Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Network marketing / Legal dolandırıcılık ?

Pordakal

Öne çıkan mesajlar

kyani isimli şirket ile ilgili olarak wing tsuncu arkadaşlarımdan biri bölge şefi ile tanıştırmıştı beni çevrem geniş diye. Yaşlı çakal adam da bir saat anlattı bana aşırı kazançlı ve faydalı ürünler olduğunu.
Bende ona :

"Gerçekten çok kazançlıysanız benim başlangıç pakedimi ödeyin ben de size kazanç payımdan geri öderim " diyince adam geri vitese takmıştı.
Sosyal ağlarda paylaş

Şuan bunun benzeri bir şey var, anadolu yakasında, karşıda mecidiye köyde falan bir dünya ilanı var 1000-3000 tl arası maaşla çalışacak eleman aranıyor, call center veya kapı kapı pazarlama değildir gibisinden.

Bu yeni elektirik yasasıyla elektirik dağıtımı özel şirketlere mi ne bağlanıyor ya onunla ilgili olarak sizden fatura çevirmenizi bekliyorlar. Çevirdiğin fatura üzerinden %'de alıyorsun ve bu her ay devam ediyor(muş) adam 10 sene bu şirketten alsa elektiriği 10 sene para gelecek demek(miş). Baya toplantılarda bir dünya adamı toplayıp, network marketing üzerinden birilerini katmaya çalışıyorlar. Toplantıda orda bu işi yapanlarla buluşturup ekip kurma şansı da veriyorlar, ekibindekilerin faturalarından da %'de alıyorsun vs. Ama işin ilginci baya legit iş ilanına başvurmuş gibi gidiyorsun ve toplantının sonuna kadar gerçek bir iş alımının olmadığını pek kavrayamıyorsun. Toplantının sonuna kadar katılım ücretinden bahsetmeyip sürekli ben haftada 10.000 kazanıyorum ben 20.000 kazanıyorum palavraları işte şirket için çekilişle araba veriyorlarmış, biri minicopper almış biri bmw herkes inanılmaz mutlu vs. bu iş hayatınızın fırsatı elektirik olayından ekmek yerseniz tam zamanı ilerde bu kadar karlı olmaz vs.

En sonda insanlar katılıp, toplantılara etkinliklere gidip otellerde kalıp sonra işi bırakıyormuş diye girişi ücreti toplamaya başlamışlar(!). İşte 298 lirayı ödersen hemen pazartesi başka toplantı, orada sözde yapacağın işe göre iş plan falan belirleniyormuş yani parayı ödeyene kadar ne yapacağında net değil. onlar plan verecekmiş. Bu parayı hemen toparlamaya çalışmaları da enteresan 20, 30, 40 bir kapora atın üzerini pazartesiye kadar tamamlarsınız, kredi kartına taksit yaparız falanlar. Bu para muhabbetini duyup hemen kaçanları durdurmak için işte sözde girersen ekip liderin olacak kişiler hemen kapıda barikat halinde bekleyip seni ikna etmeye çalışıyorlar vs.

Boş zamanımı buna harcayıp gittim, network marketing legit ama piramit sistemi illegal, sözde saadet zincirinden farklı gerçek bir şey satmalarıymış lakin bölge yöneticisi, ülke genel kordinatörü gibi kişiler var maaşlarından bahsediliyor inanılmaz paralar sizde olabilirsiniz vaatleri ama bence mümkün değil sırf şu bile piramit olabilir dedirtiyor. Şirketin adıda SAS enerji ben hiç güvenemedim ama bok atmak da istemem tabii, ama dikkatli olmak gerekli.
Sosyal ağlarda paylaş

bok atmalık bir durum yok, adamlar piramit. insanları da net dolandırıyorlar. benim de askerden bir arkadaş girişmiş böyle yarak kürek işlere, yok liderimiz bilmemkimle coşmalar, bölge liderimizle çılgın atıyoruz vs. diye fotolar yüklüyor facebooka.

tipleri de görsen, vale olsa anahtarı vermezsin zırtlan tipli kadın erkek hepsi.
Sosyal ağlarda paylaş

SAS Enerji'ye babam para kaptırdı, bayilik almıştı.ben araştırdım babama anlattım baya, inanmak istemedi.işin legal kısmı cidden elektrik faturası taşıyorlar.babamdaki sözleşmeleri incelemiştim, isteyenin elektrik aboneliğini başka bir firmaya taşıyorlardı, firmanın adını unuttum şimdi.tabi sözde her taşıdığın fatura için, her ay faturadan, üyelik seviyene göre % olarak pay alacaksın.işin piramit kısmı da üye yaptığın herkesin taşıdığı faturalardan pay alacak olman.tabi böyle birşey imkansız, babamda biraz fatura taşıyım 5000tl garanti gelirim olsun bırakırım diyordu, allahtan daha fazla para kaptırmadan vardı farkına.

