Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

kardeşinden çocuğu oldu

KillJoy

Öne çıkan mesajlar

Laurelin said:

progresiflikle ne alakasi var ensestin ya, kitapta diil su aptal dizi hit oldugundan beri millet yeni uyandi sanki, tarihin en eski olayi ensest tipki bugun dinler, adetler vs yuzunden tabu olmus birsuru baska sey gibi. isin komigi insanligin ensest iliskiden ciktigina inanan tipler rerororo yapiyor haber yorumlarinda hehe

progresiflikle alakası nasıl ne alakası var yahu? geleneksel değerleri sorgulama neticede. o geleneklerin ne kadar yeni olduğu önemli değil. çocuk evlilikleri de tarihin çok eski bir olayı. bu niye tabu, niye ayıp, onlar da insan! şeysi yani. sıra ensestte ben diyorum bak. uluslararası mainstream'e düşer 3-4 yıla
Sosyal ağlarda paylaş

ya ensestin tabu olmasi disinda bir olayi yokki? zaten cok fazla gorulen birsey degil, aile ici iliskilerde gayet normal. turk filmleri bile "durun siz kardessiniz" geyigini birakali cok oldu

kimse ensest iliskisi var diye dislanmiyor toplumda, ensest bile olsa kardesi ile el ele gezebiliyor, ayni evde yasiyan iki kardes evden atilmiyor, isten cikarilmiyorlar, doktorlar tedavi etmeyi reddetmiyor, sokakta dayak yemiyorlar vs vs vs

ensestten once tumblr tier sjwlerin daha hakli gordugu mucadeleler var, otherkinler, non-binary kimlikler, mansplaining ile mucadele filan asdffdsa

http://i.imgur.com/NDWIVUM.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

Ensestlik bir kimlik değil, kardeşine aşık bir birey A veya B kişisine de pekala aşık olup ensest hisleriyle savaşmak zorunda kalmayabilir. “Sadece kardeş düdüklemeliyim böaaa“ diye nekrofili benzeri bir sapkınlık değil, iş o boyuttaysa zaten o da sapkınlık.
Akraba ile ilişkiye verilen bir isim sadece, kraliyet dönemlerinde yaşanan geleneksel ensestlik ise zaten tamamen amaca hizmet, dürtüsel bir durumu yok.
Eşcinsellik ise bireyin kimliği. “Ay adam silktim ibne oldum“ vs gibi bir durumu yok. Kişinin arzu ve cinsel kimliği esaslı.
İkisine aynı muameleyi yapmak saçma, ensest ilişki tamamen tercih meselesi.
Sosyal ağlarda paylaş

Laurelin said:

kimse ensest iliskisi var diye dislanmiyor toplumda, ensest bile olsa kardesi ile el ele gezebiliyor, ayni evde yasiyan iki kardes evden atilmiyor, isten cikarilmiyorlar, doktorlar tedavi etmeyi reddetmiyor, sokakta dayak yemiyorlar vs vs vs

nası bi dünyada yaşıyosun sen :>
evet ensest ilişkide olanlar çok daha rahat kendilerini gizleyebiliyorlar ama neticede kendilerini gizlemeleri gerekiyor. lezbiyenler de uzuun süre öyle kendilerini gizlediler mi gizlediler. ama hak aradılar mı sonra aradılar.

said:

ensestten once tumblr tier sjwlerin daha hakli gordugu mucadeleler var, otherkinler, non-binary kimlikler, mansplaining ile mucadele filan asdffdsa

caramelkh değil olay. türkiye'de de olmak üzere bir sürü yerde hala kafası karışık gençler eşcinselliğin makul, ensestin ise na-makul olduğu hissiyatlarını argümana bürüme pozisyonundalar şu an.

yumy said:

Eşcinsellik ise bireyin kimliği. “Ay adam silktim ibne oldum“ vs gibi bir durumu yok. Kişinin arzu ve cinsel kimliği esaslı.
İkisine aynı muameleyi yapmak saçma, ensest ilişki tamamen tercih meselesi.

bu mesela boş bir ayrım. hadi cinsel yönelim demiş olsan pekala ama kimlik diyorsun. nerenden yaralandıysan kimliğin odur diye güzel bi tanım var mesela. neticede sen bir şey istiyorsun, toplum ya da erk sana diyor ki onu bırak elde etmeyi isteyemezsin bile. ve devamı.

