Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

tv icin mediaplayer(android tabanli)

xwhiplashx

Öne çıkan mesajlar

Biliyorum soruyu cevaplamiyor ama soylemeden edemedim.

Ben de apple tv ya da turevi android olarak aramaya baslamistim zamaninda. Sonra farkettim ki kucuk bir box pc yi tv ye baglamak aslinda cok daha kullanisli bana.

Illa airplay lazimsa, yani apple istiyorsan, ikinci el mac mini alarak herseyi yapabilirsiniz. Flash ve youtube sorunu da yok. Arada 52 inch tv de klavye mouse ile civ ya da xcom armak da guzel oluyor. Tabi apple tv ya da Android boxlar yaninda cok pahali kalacaktir. Ama bana daha iyi bir cozum sundu bugune kadar. Torrenti falan da bundan indirip direk tv den izliyorum zahmetsiz. Oyun oynamadigimda desktop acmiyorum artik. Harddisk tasima ya da wireless dosya paylasimi sorunlarım da kalmadi.

Simdi hatta micro tower 400-500 tl lik bir pc toplar mac mini ye de para vermezdim herhalde.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada eğer Android değil de düzgün bi PC'm olsun derseniz Intel NUC'u önerebilirim. SSD takınca aşırı sessiz ve yeterince performanslı modelleri var. Kasayı aldıktan sonra sadece SSD ve RAM alıyorsunuz, geri kalan her şey pakede dahil.

http://techreport.com/r.x/2014_1_23_Intels_Bay_Trail_NUC_is_available_online/shot.jpg
http://www.legitreviews.com/wp-content/uploads/2014/01/new-intel-nuc-hard-drive-645x499.jpg

Reliable de bir şey yani, bırakıyosun aylarca çalışıyor tık demiyor alet. Bende Celeron işlemcili olanından var, üzerinde 4 GB RAM ve 128 GB HDD var. (SSD değil). Ona rağmen Win8 üzerinde VMware'de Ubuntu çalıştırıp, Ubuntu üzerinden web server kastırıyorum. Gayet iyi çalışıyor. Sadece not etmek gerek Celeron olanı 4K ve Full HD videoları bu şartlar altında çok iyi oynatamayabiliyor ya da sorun benim çıkma HDD'de de olabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

fakat herkesin kullanacak sekline gore bagli.
mesela ben apple tv'de kimi zaman film kiraliyorum misafirim falan oldugunda ama onun disinda ben youtube'da oynatma listesi olusturdum. geceleri falan onu aciyorum evde.

arti olarak simdi su soruyu sorucam. nasil olsa MX2'yle ilgili aliexpress security sebebi yaparak hazir vermemisken onayi sunu sorucam.

tv kanallarini oynatabilecegim bir sistem var mi internet uzerinden bu aletlerde ?

ben yurt disinda yasiyorum eh uyduydu bilmemneydi hic ugrasmak istemiyorum ki ev sahibi izin vermedi. geceleri yattigimda soyle acim internetten onume getirsin kanallari falan. bu mx2'nin icinde vardi mesela. ayrica evde ki tv eski tip plazmalardan. oyle smart falan degil bu bildigin gerizekali. sadece buyuk.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...