Sözde ilerde güneş enerjisi santrali kurup, kendi elektriklerini satacaklarmıi.benzin istasyonları gibi elektrik istasyonları olacakmış, bayilik alanlar onları işletecekmiş filan.babama çok anlattım ama tr'de güneş enerjisi yatırımı imkansız diye onu da dinlemedi.adamlar iyi kafalamıştı.

güzel bir şirket kurmuşlar, cidden araba veriyorlar ama kendi adamlarına veriyorlar.tamamen tiyatro.şirketin sahiplerini araştırın geçmişte birkaç network şirketinde daha insanları dolandırmışlar, ülkede düzgün birşey olmadığı için ceza almıyorlar tabi.

internet siteleri de çok komik, sofya merkezimiz, berlin merkezimiz açıldı filan diye google'dan bina fotoğrafı koymuşlar.
Sosyal ağlarda paylaş

babana geçmiş olsun, evet sunumda bahsedilen ama hiç değinilmeyen bir kısımda 20.000 kişiye ulaşınca network marketining bırakılacağıydı.

Sonra hepsi güneş enerjisine yatırım yapıp panel alacaklarmış. Her güneş doğduğunda para kazanacaklarmış :) ama rastgele işin içinde olan oradakilere sorduğumda kimsenin tam olarak güneş panelinden nasıl para kazanacağını anladığını da sanmıyorum. hepsi farklı bir şey diyordu çok değişik bir tecrübeydi.

Böyle bir sistem kurabilmelerindeki kilit faktör ekmeği yiyen kişiler, piramiti büyüttükçe böyle bir kaç kilit kişiyle inandırıcılığı arttırıyorlar gibime geliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu işlere bugüne kadar hiç girmedim, Amway, Avon vs. hep incelemiştim yapılarını vs. ama ne kadar döngü olur ne kadar süreklilik arz eder çok emin olamadım. Kyani'den eşimin ablası bahsetti. Biraz inceledim ürünlerini vs. Kullanan birkaç kişi ile konuştum, hangi ülkelerde onaylı olduklarına vs. baktım, Japonya ve İsveç gibi bu işlerin onaylarının çok zor olduğu ülkelerde herşeyden onay almış ürünler. Zaten üç ürünü varmış. Şimdi Çarşamba günü toplantılarına katılıp neler anlattıklarına bakacağım. Konuştuğum insanlar hep beyaz yaka olarak çalışırken işini bırakıp buraya yönelmiş insanlar (aylık kazanç işlerindekini katlamaya başladıkça daha çok zaman ayırmak istemişler normal olarak), birisi ayda ortalama 35k, diğeri de 15k kazandığını söyledi ortalama. Youtube'da vs. de videolar buldum. Sistem 60% payı sistemin içindekilere dağıtmak üzerine kuruluymuş, diğer firmalarda bu oran 30%muş. Sistemin istediği altındakileri güçlendirmek ve onların da kendi altlarını güçlendirmesi, senin altındaki biri seviye ve kazanç olarak senden daha iyi duruma gelebiliyor performansına göre (network marketing yerine next generation marketing olarak adlandırıyorlar sistemlerini). Şu an tahmini hacimleri 750.000.000 dolar civarı ve 6 yıl içerisindeki hedefleri bu rakamı 15.000.000.000 dolar yapmakmış. Rastladığım bir-iki video, tabi yüksek tutarı yapan eleman bu ağı yaklaşık 30 ayda kurmuş, ilk videonun 1.50 ile 2.50 arasına baksanız yeter;

[video]https://www.youtube.com/watch?v=uKzfJrtAh5U?feature=oembed" width="459">

[video]https://www.youtube.com/watch?v=jElv1vdBZ8s&t=3s?feature=oembed" width="459">

Sosyal ağlarda paylaş

Bizim işyerinde bir kıza instagram'dan ulaştılar. Tee İskandinavya'dan. Kızın renkli bi instagram hesabı var böyle bol sporlu, yogalı, platesli falan, oradan dikkat çekmiş heralde.

Diyorlar ki işte herbal ürünler ve losyonlar var, biz size satalım siz de orada satın distribütörümüz olun. Adres alıp mini mini örnekler bile göndermişler hatta değişik kokularda. İşte doğal vücut güzelleştirici onarıcı bişiler, bi de böyle 100 dolar falan şişesi gibi fiyatlar belirlemişler, 70 dolara onlardan alacan da 100e satacan burada, ek distribütör bulursan onlarından karından da oran alacaksın. Yine aynı muhabbet işte ürünlü zincir. Başta ık mık dedi kibarca reddettil falan ama çok ısrar ettiler, sonunda "la siz manyak mısınız buna 100 dolar kim verir" dedi de kurtardı paçayı.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...