Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

evli biriyle birlikte oldunuz mu/olur musunuz?

µh

Öne çıkan mesajlar

ananız,bacınız,karınız da başkası ile birlikte olsa razı olur musunuz şeklinde ki soruya verilecek cevap da evli biriye birlikte olup olmayacağını söyleyecek kardeşlerimizi belirlemek konusunda oldukça faydalı olacaktır.ama anam,bacım,karım nah başkası ile birlikte olur ama ben evli birisiyle birlikte olurum diye düşünen insan tipi de sanırım fazlasıyla mevcuttur.

hiç adetim değil ama azıcık da felsefi yaklaşayım olaya.
insan ile hayvanın birbirinden farkı yoktur diye düşünen adam için şu yukarıdaki sorunun cevabı zaten net,evet olmalıdır.

Ne alakası var lan,insan insandır,hayvan da hayvandır diye düşünen için cevap her ikisi de olabilir.Çünkü insanoğlu çiğ süt emmiş.
Sosyal ağlarda paylaş

önceki yazılarda da değinildiği gibi yapılan işin motivasyon faktörü önemli olur diye düşünüyorum ama benim şahsi fikrim etik olarak bunu doğru bulmuyorum, iki tarafta çok istiyorsa boşansınlar, ama ama diye bir çok bahane önceki bir yazıda değinildiği gibi sıralanabilir ama "ama" diye bahane üretmeye başlarsak kendimize ufak çıkarlar sağlamak için başkalarınında "ama" lamasına kızmamamız gerekir.

diğer taraftan, kadın veya erkeğin aklında böyle bir şey yokken aklının çelinmesi ve buna bahane olarak da, "zaten meyli olmasa yapmazdı, kim bilir ne derdi vardı" gibi bir argüman öne sürmeye ve bu eylemin meşrulaştırılmasına engizisyon mahkemeleri ile cevap vermek istiyorum sayın sevgili okuyucular...
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:

bana isteyerek hür irade ile evlenmiş ama evlilikten istediğini bulamamış kişilerin aldatabilmesi için bir case yaratsana mesela? belki benim beynimin düşünemediği ama sen söyleyince "he mantıklı bak ayrılması değil de aldatması doğal o zaman" denecek bir durum bulurum =)

severek evlendiler hala da seviyorlar birbirlerini, bir kızları var çok tatlı allah bağışlasın, yaşlar 30-35. kadında hormonlar/psikoloji bozuldu, önce seksten zevk almamaya, daha sonra hiç seks yapmayacak duruma geldi.

şimdi sen burda erkeksin. eşini ve çocuğunu çok seviyorsun. ömür boyu masturbasyon yapıcaksın. aldatmayacaksın?
Sosyal ağlarda paylaş

Emaleth said:

anlarım da takdir etmem.

bromance/empati/brotherhood için kadını yok sayıyorsunuz orda, hiç farkında da diilsiniz bunu yaparken, baya erdemli, moderen, duyarlı, vs hissediyorsunuz kendinizi bi de adamı öncelediğiniz için: öncelemeyenlere de ahlak dersleri veriliyor, senin başına gelse filan deniyor, moral üstünlük kuruluyor vs.

halbuki denklemin tam ortasında bi kadın var. yatak onun yatağı, şey onun şeyi tövbe estafırıldak, koca onun kocası, evlilik onun evliliği, fakbadi onun fakbadisi, karar da onun kararı, aldatıyorsa o aldatıyor, kendi kocasını aldatıyor... adam sizin HİÇ bişeyiniz diil ama yine de dünya ahret bro'nuz maaşallah. kadın yatağınıza giriyor, yine de hiçbir şeyiniz olmayı beceremiyor, kocası kadar önemsenmiyor, onunla yapacağınız şeye "mızraklamak"* deyip geçiyorsunuz, bu tarafta hiç vicdan, erdem, değer, vs yok.
peki nerde var? işin içine başka erkek girince var.
vay anam vay, ne kadar düşüncelisiniz yha...

itirazım bunadır pampalar.
böyle yaparak "deliganlı" olabilirsiniz belki hoşunuza gidiyorsa, ama "beyefendi" olamazsınız. onu diyorum.

yanlış anlayacaklara disclaimer:
kadın haklıdır, takar tabi boynuzu kime ne demiyorum. erdemli kadın kocasına böyle bir şey yapmaz. erdemli adam da karısına yapmaz aynı şekilde. evet. bizim başımıza aman gelmesin, evet. ama böyle bir şey yapılıyorsa suçlusu evli olan taraftır, yani kendini iki tarafı da bağlayan bir anlaşmanın içine sokup, sonra o anlaşmanın gereklerini yerine getirmeyen taraftır. hal böyle olanda, sizin dahliniz olmayan ilişkiler üstünden kendinize sorumluluk biçmenize hem gerek yok, hem de haddiniz değil. çünkü bu denklemde kadın taşır tüm sorumluluğu, çünkü yetişkindir. sorumluluk taşıyamayacak aşağı varlık değildir ki sorumluluk ondan kayıp size düşsün. kapiş?

ha "ben böyle kadınlarla düşüp kalkmam" demek başka konudur, konuşulabilir, takdir bile edilebilir belki, ama o konuşulmuyor ki... kadın zaten "mızraklanacak" da adama ayıp olur seviyesindeyiz. pfff...

