Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

soğuk ve yağmura yönelik palto ve ayakkabı

Bone

Öne çıkan mesajlar

şunu
https://www.zara.com/share/-c0p5128006.html?utm_campaign=productShare&utm_medium=mobile_sharing_iOS&utm_source=red_social_movil&utm_term=&utm_content=05919532-I2017

ya da şunu alayım diyorum
https://www.zara.com/share/-c0p4767550.html?utm_campaign=productShare&utm_medium=mobile_sharing_iOS&utm_source=red_social_movil&utm_term=&utm_content=00706213-I2017
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 yıl sonra ...
işte o outdoor un iyi markaları(millet, marmot, mammut, arcteryx gibi) direk dağcılık kayak gibi alanlarda kullanılsın diye yaptıklarından ürünleri, renk olsun model olsun benim için gündelik giyime uygun olmuyor.

jack wolfskin buldum bi tane normal belediye otobüsünde giyilebilecek gibi modeli almadan bi soruyum dedim ya şimdi konuşun yada sonsuza kadar susun maksadıyla.
Sosyal ağlarda paylaş

jackin çok kaliteli olmadığı söyleniyor bir montum var fena değil ama fiyatsa olay marmotun performansı daha iyi. bütçe yetiyorsa kaz tüyü marmot mont ve tshirt ile kış geçirilir. yağmurda- karda bir de yağmurluk giyiyorum. ufak yağışlar sorun olmuyor. asıl olay ise ceket 440 gr. sanki üzerinde yokmuş gibi bir hissiyat var ama çok sıcak tutuyor. ben kampta da şehirde de giyiyorum, zevk meselesi.
Sosyal ağlarda paylaş

aslında benim amacım bisiklete binerken yada yapmıyorum ama dışarda koşu yada spor yaparken kullanmalık bişey.

normal jack jones şişme mont var çok kalın değil ama o bile bisiklete binerken rahatsız ediyor kaba geliyor.

almayı düşündüğümde bu

https://www.jack-wolfskin.com/grassland-hybrid-hood-m/1204281-4521002.html
Sosyal ağlarda paylaş

Ninlempis said:

jackin çok kaliteli olmadığı söyleniyor bir montum var fena değil ama fiyatsa olay marmotun performansı daha iyi. bütçe yetiyorsa kaz tüyü marmot mont ve tshirt ile kış geçirilir. yağmurda- karda bir de yağmurluk giyiyorum. ufak yağışlar sorun olmuyor. asıl olay ise ceket 440 gr. sanki üzerinde yokmuş gibi bir hissiyat var ama çok sıcak tutuyor. ben kampta da şehirde de giyiyorum, zevk meselesi.

tamam abi marmot
Sosyal ağlarda paylaş

araştırırken buldum şunu yazmış biri taa 2012 yılında.

North face şu an ülkemizdeki imajının aksine yurtdışında tırmanışcılar tarafından fiyatına ve rakiplerine gore oldukça kalitesiz oluşu, ayrıca bizim apaçi ve tikilerin ecnebi versiyonlarının (hayatlarında görebilecekleri en yüksek rakım yürüyen merdivenle çıktıkları alışveriş merkezinlerindeki en üst kat olan bir güruhun) north face'i fiyat etiketi ve 10 metreden seçilebilen kocaman logosu yüzünden bir statü simgesi olarak forma gibi giymelerinden dolayı yerden yere vurulmakta ve tercih edilmemekte. Değişen kalite yönünden bir örnek ; north face' in north face olduğu zamanlarda (1996) aldığım polar alt , üst ve nuptse 18 senedir taş gibi dururken ( ki bir çok faliyet gördüler, ayrıca kullanmadığım zamanlarda ödünç verdiğim arkadaşlarım sayesinde benim belki de ömrüm boyunca gidemeyeceğim yerleri dağları gördüler) 2 sene once aldığım ve hiç bir faliyet görmemiş bir polar ve softshell sadece günlük kullanım ve bisiklet antremanlarında ağzını burnunu yamultmaya başladı.

Kesim konusuna hiç girmiyorum, sözde teknik giysileri bile artık north face 'in yeni kullanıcı kitlesi olan 100 kiloluk, göbekli, etiket düşkünlerine gore. Detaylara önem vermiyorlar. Bazı hardshelllerinde fırtına başlığı hem kasklı hem kasksız kullanım için sorunlu. Fermuar yerleştirmeleri hatalı, sırt çantası ile rahat kullanamıyorsunuz. Dağcılar için değilde hayatında sırt çantası takmayacak yeni kullanıcı kitlesi için yapılmış. Katmanlarla giyilmeyecek, sözde atletik kesim aktif spor giysileri bile spor ile alakası olamayan şişman amerikalılar için üretilmiş Eğer fazla kilonuz yoksa, içinde yüzüyorsunuz, bel kısmı gereğinden fazla geniş, vs....

North face artık bir doğa sporları markası değil , bebek giysi ve tulumlarından ugg benzeri kadın ayakkabılarına kadar geniş bir yelpazede giyecek üretimi yapan bir giyim markası. Yani north face den alacağınız her şey doğa sporlarına uygun diye bir kaide yok.

6 yıl geçti hala northface alanlar var.
Sosyal ağlarda paylaş

@cougar gündelik dediğim işe giderken değil şehirde giymelik. bu tip ürünleri dağda kayakta dikkat çeksin diye fosforlu uçuk renkli yapıyor genelde iyi firmalar kesimi felanda giydinmi cyborg gibi robot gibi oluyor.

fiyatına göre düşük kalite olacağını bile bile jack wolfskin alcam galiba. tipte önemli sonuçta dağda kayakta giyecek olsam zaten içe giyiliyor bu tip montlar.

bi tek kolları softshell rüzgar alır mı acaba onu bilmiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

istemeden ingilizce puma yazmışım ama yaklaşmış jaguara benziyor.

şurda güzel anlatmış bu tip montları

https://www.backcountry.com/explore/insulation

jack wolfskinin fiyat ve özellik olarak muadili solomon;
https://www.alpinstore.com/en/clothing/mens/upper/skis/skis-alpins/skis/bagagerie/mountain-trail/running/skis-alpins-junior/running-hauts-homme/polar-jackets-softshells/bagagerie-randonnee/skis-junior-skis/mountain-trail-xa/skis-junior/92610-hoodie-pulse-hybrid-hoodie-m-salomon-black.html

bunda 60gr/m² diyor. jack wolfskinde bazı yerlerde 140gr/m² bazı yerlerde 60gr/m². o sayfada yazdığına göre 50-100 gr arası bahar aylarına, 100-200 gr arası kış aylarına uygun diyor. demekki jack wolf daha iyi.

zaten 2-3 senedir heryerde sahtesi çıkınca kalitesiz marka gibi gelmeye başladı herkese.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...