Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

kardeşinden çocuğu oldu

KillJoy

Öne çıkan mesajlar

yaygın ensest üreme gen havuzunun anasını ağlatacak birşey, neyini tartışıyorsunuz. şu anda nadir görülüyor, toplamda milyarda 1 önemli değil denmiş de, bir noktadan sonra sıkıntı yaratacağı ortada. nüfusun % kaçı inbreeding yaparsa insalık boku yer hesabı sanırım yapılabilir, sonuç ne çıkar bilinmez; ama bu gerçek apaçık ortada, tartışma kaldırmaz.

habsburg hanedanı mesela en bilinen örnek ki kardeşler arası evlilik bile değil yakın kuzenler, yeğenler arası evliliklerle en son gelinen nokta genetik ucubeler.
Sosyal ağlarda paylaş

Ensest kisi baska ensestlere ilgi duymuyor yanliz. Kendi ailesinden ve muhtemelen ensest olmayan, kendisini ensest kisiden koruyamayacak kadar da hayatini o kisiye acmis birine ilgi duyuyor. Istismara oldukca mahal veren bir sapkinlik bence. Birbirlerine ilgi duymaya basladiktan sonra akraba olduklarini ogrenen, hayat paylasmamis akrabalarin yasadiklari iliski farkli. Ama ailelikten dolayi sinirlarini sana acmis birini sapkin hisler ile istismar etmek farkli. Ki ihtiyacini giderecek baska kimse olmayacagi icin cok buyuk ihtimalle de pushlanacaktir o sinirlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Laurelin said:

Ha ensest yorumu diilde bu hani ureme ve insanligin devamina dayandirmayin tartismanizi, gerektigin cok fazla insan var bu gezegende kaynak yetmiyor zaten ve katlanarak articak bu nufus geometrik, besin arzi aritmatik arttigindan . Insanlarin daha fazla uremesini degil urememelerini tartismaliyiz temelde, insanligin %25i her nesil urememeyi secse gelecekte bu gezegen cok daha yasanabilir bir yer olur, sole 3-4 milyara inse dunya nufusu mis direk.

Sole hayvanlari etkilemiycek sekilde insanlari select genleri kapatarak kisir birakan bir zimbirti icat etseler (wolbachia :P) ve bunu ozellikle orta doguya salsalar soyle 100 sene sonra mis gibi olur gezegen

http://i2.kym-cdn.com/photos/images/original/000/538/338/551.jpg

Jean Christophe Grange'in kitabı geldi aklıma tam dediğinden ^^

şuydu sanırım:

http://static.idefix.com/cache/0/270/315102
Sosyal ağlarda paylaş

Nigger_of_the_sand said:

Ama ailelikten dolayi sinirlarini sana acmis birini sapkin hisler ile istismar etmek farkli.

neden istismar? yine bir slippery slope çıkarır bu karşımıza. ayağını bastığın yer karşılıklı rıza ise ve rıza beyanı olduğu halde sen "rıza değildir o, rıza olsa duramazsın" dersen çok iş açarsın başına.
Sosyal ağlarda paylaş

Vingthor said:

ahlaki olarak yanlış olan şeyler dezavantajlı ve doğal gelmeyen actler üzerine kurulu. o adama doğal geliyor diye tutup yargılayamazsın yani. victor to laurelin değişimindeki gibi. hiç sevmezdim viktoru. ama biri çıkıp bişi yapsa şu anda ona sırf ahlaki olarak yanlış olduğunu düşündüğü için gider boğazına çökerim yapanın.

hala mi sevmiyosun beni :(

valla o ragequit attigin fail ulduari bonerpart faili kurduydu T_T nargile kafeden raid kurunca ole oluo iste adsffads
Sosyal ağlarda paylaş

Karsilikli riza durumunu henuz ele almiyorum. Kendi ailesinden birine cinsel ilgi duyan biri o aile bireyine olan yakinligi ve erisim hakkini istismara donusturecektir. Bu da slippery slope degil zira cinsel ihtiyacindan once guclu bir etik anlayisin oturmadiysa, ki oturmaz, gerceklesecektir bu. Kizinin yanagindan makas alirken onun bedenine sahip oldugunu hisseden, cinsel haz alan bir baba sapiktir mesela. Yaptigi da istismardir. E adam sirf ensest oldugu icin, "ben yaparsam yanlis olur" diyip de makas almayi birakmayacagina gore.

