Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Film takıntısı

fenn

Öne çıkan mesajlar

Bilgisayar, tv veya sinemada ne kadar film baksam da yıllar önce seyredip sevdiğim filmlere tekrar bakıyorum. Özellikle etkileyici sahnelerine tekrar tekrar bakıyorum. Hatta kaydedip telefondan bile baktığım oldu. bu beğeniyi aşıp psikolojik bir olay oldu galiba.
Sosyal ağlarda paylaş

Genelde baktığım filmler ise gladyatör, cesuryürek, attila, komşu kızı, rocky, rambo, 300 spartalı, Kemal sunal filmlerinin çoğunluğu. Her çıkan filme yetişmem mümkün değil. Çok film bakan kovalayan biriside değilim. Yeni filmler mi kalitesiz, kalitesizler mi bana denk geliyor yoksa köyün düz delisi mi olduk, yoksa yukardaki sevdiğim filmlerde komşu kızı harici hepsinde erkek karakterler baskın , bunlara özenen ergen durumundamıyım, biseksüelmiyim bi kara veremedim :)

Cesuryürek, 300 spartalı ve gladyatör filmlerinin ölüm sahnelerine dönüp dönüp defalarca bakmışımdır. rocky filminin müziğini çalarım arada, komşu kızında o tanışma sahneleri vs vs Oradaki ölüm sahneleri mi çok etkiledi ne oldu karasızım. En çok izlediğim sahneleri bunlar. Yukarda belirtirken yanlış anlaşılacak galiba. Filmleri baştan sona kadar değil şu bahsettiğim sahneleri sürekli sürekli izliyorum
Sosyal ağlarda paylaş

kemal suna olayı bende de var ama. diğer filmler için birşey diyemeceğim de kemal sunal benim için başka. abimle hala açar izleriz 30+ yaşlar yani. her repliği ezbere biliriz falan. bombacı mülayim mesela tek geçerim yani. hiç bir filmden açık ara o kadar keyif almamışımdır.

otobüsün olayım mülaiyim

kzpmaza said:

yav said:

Ben film bakmak kısmına takıldım daha çok. Almancı mısın?

çay dokiyim ya da su birakiyim gibi dimi

çay dökeyim almancılara has bir şey değil ki. çay dökeyim, kola katayım falan gayet var oaln şeyler.
Sosyal ağlarda paylaş

Jeeztro said:

kemal suna olayı bende de var ama. diğer filmler için birşey diyemeceğim de kemal sunal benim için başka. abimle hala açar izleriz 30+ yaşlar yani. her repliği ezbere biliriz falan. bombacı mülayim mesela tek geçerim yani. hiç bir filmden açık ara o kadar keyif almamışımdır.

Şu olayın benzeri bende mevcut. Filmi baştan sona değil hoşuma giden sahnelerine bakmaktan bıkmıyorum kolay kolay. Özellikle gladyatörün ölüm sahnesine 100 den fazla bakmışımdır.

Kemal sunal filmlerinin replikleri karışık veriliyor. Bunlara da sanki ilk defa izliyor gibi bakıyorum sıkılmadan.
Sosyal ağlarda paylaş

Basite indirgersen ilk izlediginde/okudugunda/dinlendiginde sana yasattıgı duyguları sevdigin ve aradıgın icin birseyleri tekrar yapmak istegi duyarsın. Ozellikle sahne secip izliyorum demissin mesela bu cok tipik bir ornek yani buna. Gladiator'da bogazın dugumleniyordur mesela o duyguyu sana cok 'guzel' yasatıyordur sen o duyguyu tekrar yasamak istediginde gidip Gladitor'ı izliyorsundur gibi.

Ben de bu konuda cok takıntılıyımdır. Aynı filmi aynı gun icinde 2. kez izledigim bile olmustur. En sevdigim kitabın ilk 10 sayfasını kelime kelime ezberden soyleyebiliyordum bi ara daha 1 hafta once bir daha okudum mesela. En sevdigim komedyenin bitlerinin bir kısmını ezbere biliyorum, youtube videosuyla paralel aynı bitleri yapabiliyorum vs vs.

Bayagı zaman kaybı dısardan bakınca belki ama insan ne hosuna gidiyorsa onu yapmalı sonucta.
Sosyal ağlarda paylaş

http://www.youtube.com/watch?v=12iorWj83P0

Ya biz bilmiyor muyuz bu sahneyi diyebilirsiniz, bilmediğinizden değil koymak istedim. Filmde böyle sahne de beklemiyordum ilk baktığımda, türk filmleri ibi iyi sonuçlar beklerken ters köşe oldum resmen
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...