Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Cinnet tabutu şehir; İstanbul.

Flam

Öne çıkan mesajlar

istanbul çok reröre

eskiden eğlenirdim her an her saniye aksiyon her türden insan falan dünyanın hiç bir yerinde yoktur eminim. (new york tokyo vs. gibi şehirlerde çeşit çeşit insan var da onlar farklı milletlerden bizde sorsan türküm falan diyecek burada doğmuş büyümüş insanlar ama 180 derece zıt karakterler dolu)

artık kafa çekmiyor metro ile işe gidip geliyorum olabilecek en büyük nimet yani eviniz işiniz yakın değilse ulaşım açısından o bile dar getirio tiplerle karşılaşmak.
Sosyal ağlarda paylaş

Fistan said:

istanbul leş ya
az gelişmiş ülkenin hardcore göç alan şehri işte
bangkok gibi mumbai gibi
iş var diyip yalandan milletin köle gibi çile çektirildiği yer
konaklı dizileri izleyip ferrarili kıroları yatları gören orta direk, istanbul güzel yea, herşey var diye 2 saat yol çekip kurumsal şirkette çalışıyom diye kandırıldığı, 3 yılda 10 yaş yaşlanılan mekan. yapcak bişey yok.

moskva da böyle midir ya
Sosyal ağlarda paylaş

tiLi said:

Fistan said:

istanbul leş ya
bangkok gibi mumbai gibi
konaklı dizileri izleyip ferrarili kıroları yatları gören orta direk, istanbul güzel yea, herşey var diye 2 saat yol çekip kurumsal şirkette çalışıyom diye kandırıldığı, 3 yılda 10 yaş yaşlanılan mekan. yapcak bişey yok.

moskva da böyle midir ya

bu sefer de moskova ya mi yolun dustu? hangi sirket lan.

boyle haci boyle. dunyanin en kotu taksicileri listesi vardi moskova, pekin, kuala lumpur bla bla bla arada bisiler istanbul. ulasim imkani gunduz-aksam metro ile makul seviyede. ama 12den sonra cok bisi kalmiyor her zamanki gibi. a->b ulasimi metro disinda ise ya da metro ile cok aktarmali ve uzun suruyor ise yine sictin.

istanbul ayri bir bok ama.. sadece taksicisi dert olsa neyse. yasayan adami da sunun gibi ya
Seru said:

amma çok ağlamışsınız. size şehrinizde mutluluklar. anladık her ay bi taksi başlığı açılıyo. sizin gibi pısırıklara uygun bir yer değil zaten burası.
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

tiLi said:

Fistan said:

istanbul leş ya
bangkok gibi mumbai gibi

moskva da böyle midir ya

bu sefer de moskova ya mi yolun dustu? hangi sirket lan.

boyle haci boyle. dunyanin en kotu taksicileri listesi vardi moskova, pekin, kuala lumpur bla bla bla arada bisiler istanbul. ulasim imkani gunduz-aksam metro ile makul seviyede. ama 12den sonra cok bisi kalmiyor her zamanki gibi. a->b ulasimi metro disinda ise ya da metro ile cok aktarmali ve uzun suruyor ise yine sictin.

istanbul ayri bir bok ama.. sadece taksicisi dert olsa neyse. yasayan adami da sunun gibi ya
Seru said:

amma çok ağlamışsınız. size şehrinizde mutluluklar. anladık her ay bi taksi başlığı açılıyo. sizin gibi pısırıklara uygun bir yer değil zaten burası.

hep kafamın ucunda ya kaçar giderim buralardan diye işte. trafiğini çekersin de vodkan ucuz olur kızların çirkini güzel olur diye umuyorum...
Sosyal ağlarda paylaş

bi kere rus faktoru var abi.
adamlar turkler gibi, dunyanin barsak kismindan geliyorlar. soyle yasiyorlar;
http://webtv.hurriyet.com.tr/haber/surucu-tartistigi-yayayi-kanala-atti_121229?hid=30335995
ama buna ragmen cok ustun irkmiscasina irkcilik yapiyorlar.