Kisilerin algilari saglikli ortamlarda sekillendigi halde iki akraba birbirlerine riza gosterdiyse o artik tehlike ufkundan gecmistir, ona karsi ben de bir refleks gostermem. Ama ensest aile icinde olmamasi gereken bir sapkinlik.
Sosyal ağlarda paylaş

Nigger_of_the_sand said:

Karsilikli riza durumunu henuz ele almiyorum. Kendi ailesinden birine cinsel ilgi duyan biri o aile bireyine olan yakinligi ve erisim hakkini istismara donusturecektir. Bu da slippery slope degil zira cinsel ihtiyacindan once guclu bir etik anlayisin oturmadiysa, ki oturmaz, gerceklesecektir bu. Kizinin yanagindan makas alirken onun bedenine sahip oldugunu hisseden, cinsel haz alan bir baba sapiktir mesela. Yaptigi da istismardir. E adam sirf ensest oldugu icin, "ben yaparsam yanlis olur" diyip de makas almayi birakmayacagina gore.

Kisilerin algilari saglikli ortamlarda sekillendigi halde iki akraba birbirlerine riza gosterdiyse o artik tehlike ufkundan gecmistir, ona karsi ben de bir refleks gostermem. Ama ensest aile icinde olmamasi gereken bir sapkinlik.

bu makas alıp sahiplenen babalar kim? kafam karıstı konuyu tam okumadım
Sosyal ağlarda paylaş

"Kisilerin algilari saglikli ortamlarda sekillendigi halde" demişsin işte slippery slope burada. nasıl karar vereceksin buna, kim karar verecek?

adamın sapık olması, ahlaksız olması falan bunlar tartışacak şeyler değil, dayanakları senin subjektif değerlerin. ama sen istismar dediğin zaman işin rengi değişiyor ve bu istismar kavramını tanımlaman lazım. zira belli ki standart tanımında kullanmıyorsun.

"Kizinin yanagindan makas alirken onun bedenine sahip oldugunu hisseden, cinsel haz alan bir baba sapiktir mesela. Yaptigi da istismardir." diyorsun.

yani bu şu demek, yapan kişinin yalnızca kendinin sahip olduğu bir bilgiye göre yaptığı eylemin kalitesi değişir. bu da -özellikle cezai/hukuki olarak- savunulamayacak bir şey.
Sosyal ağlarda paylaş

Slippery slope "Durum A mutlaka Event B'ye yol acar" demektir. "Sagligli ortam" diye bir varsayimda bulunmak slippery slope degildir, olsa olsa subjektif diyebilirsin ki ensestlik sapkinligindan bhasediyorsak muhtemelen saglikli ortam tanimimi da ensestin olmadigi bir ortam hakkinda yapmisimdir. Ve o sekilde yaptim. Ayrica ben ahlaktan bahsetmedim, subjektif degilim o yuzden. Kendini sana karsi koruyamayacak cocuga cinsel ilgi duymak neden istismar ise sana bir yabanciya karsi cektigi gibi sinirlar cekmemis bir akrabana cinsel ilerlemelerde bulunmak da istismardir. Ensest normalde olmamasi gerken birsey, evrimsel olarak beynimizde yasak. Ensestin ahlaksizligindan degil istismarin ahlaksizligindan bahsedebilirim ancak. Istismarin neden ahlaksiz oldugunu da savunmama gerek yok.

horacegoesskiing said:

"Kizinin yanagindan makas alirken onun bedenine sahip oldugunu hisseden, cinsel haz alan bir baba sapiktir mesela. Yaptigi da istismardir." diyorsun.

yani bu şu demek, yapan kişinin yalnızca kendinin sahip olduğu bir bilgiye göre yaptığı eylemin kalitesi değişir. bu da -özellikle cezai/hukuki olarak- savunulamayacak bir şey.

