Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

88. Oscar Ödülleri

imamizer

Öne çıkan mesajlar

dasBock said:

mad maxin aldığı ödüller makyaj kıyafet prodüksyon vs bakımından yerinde ancak kurguda nası oscar almış la? ben şahsen izledikten sonra meh çekmiştim bu film için. film izlerken gaza geliyosunuz "öeh en güzel film bu çekiyosunuz" biz de gülüyoruz kehkehkeh diye

eee....

editing olarak film inanilmaz iyi oldugu icin?????
Sosyal ağlarda paylaş

Yahu bizde begendik Max i, ama gelmis gecmis en iyi aksiyon filmi filan, T2 nin oldugu bir dunyada abarti soylemler. Son yillarin en iyisi denir anlarim. Ayrica dogru duzgun konusu yok, road action takilmislar, iyi de olmus, aksiyona vurduya kirdiya doyurdu bizi.
O kadar laf attik, su Spotlight i izleyeyim bir ara.
Sosyal ağlarda paylaş

haci editing'e ve diger teknik yonlerine laf soyleyen net bir sekilde sinemadan anlamiyordur

http://vashivisuals.com/the-editing-of-mad-max-fury-road/
said:
Film Editor Margaret Sixel was given over 480 hours of footage to create MAD MAX: FURY ROAD. The final edit ran 120 minutes and consisted of 2700 individual shots. That’s 2700 consecutive decisions that must flow smoothly and immerse the viewer. 2700 decisions that must guide and reveal the story in a clear and concise manner. One bad cut can ruin a moment, a scene or the whole film. No pressure!

diger taraftan evet filmin bir konusu yok. konusu olsaydi gelmis gecmis en iyi aksiyon filmi adayi olabilirdi. film size bisileri gorsel olarak sunuyor sadece.

tam olaram farbrausch demolari gibi. gorsel ve teknik. ve hepsi bu.

said:
The Studio of course asked for a script and George said there wasn’t one. He offered the 3500 storyboards as it had taken him more than 10 years to get the story mapped out with this precision. The Studio said they NEED a script. George apparently had one cranked out but said it was “not good”. It didn’t have to be. He already knew how the whole film would look and feel. Visually center framed and barreling right at the audience.

diger taraftan hala ustune geyik yapip vakit oldurmek icin guzel ve ikircikli bir konu yaratmis olmasindan dolayi memnunum
Sosyal ağlarda paylaş

abi sen filme kotu diyorsun ama editing'de hata bulamazsin.
framing, diger objelerin ekranda yerlesmesi, sahne gecisleri ve ses uyumu, renklerin diger sahnelerle uygunlugu...

oskar'i aldigi alan bunun gibi seylere bakiyor. bu bakimdan adamlarin cikarttiklari is muhtesem basarili.

"ben filmi begenmedim" ile "adamlar editing'i becerememisler" arasinda oldukca fark var.
Sosyal ağlarda paylaş

Mad Max kötü film değil, naaptınz ya. Milyor tane leş yapım varken, çölde açan çiçek gibi aksiyon. Ha tüm zamanların aksiyonu demek, biraz iddalı-tartışılır ama enfes film yani. Eskilerinide seviyodum ben zaten, mel cibsınlı seriler de iyidi yani.

G.Miller benim için Blizort gibi adam, ne çıksa izlerim.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi şu forumda Bright'ı ciddiye almayı bırakır mısınız artık. Adamı en son gördüğümde The Division'da hile kullanmanın ne kadar normal olduğunu, kendisinin über bir insan olduğunu her türlü hile ile baş edebildiğini falan savunuyordu. Ne mantığı ne argümanı.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...