Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Radyoterapi sonrasi sac cikarma

di

Öne çıkan mesajlar

Annem 8 ay ciddi kemo gördü. Sonuncusu 1 ay önceydi. 1 ayda ciddi anlamda çıktı saçları. Hızlı uzuyor. Arkadaşım da aynı şekilde uzun bir kemonun ardından saçlarının eskisinden daha gür olduğunu söyledi. Gerek yok yani o tarz şeylere bence gereksiz kimyasal.
Sosyal ağlarda paylaş

di said:

Selam,

Bu sac cikarma urunleri radyoterapi sonrasi da ise yariyor mu? Kullanilabiliyorlar mi?

Cok spesifik bisey sordugumun farkindayim ama dedim bi ihtimal birileri denk gelmistir bu talihsiz olaylara, bilgisi vardir.

Saç aşısı diye birşey duydum. Tr'de yeni yeni yaygınlaşmaya başladı.

Hasta kim sorması ayıp ? Allah şifa versin
Sosyal ağlarda paylaş

di said:

Kemoterapi degil ya, radyoterapi gordu velet. Baya baya cikmiyo sac sakaklarda. Bi tarafta cok yavas uzuyo, bi tarafta hic yok ve 10 sene gecti ustunden.

@masticore kardesim. beyin tumoru yuzunden ameliyat olduydu 12 yasindayken.

psikolojik döküntüye yol açmıştır bu durum.
hani direk tedavi ile değil bazı insanların aşırı üzüntüde bütün vucudundaki tüyleri kaybediyorlar
Sosyal ağlarda paylaş

dışarıdan uygulanan çoğu ürün deriden geçmediği için pek bir faydası yok. Buna cilt bakımı vs de dahil.

Dediğin gibiyse bu iş için 3 yöntem var prp, mezoterapi, kök hücre.

Tabi burada saç köklerinin ölmemiş olması önemli. Öldülerse ekim gerekiyor maalesef. 3 yöntemi üstünkörü açıklayacak olursam

prp: kanını alıp santrufujden geçiriyolar trombosit ve plazmalar tüpün ortasında şeffaf biçimde kalıyor. Bunlar hücre yenilenmesinde etkili olduklerı için enjekte ediliyor cilde. Diş, cilt, saç ve kemik-kıkırdakta kullanılıyor.

http://imworld.aufeminin.com/dossiers/D20130312/Kim-Kardashian-facial-blood-1-091346_L.jpg

Mezoterapi: prp gibi aslına ama bunun içerisinde ayrıca vitamin vsler de var. Prp cilt orta tabakasına yapılırken bu bir kat daha alta yapılıyor sanırım. Aynı şekilde cilt için de kullanılıyor.

Kök Hücre: Biryerden doku alıp bunu çoğaltıyorlar labratuar ortamında. Sonra onu napıyorlar bilmiyorum aşılıyorlar heralde :D Aynı şekilde göbekten yağ alıp onu sıvılaştırıp kafaya enjekte etme de vardı.

Bir uzmanla konuşmakta fayda var. Dışarıdan kullanıma gitmeyin bence.
Sosyal ağlarda paylaş

valla deli gibi de yapiliyor..nasilsa karisan gorusen yok diyip bulduklari her yere sıkıyorlar trombositleri..

oradaki espri trombositlerin buyume faktoru ..pdgf diye geciyor platelet derived growth factor..dokudaki rejenerasyonu bu sagliyor..hemen tr de yapiliyorsa bik bik bik deme..camur atma..
Sosyal ağlarda paylaş

dana22 said:

valla deli gibi de yapiliyor..nasilsa karisan gorusen yok diyip bulduklari her yere sıkıyorlar trombositleri..

oradaki espri trombositlerin buyume faktoru ..pdgf diye geciyor platelet derived growth factor..dokudaki rejenerasyonu bu sagliyor..hemen tr de yapiliyorsa bik bik bik deme..camur atma..

yok prp bi arkadas tavsiyesi iel arastirdim ben burada, duzgun yapan bulamadim. soru sorsan bilmiyorlar veya laf salatasi yapiyorlar filan. vardir duzgun yapanda 10 isletme yapiyorum diyorsa 9 u net yalan soyliyor yurtdum klisesi :D

ha ne kadar etkili oda tartisilir, su gudubet kadin yaptirmasaydi boyle populer birsey olmiycakti net :D kardashian filterim keske patidede calissada gormesem resmi :p
Sosyal ağlarda paylaş

duzgun yapan derken cok da fantaziye gerek yok ..kani alacaksin belli hizda belli zaman cevireceksin..serumu eritrositi ayiracaksin..serumu tekrar dondureceksin..orada biraz maharet lazim..aradaki tabakadan yogunlasmis trombositi alacaksin..enjektorle deri altina vereceksin..

bunu bele yapani gordum yuzdeki girintilere yapani gordum.gohuslere keza ufak rotus olarak yapildigini -gormedim ama duydum-..keza en yaygin uygulama eklem icine yapani hergun goruyorum..

cok fazla birsey beklemeden cilt icin mesela bence mantiken iyi sonuc vermeli..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...