Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Samsung Galaxy S7

Bone

Öne çıkan mesajlar

Liebe said:

Biraz alakasız ama guruları bulmuşken sorayım a710 aldım Hepsiburadadan, s7ye param çıkışmadı pişman olur muyum yol yakınken dönüp daha sonra s7 mi alsam

O kadar para verebilecek durumda isen bence biraz daha ekleyip s7 almanda fayda var. Pişman olacak kadar fark var mı bilemem ama belli özellikleri ciddi anlamda fark yaratıyor.

Pordakal said:

bende sıradan bi 64gb var, ama foto kayıt yeri telefon, hafıza dolunca kes yapıştır yapıyorum sd karta tarih klasörü atarak. yetiyo.

Sana yetiyor gelebilir ama aslında yetmiyor bir kere o galeri açılırken vs çok foto olduğunda sd kart kaynaklı ufak kasılmalar yaşayacaksın buna adım gibi eminim bu kasılmalar kart iyice doldukça çığ gibi büyüyor malesef. Bir de adam 4K çekim yapacağım diyor zaten 50mb altında yazma hızı olan bir kart ile bunu yapmak imkansız.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben Note kullanırken sorunsuz root-unroot fln yapıp counter kısmını resetleyebiliyordum. Ama root ettikten sonra unroot yapmak için mecbur normal rom atman gerekiyor haliyle yaptıkların yalan oluyor. Ama S7 içinde zaten office dışında bir blotware yok game launcher zaten S7 serisinin ve grafik işlemcisinin getirdiği bir şey ve baya etki ediyor pil ömrü için o yüzden bence her telefonun olmazsa olmazı olmalı. İçinde yüklü olarak görmez isen bir oyun yüklediğinde otomatik olarak aktif hale geliyor ve sana soruyor yüklüyorum bu uygulamayı diye kesinlikle yükleyin.
Sosyal ağlarda paylaş

DareJedi said:

Liebe said:

Biraz alakasız ama guruları bulmuşken sorayım a710 aldım Hepsiburadadan, s7ye param çıkışmadı pişman olur muyum yol yakınken dönüp daha sonra s7 mi alsam

O kadar para verebilecek durumda isen bence biraz daha ekleyip s7 almanda fayda var. Pişman olacak kadar fark var mı bilemem ama belli özellikleri ciddi anlamda fark yaratıyor.

1100 tl falan fark var yaw arada, öle 200-300 diil ki :D
Sosyal ağlarda paylaş

Abi hakikaten ben 1630 verdim telefona, s7 2800 civarıydı. Hani öyle zınk diye ya dur biraz daha koyup onu alayım denilecek bir para değil telefon için :D araba olsa anlarım hadi 5 bin daha koy şunu al denir de telefon için çok fazla bir fark o para, en azından benim için.
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

bingildak said:

unroot dediğimiz, root ve sonrası yaptığımız her şeyi silip fabrika ayarı kıvamına geri çevirmek mi oluyor? sormak istediğim root çakıp, bloatware temizleyip, unroot yaparsam rootladığımda yaptığım değişiklikleri muhafaza edebiliyor muyum?

Şunun yanıtını bilen var mı

unroot dediğin şey zaten official rom u kurmak o da bloatware ile geliyor sdfg bunu mu sormuştun
Sosyal ağlarda paylaş

ya o işler karıştırılıyordu HTC tarafında baya bi.

Rootlamak demek ROM yüklemek demek olmuyor.

Flashladığın ROM rooted olabilir ya da olmayabilir. Official ROM genelde unroot geldiğinden öyle düşünülüyor olabilir.

Official firmware'e root şeysini yapıp istediğiniz app'i silebiliyodunuz.

Hatta Geohot'ın bi exploiti vardı.

www.towelroot.com

direkt telefonun browserından girip apk ile root hakkı kazanıyordun. Yeni Android OS'leri desteklemiyor olabilir tabi.
Sosyal ağlarda paylaş

telefon geldi, 3-5 saat kurcaladım.

bir kere telefonda bazı yerlerde yavaşlık var. bunu fark etmeyen gerçek android kullanmamış demektir. htc'de böyle bir şey yoktu. büyük ihtimal bloatware yapıyor. güzel tarafı bu yavaşlıkların olduğu alanlar ayarları yaptıktan sonra 6 ayda bir girdiğin alanlar. kullanıcı deneyimini etkileyen bir yavaşlık değil.

