Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

evli biriyle birlikte oldunuz mu/olur musunuz?

µh

Öne çıkan mesajlar

Anelor said:

h2s said:

evet diyen arkadaşlara bi sorum olacak. siz gittiniz evli olan bi kadınla birlikte oldunuz/oluyorsunuz. başkalarıda sizin karınızla birlikle oluyor. ne düşünürsünüz? umursamayıp zevk benim değil mi deyip devam mı edersiniz, o anda bırakır mısınız? benim başıma gelmesini istemedğim birşeyi ben yapmam. derseniz ki sanane kardeşim evliyle gangbang'de yaparım party'de yaparım dp'de yaparım eyvallah der çekilirim.

Shean said:

sizin ananıza bacınıza yapsalar hoşunuza gider mi

hatun yolluysa ben nabim. ben mızraklamasam başkasına mızraklatcak sanki tecavüz ediyoruz.

başkası mızraklayacağına ben mızraklayayım diyosun. peki eyvallah. yarın öbür gün aynı şeyi bir başkası senin karına kardeşine düşündüğü ve uyguladığında mızrakladığı zaman ne olacak? bu olayda biraz empati yapmak lazım. bugün ben yaparım yarın başkası gelir karıma/kardeşime yapar/yapabilir.
bugün haberlerde okudum kadının teki kocasını salonda yatırıp yatak odasına sevgilisini getirmiş gece. olmuyor değil oluyor ve hoş değil. Benim başıma gelsede ben takmam olsun sorun değil diyorsanız eyvallah saygı duyar geçerim.
Sosyal ağlarda paylaş

Kadın her türlü aldatacaksa zaten senle olmuş başkasıyla olmuş, adam her türlü üzülecek. Onu demeye çalışıyor. Neticede adamı üzen bizimki değil, aldatan hatun. Çünkü aldatmaya meyilli biriyse zaten her türlü başkasını bulur yine aldatır. Monogami zaten insan doğasına çok uyan bir şey değil, kendini frenleyemiyorsa bugün olmasa yarın yapacak. Adam her türlü üzülecekse ben niye kendimi kasayım diyor. Bence...
Sosyal ağlarda paylaş

h2s said:

Anelor said:

h2s said:

evet diyen arkadaşlara bi sorum olacak. siz gittiniz evli olan bi kadınla birlikte oldunuz/oluyorsunuz. başkalarıda sizin karınızla birlikle oluyor. ne düşünürsünüz? umursamayıp zevk benim değil mi deyip devam mı edersiniz, o anda bırakır mısınız? benim başıma gelmesini istemedğim birşeyi ben yapmam. derseniz ki sanane kardeşim evliyle gangbang'de yaparım party'de yaparım dp'de yaparım eyvallah der çekilirim.

Shean said:

hatun yolluysa ben nabim. ben mızraklamasam başkasına mızraklatcak sanki tecavüz ediyoruz.

başkası mızraklayacağına ben mızraklayayım diyosun. peki eyvallah. yarın öbür gün aynı şeyi bir başkası senin karına kardeşine düşündüğü ve uyguladığında mızrakladığı zaman ne olacak? bu olayda biraz empati yapmak lazım. bugün ben yaparım yarın başkası gelir karıma/kardeşime yapar/yapabilir.
bugün haberlerde okudum kadının teki kocasını salonda yatırıp yatak odasına sevgilisini getirmiş gece. olmuyor değil oluyor ve hoş değil. Benim başıma gelsede ben takmam olsun sorun değil diyorsanız eyvallah saygı duyar geçerim.

ortadoğulu musunuz abi anlamıyorum ben mantığınızı.

karımın mızraklanmasını istemiyorsam kendini mızraklatcak bi kadınla evlenmem oldu bitti. hal hareketlerinden tanırsın zaten evleniceğin insanı. kız kardeşim sevişmek istediği insanla sevişebilir, seks kötü bişey değil. o kendisini mızraklatmak istediği sürece isteyen istediği gibi mızraklar.

kafamız güzel hatun mızraklanmak bende mızraklamak istiyosam çok takılmam evli mi değil mi. hatun seçimini yapmış mızrağı istiyor onun kendi özel hayatı ben onun yerine bi karar vermem.
Sosyal ağlarda paylaş

Ahlaki temeller ne kadar zayıf ya. Olm shounen anime izleyip ilkokulda oturmuş olması gereken şeyleri eşşek kadar oldunuz çözemediniz ya.

"Benimle yapmazsa başkası yapar" dünyanın en aptal önermesi. Yanlış oldugu için aptal değil, bütün mevzu morality çerçevesi altında degerlendirildiği için bütün mevzu senin üzerinden tartışılıyor zaten. 2. 3. şahısların ahlaki tercihleri senin bireysel integrity'nden muaf şeyler.

