Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

4 tane birbirinden güzel yavruya sahip arıyorum

KuddusiMavra

Öne çıkan mesajlar

Drall said:

İki kediyi tanıştırma aşamaları ar, internetten bakın. Öyle yapınca alıştırabiliyosun kedileri

Uysal dedik, diğer kedilerle iyi geçinir, kardeşleriyle de oynamış dedik scottish fold aldık; kız tekirin suratını yarıyorsun Wolverine gibi :p

Bir guide buldum, evi ikiye bölün birbirlerini göremesinler ve dokunamasınlar, anca seslerini duysunlar, birkaç gün böyle gittikten sonra ikisinin yerlerini değiştirin kokularına alışsınlar, en son kaldırırsınız engelleri falan diyor. Öyle şato gibi müstakil Amerikan mortgage evinde oturmuyoruz ki arkadaş :p
Sosyal ağlarda paylaş

olm ne drama döndürüyorsunuz yeminle.

evim bahçelievlerde.

80 metrekare (ki kullanım alanı çok çok daha az).
2 oda + 1 salon.
5 yavru kedi + bir şekilde sahiplendiğimiz kedi = 6 kedi.
mayıs ayının başından temmuza kadar hamile kediye ve daha sonrasından beri de 5 yavrusuna bakıyoruz. çok zor oluyor. havanın sıcaklığını da göz önünde bulundurursanız (ve allah'tan eşim home office çalışıyor)günde 7-8 kez tuvaletleri temizleniyor, yem ve su veriliyor. evin içi alt üst. evin en büyük yerlerinden birisi olan yaklaşık 10 metrekarelik balkonu tamamen kedilere verdik. Buna rağmen salon(bizim başlıca yaşam alanımız)dan da bol bol faydalanıyorlar.kedilerin bakımlarını da yapıyoruz. daha geçen hafta dış parazit aşılarını yaptırdık.235 TL verdik 5 yavru ve anneye.mamaları en pahalı mamalar.kumları en pahalı kum.350 TL'ye tuvalet bile aldık anne kediye.

şimdi,şu koşullarda kedilere kızları galatasaray alt yapıda basketbol oynayan ve her gün antrenmanı olan, karı-koca çalışan bir çift nasıl bakabiliyorsa 10 kat fazlasını yaparak baktığımızı düşünüyorum. hayvanlar son derece mutlu. ciddi bir sağlık sorunları olmadan bugünlere getirdik. istiyoruz ki yavrular tıpkı bizim yaptığımız gibi kendilerini sevecek adam gibi sahipler edinsinler. derdimiz bu. şu ana kadar 2sine sahip bulduk. 3üne de bulmayı ümit ediyoruz.ama bulamazsak evimiz bahçeli,yine bizim kontrolümüzde olurlar nispeten diyerek sokağa bırakacağız. anneleri de zaten aslen sokak kedisi olduğu için dışarıya çıkıp geri geliyor (kızımın veya eşimin nezaretinde)çünkü yenden hamile kalmasını istemiyoruz. kısırlaştıracağız yakın zamanda.anneleri bir süre daha onları kollar diye düşünüyoruz.

ötesi de...elimizden gelen bu kadar canlar. adam gibi evim,zamanım,imkanım olsa hiç birisini kimseye vermek istemem ama durum bu durum.
Sosyal ağlarda paylaş

Baggio said:

Drall said:

İki kediyi tanıştırma aşamaları ar, internetten bakın. Öyle yapınca alıştırabiliyosun kedileri

Uysal dedik, diğer kedilerle iyi geçinir, kardeşleriyle de oynamış dedik scottish fold aldık; kız tekirin suratını yarıyorsun Wolverine gibi :p

Bir guide buldum, evi ikiye bölün birbirlerini göremesinler ve dokunamasınlar, anca seslerini duysunlar, birkaç gün böyle gittikten sonra ikisinin yerlerini değiştirin kokularına alışsınlar, en son kaldırırsınız engelleri falan diyor. Öyle şato gibi müstakil Amerikan mortgage evinde oturmuyoruz ki arkadaş :p

30 m2 evden bildiriyorum, 3 gün tıslama ve gördüğü yerde dayak, üç gün hiç tıslamadan gördüğü yerde orasını burasını ısırmanın akabinde 1. haftanın sonunda leyla (iki aylık civarı diye tahmin ediyoruz) minnoşun(8-9 aylık kısır erkek) memelerini emiyordu, minnoş da leylanın kulağını, sırtını falan yalıyordu dün gece. Ha sonra yine birbirini ısırmaya başladılar ama yaş farkıdan dolayı orantısız bir oyun sanırım, öldürmeye niyeti yok gibi minnoşun :D

Dip not: ilk üç gün leylayı tuvalete kapattık, minnoş kapıları falan tokatladı o kadar sinirliydi, sonra kafesle dışarı koyduk, kafesin kapağını açtık birkaç saat sonra, 3 gün de sadece evde olmadığımızda banyoya kilitledik vesaire. Bakalım birbirine tam alıştıklarında bilgisayardan oturur topic açar anlatırım başımızdan geçenleri : )

Ha bi de hiç görüştürmeden önce iki tarafın da tırmakları kesin, ne olur ne olmaz
Sosyal ağlarda paylaş

hadi olm, sulandırmayın konumu.
Şu 3 kedi kaldı.
Tekir
Tekirimsi kaliko
Tortoiseshell

Hadi hatırlayalım.