Hayir, adam ensest mi degil mi diye tartismiyoruz cunku. Ensest adamin davranisini ele aliyoruz. Ensestlik tanim geregi akrabaya cinsel ilgi duymak. Birinin ensestligi sabit (typo fixed) ise ben onun kendi akrabasindan aldigi cinsel hazzi olculebilir bir bilgiye dokmek zorunda degilim.
Sosyal ağlarda paylaş

Nigger_of_the_sand said:

Ensestlik tanim geregi akrabaya cinsel ilgi duymak.

Ensest tanımını kendi argümanına uyacak şekilde baştan yazmasaydın iyiydi.

Hayır, değil. Ensest akrabalar arası cinsel ilişki demek. Babanın kızının yanından makas alıp cinsel haz duymasıysa kendi sapkınlığı, ensestle bir alakası yok. Ha kız hoşanıyorsa bu durumdan ve reşitse herhangi bir sorun göremedim.

Karşılıklı rızayla yaşanmayan ensest ilişkiye bile ensest denmese daha iyi aslında, tecavüz daha doğru bir sınıflandırma olacaktır.

Aile bireyine duyulan cinsel ilginin ensestle bir alakası yok, adı üstünde aile bireyine duyulan cinsel ilgi.
Sosyal ağlarda paylaş

Bright said:

Nigger_of_the_sand said:

Ensestlik tanim geregi akrabaya cinsel ilgi duymak.

Ensest tanımını kendi argümanına uyacak şekilde baştan yazmasaydın iyiydi.

Hayır, değil. Ensest akrabalar arası cinsel ilişki demek. Babanın kızının yanından makas alıp cinsel haz duymasıysa kendi sapkınlığı, ensestle bir alakası yok. Ha kız hoşanıyorsa bu durumdan ve reşitse herhangi bir sorun göremedim.

Karşılıklı rızayla yaşanmayan ensest ilişkiye bile ensest denmese daha iyi aslında, tecavüz daha doğru bir sınıflandırma olacaktır.

Aile bireyine duyulan cinsel ilginin ensestle bir alakası yok, adı üstünde aile bireyine duyulan cinsel ilgi.

Aman ne bastan yazmisim ne bastan yazmisim. Vah vah.

"Akrabalar arasi girilen iliskinin ensest ile bir ilgisi yok, adi ustunde: Akrabalar arasi cinsel iliski"

Ben de boyle yaparim o zaman.

Akrabasina karsi cinsel ilgi duymayan adam neden iliskiye girsin? Boner aldigi ama iliskiye giremedigi surece ensest olmuyor mu adam? Ensest iliski diye bir tanim neden var o zaman?
Sosyal ağlarda paylaş

Nigger_of_the_sand said:

Kendini sana karsi koruyamayacak cocuga cinsel ilgi duymak neden istismar ise sana bir yabanciya karsi cektigi gibi sinirlar cekmemis bir akrabana cinsel ilerlemelerde bulunmak da istismardir.

iyide burda konu artık ensestlik değilki, cocukların kendilerini koruyamaması. kan bağı olmasının bir önemi yoki bu örnekte.

sapkın olup olmaması birşeyi deiştirmez. baska bir bireye zarar vermediği bişeyi deiştirir. türün devamlılığı acısından sorun yaratıp yaratmamasının bir önemi yok.
Sosyal ağlarda paylaş

O ornek pedofili ile ilgili cunku. Cocuga, hayvana yonelik cinsel advancelari istismar kabul ediyor isek akrabasina, aile bireyine karsi savunma bariyerleri daha dusuk olan, algisi da sekillendirilmeye musait bir bireyin cinsel tahakkum altina alinmasi da istismardir demeye getirdim. Hani ben istismarin tanimini yapmak zorunda degilim, subjetfi de degilim seklinda ayaklarimi yere bastim.

Dikkat ederseniz benim ahlaki yargi barindirabilecek yaklasimlarim ensestlik bir istismara donustugu vakit devreye giriyor, ensetligin kendisine ise istismara donusmedigi vakit tehlikesiz bir sapkinlik olarak yaklasiyorum. Dae-su ile Mido'ya, Jaime ile Cersei'ye lafim yok. Benim de hepimizin de sapkinlik sayilabilecek hisleri, fetisleri olabilir. Bu bizi ahlaksiz, suclu, tehlikeli kimseler yapmiyor. Ben yargilayici hukumlerimi istismar asamasindan sonra devreye sokuyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

multi quote incoming :horace:

Nigger_of_the_sand said:

Slippery slope "Durum A mutlaka Event B'ye yol acar" demektir. "Sagligli ortam" diye bir varsayimda bulunmak slippery slope degildir, olsa olsa subjektif diyebilirsin...

evet subjektif. zaten o yüzden kim karar verecek diye bir soru sordum. slippery slope da şu oluyor bu noktada, sen bu dayanağı kullanarak bir düzenleme yaptığın zaman diğer benzer düzenlemelere de ortam sağlamış oluyorsun.

ebeveyn çocuğun kendine güvenini istismar ederek kendi sakat düşüncelerini empoze etmişler. karar verecek merci böyle karar veriyor olay bitiyor. ki üstelik burada kuvvetle muhtemel* sonuca göre geri dönük bir karar veriyorsun. ensest ilişki, karşılıklı cazibe gerçekleştiyse demek ki bir abuse var, istismar etmiş diyerek.

said:
Ayrica ben ahlaktan bahsetmedim, subjektif degilim o yuzden.

sapık ifadesi subjektif. sonra yine mantığa bilime bürümüşsün. aynısı zamanında eşcinseller için yapılmıştı. bir zamanlar psikoloji incilinde sapıklıktı. (bkz: diagnostics and statistics manual)

said:
Kendini sana karsi koruyamayacak cocuga cinsel ilgi duymak neden istismar ise

değildir.

said:
Ensestin ahlaksizligindan degil istismarin ahlaksizligindan bahsedebilirim ancak. Istismarin neden ahlaksiz oldugunu da savunmama gerek yok.

ben de onu demek istedim zaten. ensestin sapıklık olup olmaması önemli değil. istismarın yanlış olduğunu da şu ortamda evet savunmana gerek yok. ama istismar olup olmadığını, ya da neyin istismar teşkil ettiğini savunman gerekiyor ki şimdiye kadar çok yanlış savundun.

*çünkü demişsin ki: Birinin ensestligi sabit (typo fixed) ise ben onun kendi akrabasindan aldigi cinsel hazzi olculebilir bir bilgiye dokmek zorunda degilim.
Sosyal ağlarda paylaş

Nigger_of_the_sand said:

Dikkat ederseniz benim ahlaki yargi barindirabilecek yaklasimlarim ensestlik bir istismara donustugu vakit devreye giriyor, ensetligin kendisine ise istismara donusmedigi vakit tehlikesiz bir sapkinlik olarak yaklasiyorum.

Şu nasıl bir cümledir, sapkınlık diye tasvirleyerek zaten ahlaki yargıda bulunuyorsun, üstüne ahlaki yargıda bulunmadığını iddia ediyorsun.

Kimse burada tecavüz olarak tanımlanabilecek bir olguyu savunmuyor zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

horacegoesskiing said:

Nigger_of_the_sand said:

Slippery slope "Durum A mutlaka Event B'ye yol acar" demektir. "Sagligli ortam" diye bir varsayimda bulunmak slippery slope degildir, olsa olsa subjektif diyebilirsin...

evet subjektif. zaten o yüzden kim karar verecek diye bir soru sordum. slippery slope da şu oluyor bu noktada, sen bu dayanağı kullanarak bir düzenleme yaptığın zaman diğer benzer düzenlemelere de ortam sağlamış oluyorsun.

Senin "kim karar verecek" soruna ben de "ensestin olmadigi bir ortam" diye cevap verdim. Ensestlik olculebilir birsey ise, subjektif de olmuyor. Tabanimiz ensestin varligi-yoklugu olarak farzettim ben, umarim "ensestin olmadigi her aile saglikli bir ortam mi" diye cepheyi genisletmezsin. Slippery slope olma durumundaki israrini da anlamadim, soyledigin seyi anlamadim yani.

horacegoesskiing said:

ebeveyn çocuğun kendine güvenini istismar ederek kendi sakat düşüncelerini empoze etmişler. karar verecek merci böyle karar veriyor olay bitiyor. ki üstelik burada kuvvetle muhtemel* sonuca göre geri dönük bir karar veriyorsun. ensest ilişki, karşılıklı cazibe gerçekleştiyse demek ki bir abuse var, istismar etmiş diyerek.