Böyle sinirlendirdiginiz zaman türkçesini bulmaya vaktim olmuyor abi üzgünüm şimdiden.
Sosyal ağlarda paylaş

nileppezdel said:

Kadın her türlü aldatacaksa zaten senle olmuş başkasıyla olmuş, adam her türlü üzülecek. Onu demeye çalışıyor. Neticede adamı üzen bizimki değil, aldatan hatun. Çünkü aldatmaya meyilli biriyse zaten her türlü başkasını bulur yine aldatır. Monogami zaten insan doğasına çok uyan bir şey değil, kendini frenleyemiyorsa bugün olmasa yarın yapacak. Adam her türlü üzülecekse ben niye kendimi kasayım diyor. Bence...

bu arkadaş güzel anlatmış.
Sosyal ağlarda paylaş

ya xunn "bana yapılmasını istemediğimi başkasına yapmam" lafına göre yaşamak zaten bir erdemdir. Bunu kimsenin inkar edeceğini sanmam. Ama başkasıyla zaten yatacaksa evrendeki "yatma/yatmama" dengesini değiştiren kişi sen olmuyorsun, böylece sen kendini avutma dersin, o kendi ahlak anlayışına göre nötr durum der bu kadar basit.
Sosyal ağlarda paylaş

Baba kusura bakma hiç öyle morally ambigious bir durum değil.

Yani önermen hedonism 101 tier.

Delikanlı adam evli barklı kadına bulaşmaz. Zaten yeterince delikanlı adam olsa böyle bir sorun olmaz.

"Abi AK partiye verdim çünkü ticari çıkarım var, zaten versem de vermesem de AK parti kazanacak ne farkeder" diyen bir düdük vardı ya, hah onun laciverti bir ahlaki platformda duruyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

ben çalmasam başkası çalcak

ben öldürmesem başkası öldürcek

ben kendimi patlatmasam başkası patlatçak

ben hak yemesem başkası yicek

ben torpil yaptırtmasam yerime başkası yaptırtcak

her şey serbest o zaman, topluluk içinde belli bir şeyi yapabilecek biri her zaman çıkar çünkü. biraz empatiyle kendi doğrularına göre yaşamak en mantıklısı.
Sosyal ağlarda paylaş

h2s said:

Shean said:

ben olurum o olamaz
çifte standart dersen de topsun !
Sosyal ağlarda paylaş

ahlaklı bir insan yapmaz, zorlayan kadına da tepkisini gösterir, 2. 3. kişi ahlaklı olarak tepkiyi devam ettirirse ahlak o kişiye de zamanla oturur
başkası yapacak diye devam edersen o ahlak düzene oturmaz ve iki gün sonra kendi çocuğu anasıyla falan yatar asds
Sosyal ağlarda paylaş

Anelor said:

h2s said:

Anelor said:

h2s said:

Shean said:

ortadoğulu musunuz abi anlamıyorum ben mantığınızı.

karımın mızraklanmasını istemiyorsam kendini mızraklatcak bi kadınla evlenmem oldu bitti. hal hareketlerinden tanırsın zaten evleniceğin insanı. kız kardeşim sevişmek istediği insanla sevişebilir, seks kötü bişey değil. o kendisini mızraklatmak istediği sürece isteyen istediği gibi mızraklar.

kafamız güzel hatun mızraklanmak bende mızraklamak istiyosam çok takılmam evli mi değil mi. hatun seçimini yapmış mızrağı istiyor onun kendi özel hayatı ben onun yerine bi karar vermem.

ortadoğululukla ne ilgisi var dostum. her önüne gelen kadınla yatanlar çok mu çağdaş, modern insanlar oluyorlar. modernlik mi oluyor her önüne gelenle yatmak. Adam önüne gelenle yatıyor karısının aynı şeyi yaptığını öğrenince karısını öldürüyor. bu mu çağdaş insanlik. sen diyosun ki ben kendini mızraklatmayacak evde oturacak bi kadın bulur evleniirim içim rahat olur bende giderim istediğimle yatarım. böyle bi kafa yapısı olamaz. böyle bi mantık olamaz.
Sosyal ağlarda paylaş

kadın hertürlü yapacak ha sen ha başkası diyenler vicdani sorumluluğu kadına atarak rahatlatmışlar kafalarını.

olay direk; evet orada birisi para unutmuş ve aldım cebe attım, ben almasam başkası alacaktı vs.

ayrıca genel etik ve ahlak kuralları çerçevesinde sen yapmasan birinin mutlaka yapacağı zoofiliden, pedofiliye bir çok örnek üretilir. hiç biri de bunu genel etik ve ahlak kurallarına uygun olduğunu göstermez.

bak bu kurduğun çiğ sistem hayatın sana ahlaken, vicdanen sorumluluk getirebilecek her durumda kullanabileceğin bir şey aslında. konu senin tercihin halbuki, kadının evli olması onun sorumluluğu ve o kendi tarafında bunu değerlendirir. sen kendi tarafına bak.
Sosyal ağlarda paylaş

"Ben yapmasam başkası yapacak" önermesindeki mallık "başkası" kelimesi ahlaki denklemin içine girdigi anda bütün bireysel sorumlulugun bireyden akıp gittiği an.

