Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Mac Mini

CapN

Öne çıkan mesajlar

Selamlar Mac Mini Almayı dusunuyorum. Yeni versionlar upgrade edilemiyor. Oyuz den kararsız kaldım.

2.6 GHz Itel Core i5 8gb Ram ve 1TB Hdd
2699TL Bu Sekılde

16GB Ram Eklemek için +800TL
256 GB SSD içinde +800TL

Fark isteniyor. Butce olarak sadece 1 tanesini seçmem gerekiyor. Daha fazla harcamak istemiyorum. Hangisini secmek mantıklı yada default aldıgımda işimi görürmü?

Unity 3d kullanıyorum ve mac minide de kullanmak istiyorum.

Edit: Abi yanlış yere açmışım biri taşıyabılırse sevinirim kusura bakmayın.
Sosyal ağlarda paylaş

Unity 3D hobi biraz profesyonel kullanmıyorum.

Neden verilmez ? O paraya mac in hangi ürününü alabilirim ki başka ?
Şu sebeplerden mini alıyorum pro ya o kadar para bağlamak istemedim.
bir kaç ay içerisinde yurt dışına gidiyorum temelli işlemlerim devam ederken de işime devam ediyorum. Yeni dizi projesi de bodrumda otelde rahat rahat kullanırım diye düşündüm.

Edit: Fiya/performans olarak mantıklı gelmişti ama varsa daha iyi seçeneklerim değerlendirmek isterim.
Sosyal ağlarda paylaş

deadwoll said:

Intel NUC i7 var. Onu tavsiye ederim ben Mac Mini yerine. Ram'ini, SSD'sini kafana göre donatırsın. Mac mini'den daha küçük sanırım kasası, içine windows falan kurarsın. 3000 liraya Mac Mini'den çok daha üstün donanımlı ve upgrade edilebilir bir alet edinmiş olursun hem de.

Eyvallah abi bilgim yoktu bununla ilgili araştırıyorum hemen çok teşekküler.

@BabacumMostors yok abi öle takındım yok compact birşey olsun istedim sadece. Birde baya uzak kalmışız teknolijiden cahil durumundayım şuan o yuzden herturlu teklife açığım işimi görücek
Sosyal ağlarda paylaş

@Drall oda aklıma geldi amazonda buldum hatta bayada uygun fiyatı. Upgrade edilmişi de var hatta ama dediğim gibi teknolojiden baya uzak kaldığım için foruma sormak istedim. Uygun diyorsanız onuda değerlendiririm

@Cuce dediğim gibi bılgısayar kasasıyla uğrasmak ıstemedım. İş için Bodrumda otel durumları var rahat rahat takılırım diye dusundum zaten otelde Tv de var monitor vs durumu olmayacak. 2.side yurtdısına yerlesıyorum ızın surecım ılerlıyor suanda bunu atar cantaya gıderım diye duşündüm.

Paticik daha hakim bu tarz konulara o yuzden sordum fiyat/performans ıcın hangısını al dıyorsa burdakı arkadaslar onu almayı dusunuyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

@KillJoy Abi laptop benım hor kullanımıma dayanmıyor yazık oluyor 24 saat açık bırakıyorum nerdeyse o yüzden sıcak bakmıyorum bir tane de air var abi zaten ama dedigim gibi benım hor kullanımıma yazık oluyor.

@Mrlee yukar da ki sebeplerden ötürü.

@roket adam dıgerını ınceledım abi iş gorur ama hobi olarak unity 3d kullanıyorum aslında ios ta yardımcı olur bu konuda ama test aşamasında vs kafam karıştı ssd olayını unutmıcam ama alırsam mutlaka ekleticem. peki 2012 olayına ne dersın? onun upgrade edılmesı vs ılgı cekıcı bır yandan son versionunu al cık ısın ıcınden dıyorum.

@Dragonfire işlemler devam ediyor şuanda başvurularımı yaptım. Herhangi bir problem çıkmayacak dıye dusunuyorum. Eşimin fransız olması avantaj ve expat olarak orda calısacak olması. Hayırlısı bakalım :)

Edit: Abı cok noobluk yapmısım garıp hıssedıyorum kendımı bırısı taşırsa konuyu uygun yere cok sevınırım.
Sosyal ağlarda paylaş

CapN said:

Selamlar Mac Mini Almayı dusunuyorum. Yeni versionlar upgrade edilemiyor. Oyuz den kararsız kaldım.

2.6 GHz Itel Core i5 8gb Ram ve 1TB Hdd
2699TL Bu Sekılde

16GB Ram Eklemek için +800TL
256 GB SSD içinde +800TL

Fark isteniyor. Butce olarak sadece 1 tanesini seçmem gerekiyor. Daha fazla harcamak istemiyorum. Hangisini secmek mantıklı yada default aldıgımda işimi görürmü?

Unity 3d kullanıyorum ve mac minide de kullanmak istiyorum.

Edit: Abi yanlış yere açmışım biri taşıyabılırse sevinirim kusura bakmayın.

ya soyle diyeyim bende de mac mini var
ram degistirmek cok kolay alt kapagi acinca zink diye karsina cikiyor
ama hdd degistirmek icin anakarti sokmen lazim. Baya uzun is videolarina bakabilirsin
Bence hdd degistir, rami kendin takarsin
Sosyal ağlarda paylaş

Baya bir okudum tekrardan dediğim gibi 2012 sonrası mac mini lerde onboard yapmışlar. Upgrade edemiyorsun o yuzden 2012 oncesı almayı da dusunuyorum. Kafam baya bir karıştı almışken mac al diyorum bir yandanda intel mevzusu var bılemedım yanı
Sosyal ağlarda paylaş

apple a 800 lira vermek yerine 200 liraya ram almayı düşünemez sanıyordu müşteri profilini. baktı o kadar da değilmiş durum o yüzden lehimledi artık :) şaka bir yana şu olay bile adamların ürünlerini almammaya yetmesi gerekirken hala alınıyor :)
Sosyal ağlarda paylaş

CapN said:

Baya bir okudum tekrardan dediğim gibi 2012 sonrası mac mini lerde onboard yapmışlar. Upgrade edemiyorsun o yuzden 2012 oncesı almayı da dusunuyorum. Kafam baya bir karıştı almışken mac al diyorum bir yandanda intel mevzusu var bılemedım yanı

benimkini satayim istersen
tam istedigin var bende ama ekran karti yok
256 ssd
16 gb ram
i7 4 cekirdek eheheh
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...
  • 4 yıl sonra ...
  • Yeni Oluştur...