ensest ilişki tercih meselesi deyişine de güldüm. ağanın kızı hariç herkesle evlenebilirsin. ağanınkini istiyosan kendin kaşınmışsın. yok öyle bir şey.

serbestinin gerekçesi olmaz, yasağın gerekçesi olur. ve bu yasağa, tabuya gerekçeler icat etmeye başladığın zaman ilişkiyi ve olası süreci de görürsün kolayca diye tahmin ediyorum. consensual sex between adults. buyur.
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

Bizim bir biyoloji hocası vardı lisedeyken, akraba evliliğinden sakat çocuk doğacağı batının yalanıdır, kuzenlerinizle evlenin, ailenizin malı dışarı gitmesin derdi hep. Hep bunlar Türk aile yapısını bozmak isteyenlerin oyunları derdi.

Biyoloji hocası olduğunu tekrar belirtmek isterim.

Bunu ben bir mimardan duymuştum ve çok şaşırmıştım. Senin örneğin daha güçlü ama. İlginç olan cümleler hemen hemen ayni.

O üstüne senden 5 yaş küçük halanın kızı var mesela senle beraber büyümüş, sen almazsan, ele gitse üzülmez mi kız? kendinde eksik aramaz mı falan da demişti.
Sosyal ağlarda paylaş

yumy said:

bla bla bla tamamen tercih meselesi.

Ensestle eşcinsellik arasında hiçbir fark yok. İkisi de kimyasal reaksiyon, bilimsel gerçeklik.
Ha ensest sonucu çocuk yapmak daha riskli tabi. Yasaklayacaklarsa ensest ilişkiden çocuk yapmayı yasaklayabilirler, yoksa geri kalan herşey senin önyargıların.
Sosyal ağlarda paylaş

horacegoesskiing said:

consensual sex between adults. buyur.

buyurayım.

şimdi genetik bilimininde prenatal surgery tekniklerininde gelişmesiyle beraber, ebevynlerin daha doğmamış cocuklarının sağlık durumları hakkındaki sorumluluklarıda artıcak diye düşünüyorum.

Sekis baska bişi ama, cocuk yapmak ise ayrıca baska birşey. cocuk yaparken öncelikli sorumluluğun velete olduğunu unutmamak lazım bence. aileyi büyütüyoruzki hanenin sürdürülebilirliği devam etsin dönemini gectik cünkü.

Demem oki, istedikleri kadar yiyişip tokussunlar amam iş cocuğa gelince adam gibi kalıtımsal ahstalıklar arastırılmadan test edilmeden gidip cocuk yapan ensest sahısların azının ortasına bitane yapıstırırım ben mesela.
Sosyal ağlarda paylaş

Bright said:

yumy said:

bla bla bla tamamen tercih meselesi.

Ensestle eşcinsellik arasında hiçbir fark yok. İkisi de kimyasal reaksiyon, bilimsel gerçeklik.
Ha ensest sonucu çocuk yapmak daha riskli tabi. Yasaklayacaklarsa ensest ilişkiden çocuk yapmayı yasaklayabilirler, yoksa geri kalan herşey senin önyargıların.

Ben ensestlik neden yasak olmalı, eşcinsellik ise neden özgür bırakılmalının savunmasını yapmadım zaten. Neyin ön yargısından bahsediyorsun ki? Ayrıca ensest ve kimyanın bilimselliğini açıklasana bir bana? Hormonlar aile içi ilişki güdüsü mü salgılıyormuş? Kardeşine aşık olan birisinin herhangi bir kıza olan aşkından ne farkı var mesela? Yarın bir gün kardeşinden başka birisine aşık olmasını ne engelleyebilir? Eşcinsellikte lezbiyen birisi bir anda erkeklere ilgi duymaya başlayabilir mi?
İki kavram arasındaki somut farklılıklardan bahsediyorum.
Eşcinsellik kişilerin değiştiremediği-kaçınamadığı cinsel yönelimleri değil mi? Bunu kabul etmiyorsan aynı platformda değerlendirmen normal ikisini de.
Ensest ise bir durum daha çok. Kişi kuzenine yengesine bilmem neyine tutulur-tutulmaz, hisler karşılıklı olur, tecrübe edinmek isterler beraber olurlar. Bu tamamen farklı bir şey eşcinsellikten. Ha ensest derken sadece ailesinden birileri ile birlikte olmayı takıntı etmiş kişinin tacize-istismara varan olaylarından bahsediyorsan bu zaten sapkınlık hem psikolojik olarak, hem ahlaki olarak.
"Hehe eşcinselliği meşrulaştırıyolar, ensest de artık normal olacak hehe" gibi bir çıkarım yapılamaz diyorum.
Ensest sadece kültürel bir tabu "yapamazsın" değil "yapmamalısın" düşüncesi hakim(işin tıbbi kısmını ignoreluyorum tabi), eşcinsellik ise hastalık olarak görülüyor, direkt "olamazsın, öyleysen anormalsin" diyor.