Sorunun iki cevabı var olm zaten.

-Hayır yapmam yanlış buluyorum.

-Yaparım, kafamı çok yormam ahlakla etikle.

İkisine de eyvallah.

Ama şöyle işin içinden hem yapıp hem de ahlaki bir kural çignememiş gibi ateşle dans edenler beni delirtiyor.

http://i.imgur.com/rxRDkRH.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

tamam da evrende "aha en baba etik duruş budur" denecek bir şey mi var? Hedonist de olabilir insanlar, kendini haklı görür. Çok basit?

Ha ben hedonist değilim sadece oradaki fikir konusunda sana kesinlikle katılmıyorum. AKP konusundaki kıyaslaman da çok alakasız. Birinde kümülatif bir sonuç var, diğerinde tek seferde oluşan sonuç var. Ben "1 oy versem bir şey olmaz" diyerek ya da işte "zaten kazanacak" diye oy vererek kümülatif sonuca katkıda bulunuyorum ve onu demesem, belki başka 10 milyon kişi daha demese sonuç değişecek. Ama kadın aldatacaksa 3 milyar adamdan 1 tane illa ki bulacak. Biseksüelse 7 milyarlık havuzu var hatta maksat aldatmaksa.

Dolayısıyla başkasının ahlaki seçimleri benim integrity'mden "bence" tabii ki bağımsızdır. Çünkü zaten yine "bence" integity'm sadece normalde gerçekleşmeyecek bir değişime kasten sebep olduğumda bozulur. Aldatma konusunda da "zaten gerçekleşmeyecek bir değişim" şeklinde düşünmediğimi belirttim.

Ha sen buna hedonizm dersin, şerefsizlik dersin vs. olabilir. Ama şahsen karım beni aldatsa adama değil karıma söverim, aynen yukarıda yazdığım sebepten. Adama da bayılmam tabi ama neticede "aldatma" eylemini gerçekleştiren kişi karım. O olmasa başkasıyla da yapabilir, kritik olan yapmayı tercih etmesi. O yüzden karım suçludur, adam değil. Ben de karımı aldatırsam kadın suçsuzdur, ben suçluyumdur. Görüşüm böyle, kimseye fiziksel bir zarar vermediğin sürece de herkesin ahlaki duruşu kendine :)
Sosyal ağlarda paylaş

nileppezdel said:

tamam da evrende "aha en baba etik duruş budur" denecek bir şey mi var? Hedonist de olabilir insanlar, kendini haklı görür. Çok basit?

tartışılan kısımn o değil. şimdilik. adam iyi açıkladı işte. olay şu.

xunn said:

"Ben yapmasam başkası yapacak" önermesindeki mallık "başkası" kelimesi ahlaki denklemin içine girdigi anda bütün bireysel sorumlulugun bireyden akıp gittiği an.

Sorunun iki cevabı var olm zaten.

-Hayır yapmam yanlış buluyorum.

-Yaparım, kafamı çok yormam ahlakla etikle.

İkisine de eyvallah.
Sosyal ağlarda paylaş

Anladım imam efendi, o görüşüne katılmıyorum onu da anlattım.

Ya şöyle de örnek vereyim 2010 yılında aldatıldım. 2013'te de aldatmaya yardım eden erkek oldum. Ha iki gün sonra ayrıldı zaten ayrılma sürecindeydi ıvır zıvır o kısmı mühim değil. Mühim olan aldatıldığımda herife hiç kızmadım. Hatuna kızdım. Yine yukarıda anlattığım sebepten. Ben bir kişi aldatmaya karar verdiyse o aldatmadaki diğer kişi sadece bir alettir, bu yüzden de muaftır. Benim samimi görüşüm bu. Kendimi muaf tutmaya çalışmıyorum başıma geldiğinde de muaf tuttum adamı bu kadar basit yani. Sinirlenirse sinirlensin xunn ne yapayım
Sosyal ağlarda paylaş

Masticore said:

nileppezdel said:

Adama da bayılmam tabi ama neticede "aldatma" eylemini gerçekleştiren kişi karım. O olmasa başkasıyla da yapabilir, kritik olan yapmayı tercih etmesi. O yüzden karım suçludur, adam değil.

ikisini de suçlasan olmaz mı nileppezdel ? Yap bi güzellik hadi ;)

gülümsettin :) ama samimi olarak böyle düşünüyorum, başıma da geldi anlattığım gibi. Sinirlenmeden "bence" diyebilse herkes, hayat ne güzel olacak. Xunn'a göre ahlaksızlıktır, bana göre değildir adam masumdur vs. ama ben xunn'a sinirlenmiyorum işte. Etik duruşu farklı olabilir kimsenin temel hak ve özgürlükleri ihlal edilmiyorsa evrenselliği yoktur diye düşünüyorum çünkü hiçbirinin
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...