Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Tüm maaşlara zam!!!

karamürselidelihamdi

Öne çıkan mesajlar

• 2 hafta sonra ...
İşveren olarak benim gelirim kazancım artmadığı veya giderlerim azaltılmadığı sürece devlet tarafından (vergi) ve havadan kimseye zam yapamayacağımdan dolayı çalışanlar arasında toto yapıp bazı kişileri çıkarmam mı gerekecek bu artışı verebilmek için bunu bi açıklasa devlet.
Sosyal ağlarda paylaş

Evet bi BMW 500 kişinin maaşına zamı karşılıyor :)
Daha kolayı var 25 kişiyi işten çıkarırım onları maaşı ile diğerlerinin farkını öderim. Sonraki zamda bir 25 kişi daha çıkarırım ne yapayım. Yani gelen para miktarı sabit olduktan sonra çıkanı da sabit tuttuğum sürece herkes çoğunluk evine ekmek götürebilecek. Ha geride kalanlar daha çok çalışacaklar ama çalışmayana ekmek yok sonuçta.
Sosyal ağlarda paylaş

xaty said:

bingildak said:

bu vaadlerle oy veren işçilere müstahak.

zaten ülkenin durumundan en çok etkilenen oy verenler. oy vermeyenlerin büyük kısmı aklı başında naptığını bilir vaziyette belki biraz kemer sıkıp yola devam

di said:

Beterin de beteriymissin. Bravo.

Anhora said:

di said:

Oy verdigin partiye sorsan ya onu. =)

Oy vermiyorum ki ben. Bazılarınızı çıldırtmak için ak partiliyim demiştim.

Vermeyince de böyle diyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

İşte ramses bütün dünyada olan bişey o sadece burda değil. İşçi bakış açısıyla haklı, patron bakış açısıyla haksız. Bunun bi ileri aşaması maaşlar eşitlensin, 5bin 10bin alan beyaz yakalı 2500 alsın, asgariyi de 2000e çıkaralım aradaki fark azalsın. İşçi açısından bakınca yine haksız değil. Bu defa da beyaz yakalı hak vermiyor. Düz bi mesele değil yani.
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

Kaynak yeniden dağıtımı kasıyorlar. Daha az kar et çalışanlarınla paylaş.

üretilen mala zam yapmak varken niye kaynak! yeniden dağılsın ki?

ayrıca kaynak aynı. üretilen mal, verimlilik, karlılık, teknoloji aynıyken aslında kaynak dağılımı değil bu yapılan. bu asgari ücrete zam işi sadece enflasyonu zıplatacak.

ücretli kesimin geliri bence de düşük türkiye'de, ama arttırmanın yolu bu değil.
Sosyal ağlarda paylaş

Asgari artışı bütün maaşları etkileyecek ve sonuçta firmaların kontrolünde olmayan bir zammı zorunlu kılmış olacak ki hem ekonomi hem de firmalar için çok tehlikeli bence. Bunu illa bmwli veya kayak tatilini seven patronlu :P firmalar diye düşünmemek lazım yani sizin boyacı ahmet abi veya marangoz sabride bundan etkilenecek. 3 çırağından birini çıkarması gerekecek.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...