Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Likit Konusu

GERGE

Öne çıkan mesajlar

• Genel Yönetici
CapN said:

Siparis verdim bende sonunda ama 4-14 subat tatılmıs paşalar:) neyse likit olarak ne onerirsiniz onlarıda halledeyim beklerken. Aroma aramıyorum nikotin ihtiyacımı görsün yeter.

Likit zevk meselesi tamamen, ilk aldiginda Efkar'dan alabilirsin ama, hazir demlenmis geliyor. Baska ne var hazir demlenmis gelen soylerseniz onlari da eklerim ilk mesaja.
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

CapN said:

Siparis verdim bende sonunda ama 4-14 subat tatılmıs paşalar:) neyse likit olarak ne onerirsiniz onlarıda halledeyim beklerken. Aroma aramıyorum nikotin ihtiyacımı görsün yeter.

Likit zevk meselesi tamamen, ilk aldiginda Efkar'dan alabilirsin ama, hazir demlenmis geliyor. Baska ne var hazir demlenmis gelen soylerseniz onlari da eklerim ilk mesaja.

Benım aromaya ıhtıyacım yok abi almam gereken nikotini almak istiyorum. Nargile gibi kullanmak istemiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Icimi cok iyi bu Efkar Guldeste'nin, simdiki zirve benim icin Occupy ve bu oldu. Occupy biraz daha iyi gibiydi ama geri kutusuna dokup demlemeye biraktim onu.

Bir de Guldeste'yi nikotinsiz aldim, icip duruyorum. Durduran bir sey yok =(
Sosyal ağlarda paylaş

yanlış. ısı likite zarar vermez. demlenme sürecini hızlandırır. demlenme süresi kabaca likitin içerisindeki aroma ve pg/vg karışımının birbirleriyle çarpışma/kaynaşma süresiyle alakalıdır. bu kaynaşmayı ister çalkalayarak, ister ısıyı artırıp moleküllerin birbirlerine çarpma hızını artırarak, gene istersen de ultrasonik temizleyiciler gibi belli bir frekansta titreştirerek kaynaşmayı sağlarsın.

yanlış dedim. ısı likite zarar vermez dedim. nikotin hariç zarar vermiyor. nikotindede degredation oranı kabaca 8-10 arasında diyebiliriz. daha da açayım konuyu. bu arada bahsettiğim ısı aralığı 45-50 derecedir. Esigara likitinin hatta en önemli özelliği, yüksek ısıda kimyasal yapısını korumasıdır. Herhangi bir yan ürün çıksa zaten otomatikman sağlığa zararlı hale gelir.

PG ve VG 50 dereceyi geçtim çoook daha yüksek ısılar altında bile kimyasal yapısını korur.

PG
Boiling point: 370.76 F (=188.2°C)
Flash point: 210 F (= 99°C)
Autoignition temperature: 1292 F (=700°C)

VG
Flash Point: 193 deg C ( 379.40 deg F)
Autoignition Temperature: 400 deg C ( 752.00 deg F)

Aromalar:
Hepsi inorganiktir. Özellikle yüksek ısıya dayanıklı aromalar kullanılır. Organik tüm aromalar ısı altında kimyasal yapısını koruyamaz. Zararlı toksik maddeler- kanserojen maddeler ortaya çıkar.

Nikotin:
Uzatmayacam TLDR: ısı nikotinde yükseldikçe 8 ile 10% arası nikotin kaybı meydana gelmektedir. Kimyasal yapısını korumaktadır. Daha ayrıntılı incelemek isteyenler için: https://www.e-cigarette-forum.com/forum/blog-entry/effects-of-heat-on-nicotine-degradation.6202/

Bunların haricinde o içtiğin premium likitler dev batch ler halinde ısı ayarlı mekanik/manyetik karıştırıcılarda karıştırılıp şişeleniyor. Kısaca ısı, aromanın pg/vg ile karışımında her zaman kullanılıyordu. Manyağın birinin çıkıp ben ısıyla demledim oldu diye ortaya attığı bir şey değil.

Demlenmeyi ve likiti genel olarak Güneş ve havayla uzun süre temas (nikotin-oksijen) bozar.
Sosyal ağlarda paylaş

Yakmak deyince;

Dun flavour da azalma ve arada hafif spit-back esliginde baya tatsiz bir hal aldi vaping. Coil degistirme zamani geldi herhalde diye dusunurken bugun sabah likit in renginin koyulasmis oldugunu farkettim.

Bendeki coil 1.5 ohm, 8-20w araliginda calistirilmasi gerekiyor. 20w da iciyordum genelde, kuvvetle muhtemel pamugu yaktim ust sinirda icince.

Coil i limit de icmemek gerekiyor sanirim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...