Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Pokemon Go

pattisliborek

Öne çıkan mesajlar

kaynaklara göre değişiyor ya 25-50-100 diyen de var 10-100-1000 diyen de var

ikisi de olabilir ama ben şahsen denemedim. 1km olan nadir olup da bulmak istediğin pokemonu takip etmek için konmuş olabilir. gerçi nearby dediğine göre yakın mesafeli olan daha mantıklı bilemedim. şura güvenilir diye oradan biliyorum ben de
http://www.serebii.net/pokemongo/capture.shtml
Sosyal ağlarda paylaş

SNA1L said:

abi kadıköydeki gymler min 1200cp pokemon dolu.bende max 500 var.daha bi gym olayına giremedim.izbe gymlere mi gitmem gerekiyo illa yoksa bi takım desteği arkadaş desteği falan gibi bişeyle girebiliyomuyum gymlere.

gym'e girmek için illa savaşmana gerek yok. savaş olduğunda zaten görüyosun gym'de kavga olduğunu, bekle kontrol et seviyesi düşüyorsa boşalacaktır demek. boşaldığında yenen kişinin girmesi en azından bi 10sn sürer. o ara boşta kalıyor gym dalabilirsin. veya yine giren kişi senin takımdansa yer oluyor genelde yine dalabilirsin.

gym kavgaları şöyle işliyor:

diyelim ki 4lvl gym, 6 pokemon seçip dalıyosun bunlara eğer hepsini yenersen gym'in seviyesi 3'e düşüyor. sonra bi tur daha dalıyosun, tabii bu sefer daha kolay zira 1 kişi azalmış oluyor. kaç seviye varsa o kadar trainer slot oluyor, sen seviyeyi düşürdükçe en düşükten itibaren azaltıyosun gym'in katlarını. sonra en güçlüsü kalıyor tabii, onu da yenip gym'i sıfırlıyosun boşa çıkıyor. sonra ele geçiriyosun.

gym'in seviyesi de sana dalanlar dövemedikçe yükseliyor. böylece yeni slot'lar açılıp senin takımdan elemanlar dalabiliyor.

en kötü durum gym'de boşalan yere dandik bi takım arkadaşın girmesi, adam 5 lvl bi hevesle 200cp pokemonuyla dalıp boşa slot yiyor. ama onu gym lideri atabiliyor sanırım.

ben 7 seviye gym gördüm mesela adamlar 6-7 1000+ pokemon doldurmuş, haliyle dövmesi baya zor.
Sosyal ağlarda paylaş

razzRaziel said:

SNA1L said:

abi kadıköydeki gymler min 1200cp pokemon dolu.bende max 500 var.daha bi gym olayına giremedim.izbe gymlere mi gitmem gerekiyo illa yoksa bi takım desteği arkadaş desteği falan gibi bişeyle girebiliyomuyum gymlere.

gym'e girmek için illa savaşmana gerek yok. savaş olduğunda zaten görüyosun gym'de kavga olduğunu, bekle kontrol et seviyesi düşüyorsa boşalacaktır demek. boşaldığında yenen kişinin girmesi en azından bi 10sn sürer. o ara boşta kalıyor gym dalabilirsin. veya yine giren kişi senin takımdansa yer oluyor genelde yine dalabilirsin.

gym kavgaları şöyle işliyor:
gym almak icin bi seferde hepsini dövmen gerekmiyor mu?

diyelim ki 4lvl gym, 6 pokemon seçip dalıyosun bunlara eğer hepsini yenersen gym'in seviyesi 3'e düşüyor. sonra bi tur daha dalıyosun, tabii bu sefer daha kolay zira 1 kişi azalmış oluyor. kaç seviye varsa o kadar trainer slot oluyor, sen seviyeyi düşürdükçe en düşükten itibaren azaltıyosun gym'in katlarını. sonra en güçlüsü kalıyor tabii, onu da yenip gym'i sıfırlıyosun boşa çıkıyor. sonra ele geçiriyosun.

gym'in seviyesi de sana dalanlar dövemedikçe yükseliyor. böylece yeni slot'lar açılıp senin takımdan elemanlar dalabiliyor.

en kötü durum gym'de boşalan yere dandik bi takım arkadaşın girmesi, adam 5 lvl bi hevesle 200cp pokemonuyla dalıp boşa slot yiyor. ama onu gym lideri atabiliyor sanırım.

ben 7 seviye gym gördüm mesela adamlar 6-7 1000+ pokemon doldurmuş, haliyle dövmesi baya zor.
Sosyal ağlarda paylaş

@Seele
tabii ki tek seferde hepsini dövmen gerekiyor, dövdüğün zaman da 1 seviye falan düşüyor işte gym, sonra yine dövüyosun sıfırlanana kadar. ama hepsini dövemesen de yine gym'in reputationu düşüyor. ama tek seferde gym'in lvl'ını düşürecek kadar düşmüyor sanırım.

gym kavgasının 2 avantajı var. her 20 saatte bulunduğun gym sayısına oranla stardust ve gold alıyosun işte. ama sürekli elinde bulundurmana gerek yok gym'leri, 20 saatlik süre resetlendiğinde gidiyosun 3-5 gym'e giriyosun sonra shop'tan basıyosun tuşa topluyosun reward'ı. ondan sonra 20 saat boyunca gym'ler gitmiiiş, 50 tane daha almışsın bi önemi yok reward açısından.

diğer avantajı da dediğim gibi xp kastırması. pokemon toplamayla 100k xp doldurulmaz çünkü 20+ lvl'larda. o yüzden seviye almak için gym dövüp daha iyi xp'ler kasıyosun.

tabii bi de işlek bi gym'e karizmatik pokemon'unla liderlik edip millete showcase etmek de ego tatmini sağlıyor sdf.

