Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Alien: Covenant aka. Prometheus 2 [2017]

behran

Öne çıkan mesajlar

of bi de ben bu filme sinemada gidemedim diye üzülmüştüm ya.

prodüksiyon ve ana hikayenin gidişatı iyi ama olaylar showtv aksiyon filmi kıvamında.

hakkaten bu adamlar sürekli kötüye gitmeyi nasıl başarıyorlar anlamak zor. sanırım belli bi kalite standartları yok, koy gitsin şeklinde çekiyor ridley. fanlar nasıl olsa her türlü para verip izliyolar, internette ağlayıp dursunlar çok da ipimde diyor heralde.
Sosyal ağlarda paylaş

ya adam yaşlandı ya da stüdyo ısrarcı şekilde "dumb down et, Z kuşağı elde telefon izleyip anlamıyor, aptalca olmazsa gelmezler" diyor.

bir de aynı filmi kaç kere izleyeceğiz, konu da tükendi sanırım. her film gizemli şekilde daha önce alyan görmemiş insanların korkup şaşırıp yarısının ölüp "şimdi onu geberticem!!!"leriyle devam ediyor. geri kalan arkaplan büyük hikaye sadece baharat.

Sosyal ağlarda paylaş

kolonicilerin bu kadar aptal olması inanılmaz.

Sürekli güvenlik protokollerini kafalarına göre ihlal etmeleri vs baya anlamsız. Architectlerin home worldunde nasıl teknoloji olmaz? araçlar neden yok? biyolojik silahla ölüyorlar, etraftan teknoloji fışkırıyor olması gerek.

Uzayda şaibeli bir yerde bir robot görüyorsun, kayıp bir mürettebatın sentetiği, hemen güveniyorsun laflarına. AI bozulmuş olabilir mi acaba demek yok. Hele yobaz kaptanın yaklaşımı iyice saçma. Robotun ne halt ettiği belli değil, seni bir yere götürüyor, yumurtalara dokun diyor. Hayır bi de görmüşsün birinci elden karnından alien çıkan herifi.

Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

Ahaha haklisiniz valla :)
Iste ben de onlari görmezden gelip, cekimlere dizayna, atmosfere odaklanmaya calisiyorum.

Ama keske ridley scott ile bi roportaj imkanimiz olsa da, bunlari yuzune yuzune vursak adamin.

prometheus'u ben de öyle izledim. ama aynı sıçmığı tekrar görünce bünye kaldırmıyor dfs.
Sosyal ağlarda paylaş

Glatheros said:

Sürekli güvenlik protokollerini kafalarına göre ihlal etmeleri vs baya anlamsız. Architectlerin home worldunde nasıl teknoloji olmaz? araçlar neden yok? biyolojik silahla ölüyorlar, etraftan teknoloji fışkırıyor olması gerek.

Uzayda şaibeli bir yerde bir robot görüyorsun, kayıp bir mürettebatın sentetiği, hemen güveniyorsun laflarına. AI bozulmuş olabilir mi acaba demek yok. Hele yobaz kaptanın yaklaşımı iyice saçma. Robotun ne halt ettiği belli değil, seni bir yere götürüyor, yumurtalara dokun diyor. Hayır bi de görmüşsün birinci elden karnından alien çıkan herifi.

Olm kolonici işte ne bekliyosun? Aklı olan adamın ne işi var uzayda?
Sosyal ağlarda paylaş

yalnız şöyle bi açıklaması olabilir, o kadar çok koloni gemisi vardır ki kalite standardı düşmüştür. biz şu an olaya epic bişey olarak bakıyoruz zira götümüzdeki marsa gidemedik henüz. o yüzden de üzerinde en zekilerimiz çalışıyor. ama olay sıradanlaşıp da bu koloni gemilerinin taksiler gibi çoğal.... neyse ya salak film işte.
Sosyal ağlarda paylaş

Glatheros said:

Architectlerin home worldunde nasıl teknoloji olmaz? araçlar neden yok? biyolojik silahla ölüyorlar, etraftan teknoloji fışkırıyor olması gerek.

Orası büyük ihtimalle engineerların ana gezegeni değil. Ridley Scott bir sonraki filmde engineerların David'in peşine düşeceklerini söyledi.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
lovecraft0Z said:

benim de kafamı kurcalayan, Bishop'ta David miydi yoksa

degil

alien: covenant ve alien (1979)
walter'in soyledigine gore david'den sonra bir daha oyle bir model uretilmemis. tabii walter'in yanlis/eksik bilgisi olabilir.

ancak bishop olamaz cunku xenomorph'dan bihaber ve sirket emirleriyle hareket ediyor:

https://www.youtube.com/watch?v=rrf0cH4o_g4

ilk filmi retconlamadan o sekilde baglamak mumkun degil.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...