günde bir değiştirmessen, tabiki ayrı bi canlı yaşıyo odada bi kokusu onun da olacak. fakat beni o kadar rahatsız eden bir koku yoktu. hamsterımı toprakta besliyodum ve odanın içine almıştım tke kalınca, yurtdışoına çıkınca annem baktı, çok ilgilenemeyince o kokmuştu
4. bakımı için günlük ne kadar zaman ayırmak lazım
yem su bi sistem kurarsan rahat edersin, yoksa guinae piglere 2 günde bir, hamsterlara 3-4 günde bir baksan yeter. guinae pigler su içer, hamsterlar az içiyo
5. sıfırdan bu işe girmenin maaliyeti nedir
nreden alcağına bağlı
6. almamı önerir misin yoksa sen de onun yerine kuş falan al mı dersin
hamsterları izlemeke kadar keyif veren bişey olmad ıbana. her hayvana da baktım yani. guinea pigler de ele alıp sevmelik, bişeyler yedirirken eğlenirsin seversin falan. 10 tane gonzales al sosyal hamster, büyük yer al tkaılsın derim. ben popülasyonu geniş ha yvanlar seviyorum. sana kalmış o

teşekkür ederim ilgilendiğin için ^^
Sosyal ağlarda paylaş

Hamster bakmıștım ben.

İlgi meselesi biraz babam kendi küçüklüğünde getirilen hamsterı sorunsuz cebinde falan tașıyormuș. Benim yașım küçüktü bizimkiler zamanında sadece ele alıp sevmekle yetiniyordum.

Çok elastik hayvanlar. Kafesten kaçarsa boyutlarından dar yerlere girebiliyorlar. Sıkıșıp ölmemeleri için öyle bir duruma vaziyet vermemek lazım.

Özellikle yașlandıkça az bir koku oluyordu. Kafesi özellikle atlamadan temizlemek lazım.

Dișiler erkekleri darp edebiliyor. Birden fazla alacaksan nasıl taktikler izlendiğini araștırman gerekir.
Sosyal ağlarda paylaş

µh said:

isviçre'de yaşıyor musun?

isviçre'de yaşıyorsan

"Animals classified as "social species"—such as guinea pigs and parrots—will be considered victims of abuse if they don't live or interact regularly with others of their species."

kanun var alamıyorsun.

http://veterinarybusiness.dvm360.com/swiss-law-orders-pet-buddy-system
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...