ki petersburg nispeten daha iyi. ulke secme imkanim olsa rusya da "topuklanarak kacilacak manyaklar ulkesi" listemde olurdu herhalde.
Sosyal ağlarda paylaş

ben de 2-3 ayda bir istanbula geliyorum

her seferinde atatürk havalimınanında göztepeye gidiyorum. ve seferinde 1. köprüden mi 2. köprüden mi kavgası veriyorum.

ulan yol boş adam illa 2. den gidelm, valla 1 de trafik vardır falan moduna sokup tüm istanbulu çevresinden dolaştırıp gidecek

bir tanesi de tartışmasın tamam desin ve götürsün. yok.

uber şöyle hakkıyla gelsin de tüm taksiciler yalan olsun rahatlayalım.

her geldiğimde etmediğim küfür kalmıyor, şehire insanına. Bir de istanbul'da yaşarken bir şekilde normalize ediyorsun send e parçası oluyorsun göz yumuyorsun da, dışardan belli aralıklarla geldikçe çekilmez oluyor iyice göze batıyor
Sosyal ağlarda paylaş

istanbulu kötülerken hep istanbul dışından gelen adamların yaptığı hırboluklardan dert yanıyosunuz :)

bunlar türkiyenin dertleri istanbulun değil

ankara taksicisi, izmir taksicisi çok mu iyi ? bi fark yok.

flam osmaniyenin neresindesin, bende osmaniyedeyim asdf.

kesin tanışıyozdur
Sosyal ağlarda paylaş

Seru said:

tam pısırıklara uygun şehir aksine.

laf söylendiğinde cevap veremeyip sinecek kadar pısırık değilsen ya katil oluyosun ya da işte maktül, gazi, yarı-gazi, eş-gazi... ideolojine bağlı olarak...

@elesso, aslında izmirin taksicisini de örnekledim topağın başında dikkatten kaçmış heral. bu arada fil damının oradayım.
Sosyal ağlarda paylaş

Taksici heryerde garip, adanada kızın okuluna taksiyle gidip geri döneceğim. Taksici 10 a gotururum abi dedi, beni 10 dakika bekleyip geri getirirmisin dedim.O zaman fiyat başka gidiş geliş toplam 15 olur diyor. Opsemmi gozlerinden yoksa aksama kahvemi ismarlasam şaşırdım.
İstanbuldan sıkılanlara Adana birebir
Sosyal ağlarda paylaş

istanbul'un şundan farkı yok artık ya.

kız arkadaşım istanbul'a yeni taşındı. normalde 10 dakkalık mesafeleri 1 saatte gittiğimiz ona sanki çok uzaklara gidiyormuşuz her yer 1 saat uzaktaymış gibi geliyor.bazen haftaiçi geceleri yollar boşken ortalama 60-80km hızla eve 10-12 dakkada dönünce hız yaptım sanıp atarlanıyor. normalde aynı yolu 1.5-2 saat gittiğimiz için sdfs.

bazen yemin ederim böyle gerilip gerilip öndeki arabalara vurasım geliyor. cinnet geçirmemek elde değil.
Sosyal ağlarda paylaş

Fistan said:

olm şikayet etsen ne olacak
ceza yese ne olacak
senin o an keyfini kaçırdıktan sonra
üstüne enerji tüketiyorsun şikayet için vaktini harcıyorsun
değer mi?

genel olarak her bok için böyle düşünüyoruz abi sıkıntı bu zaten. şikayet konusunda özellikle.

aynı herif 3 kere cezayı yese bir daha nasıl davranacağını öğrenir. taksi kendinin değilse sıçtı zaten.

hem şikayet etmezsen sadece keyfinin kaçtığı ile kalıyorsun ama şikayet edersen 2 hafta sonra sana o ceza kesildi bilgisi geldiğinde mutlu oluyorsun =)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...