@Phoenixlin
işte o yüzden süren resetlendiğinde alacaksın gym'leri sonra basıp toplayacaksın rewardı. ondan sonra gym gitsin önemli değil, ertsi gün yine aynısını yapıcan zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

yok demek istediğim şuydu, sabah işe yürürken bizim takıma ait bir gym gördüm içinde boş yer vardı, benim 600 lük bebeyi bıraktım ama içeride baya 1k lık adamlar vardı. bu adamlar savunurken, ben arada kaynasam ve pokemon orada uzun süre kalsa bana ne ödül geliyor. yani X süre savundun ödülü mü geliyor yoksa bir şey alman için savunurken düşman mı dövmen gerekiyor etc
Sosyal ağlarda paylaş

bi bok gelmiyor bildiğim kadarıyla bana bişi gelmedi ama çok uzun süreli tutmuyoruz sonuçta 1 günde kaç defa el değiştiriyor gym'ler. 1 gün tuttum ama yine bişi gelmedi bu bahsettiğim günlük reward dışında. bi de üstüne gym'i kaybettiğinde dayak yiyen pokemonunu revive veya potion ile beslemenle kalıyosun.
Sosyal ağlarda paylaş

Dün iş çıkışı karşıdaki anıttaki gyme uğradım otobüse binmeden. Şimdi bu gym baya ıssız yerde, dediğim gibi en yakın insan grubu bizim kurum ve ordan da ulaşamıyorsunuz. Daha nasıl savaş yapıldığını anlamadan 6 pokemonum CP 1000'lik bir tane tarafından hiç edildi. Burada bile bu kadar güçlüsü varsa hiç kasmama gerek yok. Nintendo süper iş başardı ama, okuduğum kadarıyla millet evden çıkıp sokaklara döküldü, hayatlarında yürümedikleri kadar yürüyorlar. Gece yarısı bile pokestopa gyme falan çıkıp giden var, takdir ettim :D
Sosyal ağlarda paylaş

evet bu ara gym'ler çok kenar mahallelerde falan değilseni 1000+ pokemon istiyor. zaten öyle pokemonlar yoksa gym'e girmenize gerek yok, o seviyeye gelemden gym'ler bi boka yaramıcak sizin için siz lvl kasmaya bakın. gym'den gelen reward gold işte, onu da 2-3 tl verip alabiliyosun. ordan da çanta lazım öncelikli olarak, e o da zaten 16-17 lvl'da lazım olmaya başlıyor.

lure atılan ve dipdibe olan pokestop'larda haraslıcanız işte en hızlı lvl almak için. bi de farklı pokemonlar bulmak hızlı lvl aldırıyor. ben tracking yapıp olmayanları buldum hep, bi de şanslıydım karşıma çıkan da çok oldu. şu an 85'i falan var bende, o yüzden baya bi xp ordan gelmiştir.
Sosyal ağlarda paylaş

yeniköyde sedona kafe var, pisikletçi

iki tane stop'un tam ortasında, ikisine de oturduğun yerden ulaşabiliyorsun. iki point e lure attığında toplayabildiğinden çok pokemon çıkıyor.

30 dk oturup kahve içip avlamak için gayet güzel.

gençler hep geliyor fark etmişler durumu.

bilmiyorlar ki arkada bir yerde sinsi bir herif çıkan her şeyi onlar görmeden cebe indiriyor ve asla lure harcamıyor

MUWHAHAHAHAH
Sosyal ağlarda paylaş

razzRaziel said:

bi bok gelmiyor bildiğim kadarıyla bana bişi gelmedi ama çok uzun süreli tutmuyoruz sonuçta 1 günde kaç defa el değiştiriyor gym'ler. 1 gün tuttum ama yine bişi gelmedi bu bahsettiğim günlük reward dışında. bi de üstüne gym'i kaybettiğinde dayak yiyen pokemonunu revive veya potion ile beslemenle kalıyosun.

bu güzel olmuş aslında, ben tuttuğun sürece 24 saatte 1 ekstralar alıyorsun sanmıştım, kamp kurmanın olayı yok yani güzelmiş

@bingildak biz 2 arkadaş gezerken birine gözüken diğerine de gözüküyordu, hani biri aldı diğeri alamadı hiç olmadı, o yüzden kafedeki herkesin toplaması gerekiyor? onun sırrı çözüldü mü? :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...