Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Battletech

Kanuni

Öne çıkan mesajlar

pc'yi bir açıp bakacağım da normal değil sırf bu oyunda böyle olması, bir hafta ghost recon wildlands oynadım ki buna basar grafikler her açıdan, hiç böyle bir sıkıntı yoktu. hatta vermintide 2 bile overheat sıkıntısı vardı ama bu derecede değildi. bunda menüdeyken bile gpu yırtınıyor. buna benzer sıkıntı olan bazı oyunlar vardı, dead state mesela. neyi beceremiyorlarsa artık.

forumunda "gpu patladı" başlıkları var zaten, o kadar insanın gelip de sırf bu oyunda birden havalandırmaları bozulacak değil yani.
Sosyal ağlarda paylaş

ahah o kadar canım sıkılmış ki komutan onu dedi diye açtım kasayı, baştan aşağı bahar temizliği yaptım. bakalım işe yarayacak mı. espri tam olmuştu ama bana şimdi dank etti lol.

knockdown bar yüksek stab dmg veren silahlarla abanınca hızlı dolabiliyor gerçi ama ona abanmaya değer mi bilmem.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

pc'yi bir açıp bakacağım da normal değil sırf bu oyunda böyle olması, bir hafta ghost recon wildlands oynadım ki buna basar grafikler her açıdan, hiç böyle bir sıkıntı yoktu. hatta vermintide 2 bile overheat sıkıntısı vardı ama bu derecede değildi. bunda menüdeyken bile gpu yırtınıyor. buna benzer sıkıntı olan bazı oyunlar vardı, dead state mesela. neyi beceremiyorlarsa artık.

forumunda "gpu patladı" başlıkları var zaten, o kadar insanın gelip de sırf bu oyunda birden havalandırmaları bozulacak değil yani.

dun gece oynarken annem odaya ugrayip bu saatte supurge filanmi calistiriyorsun dedi fanlari nasil aglattiysa oyun :(
Sosyal ağlarda paylaş

ekran kartı evet, hardware monitor, msi afterburner, radeon wattman filan hepsinden gözlemledim. cpu 60 derece bile görmüyor, skylake zaten ısındıramıyorum onu bir türlü. lakin gpu'ya ne yapıyorsa resmen large laser'ları bağlamışım da her turn ateşliyorum gibi bir overheat. hele alt+tab yaparsam oyunn vay haline, çıldırıyor maksimum gücü çekiyor.

temizledikten sonra (sadece filtreler kirliydi, kasa içi tertemiz) 85-90 bandına düştü gene ama gene çok hani. bu kadar overheat sıkıntısı yaşadığım bir oyun olmadı bu pc'de. yanlış giden birşey var.

dead state mesela onda da benzer bir sorun vardı, dandini grafiklerle overheat ediyordu.

lau aynen benim masada da süpürge. kasanın içi sünger yalıtımlı üstelik.
Sosyal ağlarda paylaş

yok maalesef ya, radeon 380. i5 2500'e takmıştım, ondan çıkarıp skylake'li yeni makineye taktım. o ara 1 yıllıktı kart, sonraları zaten bitcoin çılgınlığı sağolsun yenileme düşüncesi oluşmadı bile, işimi de görüyor gerçi oynadığım herşeyde, daha üzmedi hani. ama şimdi battletech oynarken patlasa yandım yani. neyse patlamaz herhalde 80'lerde.

o ayar radeon sürücülerinde yok ama olsaymış keşke, bazı salak oyunlar var alt+tab'de çıldıran böyle ama bu son raddede yani.
Sosyal ağlarda paylaş

paste'i beceremem ya herhalde, elim kolum o kadar sağlıklı değil maalesef. ama pci kapağı meselesini bir düşüneyim. gerçi içi de toz dolabilir o zaman ama, filtreler harici her tarafı kapalı kasanın çünkü. önceki kasalarımda gpu & cpu heatsinkler toz doluydu, bunda birşey olmamış.
Sosyal ağlarda paylaş

full intake de yapma da, atıyorum 3x120mm intake varsa 1 tane exhaust bas gibi.

+/- pressure, en sevdiğim

giren hava basıncı çıkan hava basıncından fazla olursa kasanın açıklıklarından (i/o, kasa kapaklarının kenarları vs) içerden dışarı üfleyerek filtrelenmemiş yerlerden toz girişi engelleniyor.

tersi olursa kasanın içi vakum olacağı için tüm o saçma açıklıklardan höpürdeterek toz alıyor makine sdf

Sosyal ağlarda paylaş

Söylediklerin kısmen doğru ama full intake yapmak daha iyi sonuç verecektir, exhaust fanlar genel olarak sadece sıcak havayı kasanın içine hapseder ve gereksiz gürültü yaparlar.

Basitçe kasa kapalı bir sistem olduğu için:
kasadan çıkan hava = kasaya giren hava

İtibariyle kasada exhaust fanı olduğunda:
kasadan çıkan hava = exhaust fan veya fanlarının üflediği hava

Exhaust fanı olmadığında:
kasadan çıkan hava = kasaya giren hava = intake fanlarının üflediği hava

=> Sadece intake fanlarının olduğu sistem, eğer bu fanlar çalıştıkları hızda filtre rezistansından fazla statik basınca sahipse, arka PCI-E kapakları çıkartıldığında hem sessiz hem serin bir sistemdir çünkü intake fanlarının ön ve alttan içeri üflediği hava komponentlerden yayılan sıcak havayla karışmadan düzgün bir akım oluşturacak ve bu akım kasanın arkasından engelsizce çıkacaktır.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...