Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Thinkpad nereden alınır?

paramecium

Öne çıkan mesajlar

• 3 hafta sonra ...
Ekranın dönmesinin hiç bir işlevselliği yok. Varsa da ben bulamadım.

Bi kere pixeller daha farklı görünüyor (yeni modellerde düzeltmişlerdir belki), dokunmatik ekran bi mobil cihaz gibi değil, özellikle köşelere zor basılıyor, çarpıya basmak falan baya sıkıntı. Kucağa alıp kullanmak için de fazla ağır.
Sosyal ağlarda paylaş

paramecium said:

Selam,

Thinkpad fiyatları uçmuş :(

Saygılar.

bende cok heves ettim zamaninda ama su ozelliklerle neden bu kadar pahali yaparlar bu aleti o da ayri konu: http://www.sadecenotebook.com/lenovo-thinkpad-x240-20ama07jtx-pmu366313

malzeme kalitesi falan dicemde ekran cozunurlugu bile 1366 yani.bu aletlerin fiyatlandirmalarinda bi sey ters.

bayaa buyuk cinli bi sirket sunum yapmaya geldiydi gecen.adam dunyayi geziyo.bizden cikip amerikaya gidecekti.orada da sunumu varmis.sunumu ibm thinkpadle yaptiydi.canavar gibi alet.bi kac autocad dosyasi acti.projeler buyukce biraz.alet tik demedi.windows xp kurulu alette.

lenovo thinkpadler ayni saglamlikta oluyo mu bilmiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

paramecium said:

Selam,

Business odaklı yapılıyorlarmış ve uzun ömürlü cihazlar. Ama yine de fiyatlandırma çok acımasız geliyor bana. W serisini anlarım da T serisinin kerameti nedir bilemedim.

Paşa paşa E serisi alacağız sanırım :

Saygılar.

Temiz bi ikinci elini teyzeme almıştım yıllardır sesi çıkmıyor. format bile attırmıyor o derece :)
Sosyal ağlarda paylaş

pulkas said:

paramecium said:

Selam,

Saygılar.

bende cok heves ettim zamaninda ama su ozelliklerle neden bu kadar pahali yaparlar bu aleti o da ayri konu: http://www.sadecenotebook.com/lenovo-thinkpad-x240-20ama07jtx-pmu366313

malzeme kalitesi falan dicemde ekran cozunurlugu bile 1366 yani.bu aletlerin fiyatlandirmalarinda bi sey ters.

bayaa buyuk cinli bi sirket sunum yapmaya geldiydi gecen.adam dunyayi geziyo.bizden cikip amerikaya gidecekti.orada da sunumu varmis.sunumu ibm thinkpadle yaptiydi.canavar gibi alet.bi kac autocad dosyasi acti.projeler buyukce biraz.alet tik demedi.windows xp kurulu alette.

lenovo thinkpadler ayni saglamlikta oluyo mu bilmiyorum.

Artik zaten ibm thinkpad yok; yeni modeller lenovo olarak cikiyor. HP'nin workststionlarini kullaniyorduk biz de, olaylari donanim gucunden ziyade; malzeme kalitesi, uzun sure dayanan piller, duzgun iscilik, sistemi yavaslatan min sayida yanci program vs. Is icin kullanildiklarindan genellikle islemci ve ramleri falan cok iyi oluyor, uzerlerinde business odakli portlar oluyor falan ama multimedia kisminda sinifta kaliyorlar. i7 islemcili 16gb ramli, pili 6-8 saat giden alette hdmi giris yoktu mesela benim hp'de; cozunurlugu de 1366x768'di ayni sekilde. Ha bir de kasada kullanilan malzeme, piller ve sogutma sistemi yuzunden cok agirdi.

Isimi iyi gordu iki seneye yakin ama ilk firsatta macbook pro ile degistirttim. Sirf agirlik icin bile degdi yani lel.
Sosyal ağlarda paylaş

paramecium said:

Selam,

Saygılar.

thinkpad denilen şey, apple'ın laptopları gibi bi hadise. fiyatlarının "uçmuş" olması normal.
apple tasarımcılara yönelik laptoplar hazırlarken, thinkpad de iş adamlarına yönelik hazırlıyor.

thinkpad ibm'in çıkardığı bi seriydi. sonradan lenovo'ya geçti hakları.
bu serinin en önemli özelliği sağlamlığıdır. hem uzun süre kullanıma dayanıklı hem de güçlü kasaya sahip olmasıdır.
lenovo ilk aldığında ibm thinkpad'lerle aynı stilde üretildiği söyleniyordu. sonraki seride kötü malzeme kalitesine geçiş yaptılar diye eleştiri almıştı. ama ondan sonraki hadiseleri bilmiyorum, takip etmedim. belki yeni modellerde modele göre sağlamlığı da değişiyor olabilir.

verilen siteye baktığımda,
pahalı ürünler olarak Thinkpad X1 Carbon Touch İ7-5500U ve ThinkPad W550 i7-5600U gördüm.
biri 1440p ekrana sahip, diğeri 1620p ekrana sahip, nVidia Quadro K620M felan var.

öte yandan E serisi daha standart fiyatlara sahipmiş, illa Thinkpad isteniyorsa daha iyi bi seçim olur sanırım.
Sosyal ağlarda paylaş

X1 ve W550'nin ikinci eli var sadece diye biliyorum. Onlar da isten ayrilirken laptop'ini alanlar...
Yogun kullanim icin X1'i tavsiye etmem. 1 yil kullandim, tuslari cikmaya basladi ki genelde ozene bezene kullanirim. Guclu isler yapamazsiniz, yer sikinti olur.
W550 canavardir, 2 senedir her isimi gordu. Ama tasimasi da o kadar zor. DVD'yi cikarip 1TB lik disk takinca cok daha iyi oluyor.

Bizdeki bircok laptop'i degistirecekler, Mayis/Haziran gibi diye dusunuyorum. Muhtemelen o yenileme zamani insanlar sirketten alip 2. el olarak satarlar. 2. el fiyatlari insani seviyelere iner.
Sosyal ağlarda paylaş

riglous said:

X1 ve W550'nin ikinci eli var sadece diye biliyorum. Onlar da isten ayrilirken laptop'ini alanlar...
Yogun kullanim icin X1'i tavsiye etmem. 1 yil kullandim, tuslari cikmaya basladi ki genelde ozene bezene kullanirim. Guclu isler yapamazsiniz, yer sikinti olur.
W550 canavardir, 2 senedir her isimi gordu. Ama tasimasi da o kadar zor. DVD'yi cikarip 1TB lik disk takinca cok daha iyi oluyor.

Bizdeki bircok laptop'i degistirecekler, Mayis/Haziran gibi diye dusunuyorum. Muhtemelen o yenileme zamani insanlar sirketten alip 2. el olarak satarlar. 2. el fiyatlari insani seviyelere iner.

Duzeltme: bendeki w530 mus. O da canavar :)
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
Selam,

Hangisi? Fiyatları 2.900TL civarında ikisinin de; 4. nesil işlemcili T serisi mi yoksa 5. nesil işlemcili T serisi mi?

ThinkPad T440P 20AN00DEUS
i5-4210M
4 GB DDR3 1600 Mhz Ram (Max 16 Gb)
500 GB SATA (7200 Rpm) HDD
SuperMulti DVD yazıcı
Windows 7 Pro 64-bit / Windows 8.1 Pro 64-bit downgrade
Intel HD Graphics 4600
14" LED Ekran (1366 X 768)
802.11b/g/n, Bluetooth 4.0
2xUSB2.0
2xUSB3.0
1xVGA