* şu mızrak işiyle ilgili de günlerdir tutuyorum kendimi ama dayanamıycam. bunca yıllık ömrümde bu aktiviteye çeşitli isimler verildiğini duymuşluğum var takdir edersiniz ki, hiç de hassas değilimdir ööle zamane feministleri gibi, ööle efendim dilin erilleşmesi filan gibi dertlerim hiç yok, hatta lame buluyorum, bilen bilir. ama kulağa bu kadar iğrenç gelenini hiç duymamıştım. yepyeni bir low tanımladınız, tebrikler. mızrakları kırılasıcalar be...

şu fazla doru ya.

"ya bigün senin de başına gelirse? işte o yüzden yapılmaz böle bişi" şeklinde bakış açısı nası felaket bir fail belli değil ya. Karı veya koca farketmez, aldattığı zaman, eşini yaralayan şey X kişisinin onunla yatmış olması değil, eşinin onu aldatmış olması. He gidip hırs X'ten çıkarılıyor çünkü aslında bir reddetme duygusu var. "Yok canım benim karım/kocam beni aldatmazdı o şırfıntı/onunbununçocuğu olmasa". Halbuki düpedüz yalan, senin karın/kocan seni her şekilde aldatacaktı yatacak birini bulduğunda ve buradaki tek suçlu da karın/kocan.
Sosyal ağlarda paylaş

ascraeus said:

Dworgian said:

bana isteyerek hür irade ile evlenmiş ama evlilikten istediğini bulamamış kişilerin aldatabilmesi için bir case yaratsana mesela? belki benim beynimin düşünemediği ama sen söyleyince "he mantıklı bak ayrılması değil de aldatması doğal o zaman" denecek bir durum bulurum =)

severek evlendiler hala da seviyorlar birbirlerini, bir kızları var çok tatlı allah bağışlasın, yaşlar 30-35. kadında hormonlar/psikoloji bozuldu, önce seksten zevk almamaya, daha sonra hiç seks yapmayacak duruma geldi.

şimdi sen burda erkeksin. eşini ve çocuğunu çok seviyorsun. ömür boyu masturbasyon yapıcaksın. aldatmayacaksın?

Özel mesaj göndermişim pardon. Ben aldatmam. Sevdiğim kadın uğruna feda edebileceğim bir şey olur o kadar. Bu fedakarlığı yapamıyorsam yeteri kadar sevmemişim demektir. O zaman da ayrılırım.

Ha bu arada öm de yazdığım gibi. Tanımadığınız kişiler ve şahit olmadığınız hayatlarla ilgili fazla fikir sahibiymiş gibi yapmayın. Beni tanıyan ve yaşadıklarımı bilen biri olsan bu sorunun cevabının "aldatmam" olduğunu bilirdin. Hayatta seks den daha önemli paylaşımlar olduğunu gördüğünüz zaman bu düşünceye ulaşabiliyorsunuz.

Sana sorun ile cevap vereyim. Evli mutlu ve çocuklusun, bir anda ereksiyon sorunun başgösterdi ve ilaç ameliyat hiç çaren yok. Karın gidip başka erkeklerle mi olsun istersin yoksa fedakarlık yapsın mı?
Sosyal ağlarda paylaş

aldatmanın normalize edilmeye çalışılmasını anlamıyorum valla. Bunu normal gören kişiler hiç aldatılmadılar mı ya da fark etmediler mi acep? Zira ben aldatıldım zamanında, bunu hiç de normal bir şeymiş gibi görmedim. Başka birinden hoşlandığımı fark ettiğimde ise aldatmak yerine ayrıldım fln. Doğalı bu bana göre

Bir de bekara karı boşamak kolay. Evlenip, aldatılıp da buraya "yani doğal bu olabilir" yazan olur mu acaba diye de merak ediyorum
Sosyal ağlarda paylaş

senin hakkında fikir yürüttüğüm falan yok. aldatırsın manasında yazmadım zaten, zor bir case istedin diye örnek verdim

zaten bu başlıkta aldatırım dese de biri, aldatmam dese de bunun benim gözümde değeri klavyede 8 harfli bir kelime yazmak kadar. yani boş. maksat eğlence :)
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:

ascraeus said:

Dworgian said:

Özel mesaj göndermişim pardon. Ben aldatmam. Sevdiğim kadın uğruna feda edebileceğim bir şey olur o kadar. Bu fedakarlığı yapamıyorsam yeteri kadar sevmemişim demektir. O zaman da ayrılırım.

