Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Cinnet tabutu şehir; İstanbul.

Flam

Öne çıkan mesajlar

tiLi said:

Fistan said:

istanbul leş ya
az gelişmiş ülkenin hardcore göç alan şehri işte
bangkok gibi mumbai gibi
iş var diyip yalandan milletin köle gibi çile çektirildiği yer
konaklı dizileri izleyip ferrarili kıroları yatları gören orta direk, istanbul güzel yea, herşey var diye 2 saat yol çekip kurumsal şirkette çalışıyom diye kandırıldığı, 3 yılda 10 yaş yaşlanılan mekan. yapcak bişey yok.

moskva da böyle midir ya

Değil.
Sosyal ağlarda paylaş

Bir de havalimanında neden sırada bekleyenlere biniyorsunuz ki ? Bir de genelde müşteri kuyruğu oluyor onlarda. Ben bi yan şeride geçip, durak taksisi olmayanlara biniyorum. Zaten durak taksisi olmadığı için adam müşteri bulduğuna duacı oluyor. Yolun karşısında indiğim bile oldu binip. ( daha doğrusu karşıdaki Dünya Ticaret Merkezi'ine arabamı park etmiştim, sadece arabamı almaya gitmiş oldum )

Çok da takmamak lazım, konuşup dursunlar ayrıca, mecburen çalışacak it gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

BEYLER: Taksi olayının çözümü: Bitaksi. 5 liralık taksiye bin kredi kartıyla öde, yüzünü bile asmıyor adamlar. Binince "hoşgeldiniz beyefendi nasılsınız", inerken "iyi akşamlar efendim teşekkürler 5 yıldızınızı eksik etmeyin", üstüne bi de kk kolaylığı. Ben Bitaksi dışında kesinlikle taksiye binmiyorum. Gerekirse bekliyorum öyle mal gibi. Arada da kampanya yapıyorlar, bedavaya falan gittim birkaç kere 30-40 liralık yere.

Sadece taksicilik sektörünü böyle kontrol altına alabilmişler ama geri kalan yolda, trafikte diğer insanlar için yapacak bir şey yok. Dünyanın en sakin adamıyım, ama arabayı aldığım kasım 2014'ten beri her günüm ayrı aksiyonla geçiyor. Bişi demesem de eve gelip kendimi yiyorum niye girişmedim onun bunun çocuğuna diye.

Bu göbekli kel AKP'li öküz türk erkeği önyargısı var ya tam o herifleri işte soykırıma uğratmak, döve döve adam etmek lazım. Bi de benim gibi işyeri Yenibosna'da (bi varoş), evi Gaziosmanpaşa Küçükköy'de (varoşun allahı) olunca, altına 4 tekeri alan ortalığın canına okuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Bi Taksi konusunda kırgınım. İtü Arı Çekirdek yarışmasından çıktı onlar, aynı sene ben de taksi projesini atmıştım, bana dönmediler, bu çocuklar finalist olsun sonra :)

TR'de pazarda olmaması büyük eksiklikti, birinin patlatması gerekiyordu. Büyük ihtimalle ikimize de baktılar, benim ekibim vs yok diye çağırmamışlardır, onlar birkaç kişiydi. Ben olsam ben de öyle yapardım :)

Bu da böyle bir anımdır, konusu açılmışken...
Sosyal ağlarda paylaş

İlk çıkan iPhone'dan beri taksi uygulamaları var dünyada, çok unique bi fikir diildi yani. Muhtemelen dediğin gibi diğer grubun ekibini planını falan beğenmişlerdir. Zaten onlara yürü ya kulum diyen de İTÜ Çekirdek yatırımı değil, Hasan Aslanoba'nın yatırdığı bi küsür milyon tele :)
Sosyal ağlarda paylaş

"roket adam" said:

Bu göbekli kel AKP'li öküz türk erkeği önyargısı var ya tam o herifleri işte soykırıma uğratmak, döve döve adam etmek lazım.

o kadar da değil tabi de, terbiye etmek lazım bir şekilde. yaptığının yanına kâr kalması halinde anasını babasını kesecek tiynette adamlarla yaşadığımızdan ötürü, kontrollerin manyakça hale getirilmesi ve cezaların adama "aha şimdi sıçanzi" dedirtecek gibi olması şartı var da, nerde vatandaşa terbiye vermeyi göze alacak devlet.

saldım çayıra, bilmem ki kim kayıra.
Sosyal ağlarda paylaş

Fistan said:

olm şikayet etsen ne olacak
ceza yese ne olacak
senin o an keyfini kaçırdıktan sonra
üstüne enerji tüketiyorsun şikayet için vaktini harcıyorsun
değer mi?

yaz haci az bile yazmissin. eminim devami var bunun siir gibi soylemissin.

her istanbula gittigimde neyine hasta lan insanlar buranin diyorum donene kadar.
Sosyal ağlarda paylaş

Flam said:

dur birşey söylesin şunu kafasında paralayayım diye artık beklemeye başladım, ben hırlayınca bu sefer ince tondan konuştuğu için fırsat olmadı.

Istanbulun acik ara en buyuk sorunu zaten kavga cıkarmaya hırlamaya fırsat arayan agresif insanlar. Hatta bence Turkiyenin de, neyse. İyi olmus dondugun.
Sosyal ağlarda paylaş

senin hayata karşı tutumun lanetleşmiş gibi duruyor. Şehir rahat yani elbette sorunları var ama sen daha sorunlu görünüyorsun yazıdan okunduğu kadarıyla.

Bu şekilde nereye gidersen git oralar da lanetlenir ama bu durum en çok sağlığını etkiler. Yapma. Gevşe.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...