Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

ateist olduğum için ayrılan kız arkadaş

maroon5

Öne çıkan mesajlar

evet var böyle bişey. son aylarda hayatımı mahvetti bu. liseden bi arkadaşım vardı. kızla aramız iyiydi. lise mezuniyetinden 6 sene sonra bi ortamda tekrar karşılaştık. yine gayet güzel anlaşmaya başladık. bu arada birbirimize karşı bişeyler hissetmeye başladık ve sevgili olduk. 6 ay herşey çok güzeldi. aşkımdan ölüyordum vs. bi gün hiç alakasız din konusu açıldı. bir konuda senin için dua edicem dedi. ben de senin için dua etmek isterim ama tutacağını sanmam inançlarım zayıf dedim kıza. inanmıyo musun diye sordu. evet inanmıyorum, hayatımda bir dönem bu konu üzerine çok düşündüm ve şu an inancım bu dedim. kız sustu yüzü düştü. sonraki günler gittikçe daha da uzaklaşmaya başladı. bi gün artık sıkılıp neden böyle yaptığını sordum. ateist olmamla ilgili olduğunu söyledi. baya şaşrıdım çünkü kız dindar takılan bir kız değil. alkol alır, yeri geldiğinde açık giyinir, erkeklerle(en azından benle) birlikte olmasa bile yakınlaşırdı. baya iyi eğitimli bir kızdı. çok konuştuk bu konu üzerine. onun inancına saygılı olduğumu neden bunu dert ettiğini anlamadığımı söyledim. sürekli bu şekilde mutsuz oluruz, bu benim için öenmli bir kriter deyip durdu. ben çok sevdiğim için vazgeçmedim, ısrar ettim. karşısında on kez hüngür hüngür ağlamışımdır ama hiç bişey değişmedi onun için ve en son çok sert bir şekilde kavga edip ayrıldık. son bikaç aydır baya acı çekiyorum ama değişemem inancım bu benim abiler. bu konuda napabilirim? nasıl bir çözüm bulunur? ulan baya seviyorum hatta aşkımdan ölüyorum ama böyle saçma bir nedenden nasıl ayrıldık nasıl terk etti aklım almıyor. tavsiye lazım bana
Sosyal ağlarda paylaş

Fistan said:

bahaneye bak kızdaki helal olsun ahahaha

bunu söyleyen çok oldu ama ayrılma bahanesi gibi değil durum. cidden herşey iyiyken o diyalogdan sonra tepe taklak oldu herşey. kız zaten ayrılmayı düşünseydi hissederdim o ana kadar. bi sorun yoktu aramızda.
Sosyal ağlarda paylaş

ginaly said:

maroon5 said:

Editor said:

maroon5 said:

ama değişemem inancım bu benim abiler.

ateizm de bir inançtır bebeğim.

çok yanlış gelmişsin sen ya

inanç nedir ne değildir bi öğrenin hocam. tanrının varlığının olmadığını düşünmek, evrene inanmak da bir inançtır.
Sosyal ağlarda paylaş

maroon5 said:

ginaly said:

maroon5 said:

Editor said:

maroon5 said:

ama değişemem inancım bu benim abiler.

ateizm de bir inançtır bebeğim.

çok yanlış gelmişsin sen ya

inanç nedir ne değildir bi öğrenin hocam. tanrının varlığının olmadığını düşünmek, evrene inanmak da bir inançtır.

ya adam ateistse illa evrene mi inanacak lan bu ne?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...