Ensest ilişki yaşamış birisine rahatlıkla "ööh başka kız mı kalmadı bilader" derim mesela tamamen uçkuru kontrolünde bir olay çünkü. Ama eşcinsel ilişki yaşayan birisine "ööh kız mı yok bilader neden erkekler?" demem saçma olur.
Kuzeniyle birlikte olmuş bir tanıdığım da oldu, eşcinsel arkadaşım da oldu. Kuzeniyle takılan anılarından bahsederken gayet rahat ve bir suçluluk duygusu yok üzerinde, antrenman yapmış gibi anlatabiliyor olayları. Fakat eşcinsel insanlar psikolojik travmalar yaşıyorlar, kendilerine düzeltilebilir bir kusur-bozukluk gibi davranan insanlarla uğraşmak zorundalar, bahsettiğim insan psikolojik tedavi aldı yıllarca ailesinin zoruyla.
Sosyal ağlarda paylaş

Bright said:

Fallacy paçalardan akmış.

Senin sarsılmaz düşüncelerinin sebebini duyalım bir de? Hangi mantık kolonlarıyla destekliyorsun savını.

Ensestin kimyasal bilimselliğinden başla mesela plz. Eşcinselliğin bile böyle bir turnusolu yokken neye dayanarak söyledin bunu?
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:

şimdi genetik bilimininde...

...cocuk yapmak ise ayrıca baska birşey...

...iş cocuğa gelince adam gibi kalıtımsal ahstalıklar arastırılmadan test edilmeden gidip cocuk yapan...

bu yolun sonu eugenics e gider tutarlı olma adına ki, bir altındaki arkadaş ÖLDÜRÜRÜM KIRRIM diyerek zaten şeyapmış.

yaşlılar çocuk yapmasın, kalıtımsal hastalığı olanlar, en azından bazıları çocuk yapmasın falan da diyecek misin? tamamen mantığa bürüme gibi geliyor bu bana.

ki yani o da çocuk yapma kısmı. yapmıyo çocuk, kısırlaştırmış kendini ama -yetişkin- kızına kardeşine halleniyo. problem var mı? evlencekmiş bi de.

hayır bu çocuk ve aile olayı mesela birebir eşcinsellik tartışmalarında da döndü. zaten ilk kale think of the children. pedofili konusunda doğal tabi de, neyse. :)
Sosyal ağlarda paylaş

sostizm said:

GERGE said:

Bizim bir biyoloji hocası vardı lisedeyken, akraba evliliğinden sakat çocuk doğacağı batının yalanıdır, kuzenlerinizle evlenin, ailenizin malı dışarı gitmesin derdi hep. Hep bunlar Türk aile yapısını bozmak isteyenlerin oyunları derdi.

Biyoloji hocası olduğunu tekrar belirtmek isterim.

Bunu ben bir mimardan duymuştum ve çok şaşırmıştım. Senin örneğin daha güçlü ama. İlginç olan cümleler hemen hemen ayni.

O üstüne senden 5 yaş küçük halanın kızı var mesela senle beraber büyümüş, sen almazsan, ele gitse üzülmez mi kız? kendinde eksik aramaz mı falan da demişti.

tabi ya mimardan duyun ondan duyun bundan duyun, biyoloji hocası demiş diye senin örneğin daha güçlü falan diyin. açıp bi iki makale okumayın araştırmayın aman diyim
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...