grip, gövde-ekran oranı, özellikler, gövdenin fiziksel kalitesi falan gayet iyi. hatta şu an büyük ihtimal piyasadakilerin en iyisi. çok smooth, premium bi hissiyatı var. parmak izi magneti olması sıkıcı ama bütün glossy bitişe sahip ürünlerde var zaten bu durum, çözümü yok.

ayarlar çok detaylı, her boku kurcalayabiliyor olman android serinliğini iliklerimde tekrar yaşattı. istediğim gibi gesture, tap shortcutlar atayabilmek baya şahane.

benim samsungda en büyük sıkıntım UI'mış bunu anladım. biraz kurcaladım ettim falan, themelere girmeden içim rahat etmedi. ondan sonra google now launcher kurdum ve huzura ulaştım. fıstık gibi oldu, UI pamuk gibi, geçişler falan çok tatlı oldu. samsungun UI konusunda daha gideceği çok yol var belli ki. touchwiz salaklığını bırakıp, pure androide geçseler satışları artar bence direkt.

onun dışında aptal saptal appleri silmeme izin verdi. hiç root moot işine girmeyeceğim.

o kadar kurcalama sonucunda tam olarak kişiselleştirilmiş, her şeyini istediğim hale getirdim. deneyim etmesi kaldı.

themes'de çok güzel şeyler var bu arada ya. bazı tasarımlar always on screen ile falan çok tatlı oluyor. büyük ihtimal onları da kurcalamaya başlayacağım.

bu arada keyboard ne kullanıyorsunuz? sanırım swiftkey edgede sorun yaşıyor gibi. bazı menülerde telefon yüklemeyi bitirmiş olmasına rağmen birkaç saniye tepki vermedi keyboard. millet google keyboard a geçin en temizi falan demiş. herhalde 5 yıldır falan swift kullanıyorum. 25k kelime falan eklemişim. gerek var mı google a geçmeye, sorun yaşadınız mı swift ile?
Sosyal ağlarda paylaş

Silmiş kadar oluyor sadece kısayoldan ibaret oluyor arkada güç tüketimi fln kalkıyor tamamen. Telefon ilk haftanın sonrasında daha da hızlanıyor. İlk başlarda neyi sık kullanacağını bilmediği için arka planda belli bir veri ayırıyor her girdiğin uygulamada o genelde 2-3 günlük kullanım sonunda toparlıyor kendisini. Bende swift vardı ama bunda geçme gereği duymadım o yüzden sıkıntı yaşatır mı bilemiyorum.

Ben her telefonda direk bir ton ayar vs yaptığım için nova launcher kuruyorum. Facebook, google firmasının uygulamarından olabildiğince kaçıyorum android telefonlarda direk telefonu öldürmeye yönelik çalışıyorlar. O yüzden Google now nasıldır bilemem.

Bir de kendi klavyesinin ayarlar kısmını kurcalamanı tavsiye ederim belli kısayol vs atanabiliyor mesela adres: yazdığında otomatik ev adresini fln giriyor. Klavyenin boyutu ile oynayabiliyorsun vs vs.
Sosyal ağlarda paylaş

Chastor said:

Aynı şekilde htc one m8den geçmeyi düşünen biri olarak önerir misin? Yoksa ikinci bir şansım olsa htc m10 alırım diyo musun?

Valla iki hafta fln kullanıp öyle yanıt vermek gerek. Şu an hiç şikayetim yok ama aktif iş kullanımına başlamadım.

Android cihazda customization en iyi tarafı zaten. Yeter ki üretici engelleyici ve bloat eden bir şey koymasın. Kutudan çıktığı gibi kullanmak isteyene iphone var işte. Sıfır customization, one size fits all

google keyboard'da türkçe layoutta türkçe karakterler yok. https://code.google.com/p/android/issues/detail?id=158014

sanırım swiftteki o anlık donmalar cachelediği 126 bin kelimeden kaynaklanıyor asdjasıod. onu bir temizleyim ben iyisi mi.

Samsungun layoutunda da tr karakterler yok?

ben zaten tr layout kullanmıyor muşum asdasd
Sosyal ağlarda paylaş

Kanuni said:

touchwizz..

en premium hardware alip launcher, keyboard vs. vs. degistirmek, bunu gormeleri lazim artik.

tabii once ikonlar bir duzelsin su androidin. bana batiyor birbiriyle alakasiz boyutlarda sekillerde ikonlar. duzen tertip :P

30sn'de theme seciyorsun. surekli minimal theme kullaniyorum ben, kucuk iconlar, yazisiz..

telefonu kurcalayan olursa da aptal aptal bakiyor oyle bi sure.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...