Ha bu arada öm de yazdığım gibi. Tanımadığınız kişiler ve şahit olmadığınız hayatlarla ilgili fazla fikir sahibiymiş gibi yapmayın. Beni tanıyan ve yaşadıklarımı bilen biri olsan bu sorunun cevabının "aldatmam" olduğunu bilirdin. Hayatta seks den daha önemli paylaşımlar olduğunu gördüğünüz zaman bu düşünceye ulaşabiliyorsunuz.

Sana sorun ile cevap vereyim. Evli mutlu ve çocuklusun, bir anda ereksiyon sorunun başgösterdi ve ilaç ameliyat hiç çaren yok. Karın gidip başka erkeklerle mi olsun istersin yoksa fedakarlık yapsın mı?

bunlar uç örnekler biraz. fakat bu ilişki artık problemli bir ilişkidir. fedakarlık = kanser. o taraftan bastırılan şeyler başka yerden çıkacak. kimse kimseyi kandırmasın cinsellik yaşayan her varlığın mekanizmasında önemli bir rol ediniyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Boşanmak mental açıdan öyle zor bir şey ki.

Giderken insanların gözünde başka bir kadın için veya uçkuruna düşkün olduğun için gitmiş oluyorsun. Erdemli duruşunu ve dolayısıyla saygınlığını yitiriyorsun. Senden çıkarı olanlar veya herkesin kararlarına saygı gösterecek kadar olgunlaşabilenler dışında aldığın karara empati gösteren pek kimse olmayacak. İnsanların ne düşündüğünü umursamayabilirsin ama sonucunda yalnız kalman da olası.

Ayrılma kararını alışında, mevcut eşinle beraber yaşamaya daha fazla katlanamama ile yeni seçeceğin eşinle seks yapma arzunun sürüklemesi arasında da biraz fark olabilir. Çünkü 5 yıl sonra aynı duruma yenisiyle de gelebiliyorsun. Gelmeyebilirsin de. Denklemler karışık eheh.
Sosyal ağlarda paylaş

Evet olurum. Çünkü evli olduğu halde kocasıyla hiç sevişmeyen, bir şekilde aralarındaki tutku gitmiş fakat çoluk çocuk derken yaşam tarzı olarak ilişkileri kankalaşmış, asla boşanmayacak olan evli çiftler var.

Birbirlerine tutku hissetmemeleri ise ailesel düzenlerini bozmak için gerekli bir sebep değil. Böyle bir durumdaki bir kadınla gönül rahatlığı ile sevişirim çünkü o kişiyle paylaşacağım tutku sadece beni ve seviştiğim kişiyi değil, komple bir aileyi mutlu eder iyi gelir...

Aman kocam duymAsın kaçamak yapalım modundaki bir kadınla sevişmem çünkü tutkuyu temiz enerji olarak yaşamayı severim.

İşte ben böyle bir seviciyim.
Sosyal ağlarda paylaş

iste o postu okuyunca su tartismadan cikayim dedim hizlica. kadinin iliskisi beni ilgilendirmez diye yaparim dedim en basta. simdi bu postla beraber "ya yaparim ama bi bak niye yaparim, bak onun iliskisine de iyi gelecek" diye kendini kandirma moduyla ayni tutulmayayim.

Aruzyon said:

çünkü o kişiyle paylaşacağım tutku sadece beni ve seviştiğim kişiyi değil, komple bir aileyi mutlu eder iyi gelir...

ve biraz da gulelim kosesi
Aruzyon said:

İşte ben böyle bir seviciyim.
Sosyal ağlarda paylaş

Wishmaster said:

Boşanmak mental açıdan öyle zor bir şey ki.

Giderken insanların gözünde başka bir kadın için veya uçkuruna düşkün olduğun için gitmiş oluyorsun. Erdemli duruşunu ve dolayısıyla saygınlığını yitiriyorsun. Senden çıkarı olanlar veya herkesin kararlarına saygı gösterecek kadar olgunlaşabilenler dışında aldığın karara empati gösteren pek kimse olmayacak. İnsanların ne düşündüğünü umursamayabilirsin ama sonucunda yalnız kalman da olası.

Ayrılma kararını alışında, mevcut eşinle beraber yaşamaya daha fazla katlanamama ile yeni seçeceğin eşinle seks yapma arzunun sürüklemesi arasında da biraz fark olabilir. Çünkü 5 yıl sonra aynı duruma yenisiyle de gelebiliyorsun. Gelmeyebilirsin de. Denklemler karışık eheh.

işite bunun için evlenirken sık eleyip, doğru tartmak lazım...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...