Karsilikli cazibe kismini nasil kattik? Benim yogunlastigim karsiliksiz cazibe kismini neden israrla es gecmektesin? Ha cocugunun cazibesini 20 yil bir bodruma kapatip da elde ettiysen yine istismar olur, o cazibenin bir hukmu yoktur. Cocuga istismarda oldugu gibi.

horacegoesskiing said:

said:
Ayrica ben ahlaktan bahsetmedim, subjektif degilim o yuzden.

sapık ifadesi subjektif. sonra yine mantığa bilime bürümüşsün. aynısı zamanında eşcinseller için yapılmıştı. bir zamanlar psikoloji incilinde sapıklıktı. (bkz: diagnostics and statistics manual)

Sapiktan ziyade sapkin ifadesini kullandim, 'psycho'dan ziyade yoldan sapmis olmaya vurgu yapmak istedim cunku. Ibrahimi dinler escinsellik hakkinda ahlaki yargilarda bulunmaktalar, benim ahlaki sayilabilecek yargilarim ise sapkinlik binarysi 1 oldugunda degil, istismar oldugunda basliyor. Cocuklara, yakin akrabasina, hemcinsine, hayvanlara ve cansiz varliklara cinsel ilgi duymayacak sekilde programlanmis insan turunun yolundan sapinca sapkin oluyorsun. Ama ortada bir istismar olmadigi muddet karsit bir refleksim olmadiginin da altini birden fazlaca kez cizdim. Ha ensestlik de tipki pedofili gibi ailede olmamasi gereken bir sapkinliktir, zira istismar bireyin escinsel ya da sado mazosist olusunun dogal bir sonucu degil iken pedofili ve ensest gibi durumlarda hedefdeki bireyler oncelikli olarak kendini sana karsi koruyamayacak kimseler oluyor.

horacegoesskiing said:

said:
Kendini sana karsi koruyamayacak cocuga cinsel ilgi duymak neden istismar ise

değildir.

Hamlelerde bulunmak demek istemistim, "ilgi" ile sinirlamak benim hatam olmus.

horacegoesskiing said:

said:
Ensestin ahlaksizligindan degil istismarin ahlaksizligindan bahsedebilirim ancak. Istismarin neden ahlaksiz oldugunu da savunmama gerek yok.

ben de onu demek istedim zaten. ensestin sapıklık olup olmaması önemli değil. istismarın yanlış olduğunu da şu ortamda evet savunmana gerek yok. ama istismar olup olmadığını, ya da neyin istismar teşkil ettiğini savunman gerekiyor ki şimdiye kadar çok yanlış savundun.

*çünkü demişsin ki: Birinin ensestligi sabit (typo fixed) ise ben onun kendi akrabasindan aldigi cinsel hazzi olculebilir bir bilgiye dokmek zorunda degilim.

Ensestlik dogrudan istismar ile sonuclanir gibi bir iddiam olmadigi icin istismarin tanimini yapmam gerekmiyor. Ki istismarin tanimini basarili bir sekilde yapamadigim iddian da cinsel hazza yonelik hamlelerin betimlemeli bir anlatimima, sanki ayaklarimi adamin aldigi makasin siddeti ya da hissettigi hazzin yogunluguna basiyormusumcasina, fazlaca yogunlasmak idi. Cinsel haz diyip biraka da bilirdim. Savunmasiz bireylerin istismar edilmesinden bahsediyoruz, benim betimlemelerime ihtiyacimiz yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Bright said:

Nigger_of_the_sand said:

Dikkat ederseniz benim ahlaki yargi barindirabilecek yaklasimlarim ensestlik bir istismara donustugu vakit devreye giriyor, ensetligin kendisine ise istismara donusmedigi vakit tehlikesiz bir sapkinlik olarak yaklasiyorum.

Şu nasıl bir cümledir, sapkınlık diye tasvirleyerek zaten ahlaki yargıda bulunuyorsun, üstüne ahlaki yargıda bulunmadığını iddia ediyorsun.

Kimse burada tecavüz olarak tanımlanabilecek bir olguyu savunmuyor zaten.

Sen bu mesaji yazmadan biraz once, Cuce'ye yazdigim mesajda ve sonrasinda da Horace'a yazdigim mesajda acikladim bunu. Okumani oneririm.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...