Tekir(Erkek)

Çok iyi huylu. Sakin. Biraz da utangaç. Zaten fotoğraflarının böyle az olmasının bir nedeni de o. Ama çok güzel olduğunu görüyorsunuz.

Renkli Kaliko (dişi)

İçlerinde en miniği. En son doğan yavru. Muhtemelen babası diğer kedilerin baba ya da babalarından 5-6 gün sonra bizim kedi ile ilişkiye girmiş. Bu nedenle diğerlerinden biraz daha minik. Ama en meraklıları bu. Her şeyi ama her şeyi hemen önce patisi ile dokunarak tanımak, öğrenmek istiyor.

Siyah(dişi)-Tortoiseshell

O da sessiz. Çok güzel.ya bu cins çok ender bir cins. adı dilimin ucunda (Tortoiseshell). hatırladığımda yazarım. haftasonu veterinere hepsini götürdük iç-dış parazit aşıları için. bu siyaha veteriner kızlar bayıldılar.

Sosyal ağlarda paylaş

Beyler...
Sahiplendirdik dediğim içlerinden en güzeli olan siyah beyaz yavruyu alacak olan kadın; ayrı yaşadığı eşi ile yeniden birlikte yaşamaya karar vermişler ve eşi evde kedi istemediği için bizim yavruyu almaktan vaz geçmiş.

Hadi bu yavruyu kaçırmayın.

Akşam çektik. Kardeşleri ile oyun oynarken.

Sosyal ağlarda paylaş

da öyle bir şey var abi. ben o yüzden hiç o riske girmiyorum. şimdiki kedimi normalde aile evde tutacakmış ama 3 aylıkken falan anneyle kavga etmeye başlamış deli gibi. doğuştan psikopat hayvan. hatta kız arkadaşımın bulduğu kediyi getirdik eve, te koridordan tıslamaya başladı. getirdiği kedi de 1 aylık falandı yani. kolumun her yerinde iz var saolsun.

veterinerden sahiplenmiştim. direk görünce sar dedim bunu bana. adam aldı kucağına 4 aylık mı neydi, direk bastı tokadı herife dfsf. dedim bunu biri alsa direk bırakır dışarı, o yüzden sahiplenmiştim. hatta adını orda "cadı" koymuştum. şimdi hakkını veriyor dsfsdf. ha bu arada adını biliyor, attığın itemları geri getiriyor falan fdsf. öyle manyak bişi işte.
Sosyal ağlarda paylaş

Benim kedi d evde kapıları duvarları falan yumrukladı 3-4 gün yeni kedi gelince. Kediye ulaşmasına izin versek boğucaktı. Kız arkadaşım depresyona girdi bildiğin. O ara yuva bulabilseydim ikinci kediyi asla düşünmezdim bi daha bi ömür. Hakikaten zor süreç iki kediyi birbirine alıştırma, ki okuduğum kadarıyla hiç alışmama ihtimalleri de var
Sosyal ağlarda paylaş

zipzip said:

Başından atma bahanesi çünkü. Facebook postu klasiği 'bu küçücük yavrucağı çok sevdik fakat kedimle anlaşamadığı için vermek zorundayım'

Yok öyle anlaşamıyolar diye bişey.

İyi de sana denk gelmemiş olması ya da birbirlerini ölesiye ısırmıyor olmaları, her kedinin her şartta bir diğeriyle anlaşabileceği anlamına gelmiyor. Sürekli av/avcı gibi davranan, psikolojisi bozulan, belki evde başka avcı var diye hastalığını bile gizleyecek vs. hale gelmesi riskini almıyorum ben mevcut kedimin.

Hayvansever olabiliriz ama gayriresmi hayvan barınağı olmak gibi bir iddia ya da sorumluluğu da yok kimsenin sonuçta, benim sorumluluğum mevcutta sahiplendiğim kediye karşıdır. Hiçbir saldırganlık göstermeden "aa kimmiş lan bu" diye usul usul koklayan sokak kedisine korkunç bir şekilde tıslayıp suratını çizen bir yavrum varken eve başka kedi almam. Kendi alıştığı kardeşlerinden alsaydım zamanında ilk alırken, iyi olurmuş ama geçti şimdilik. Büyüsün olgunlaşsın, belki.
Sosyal ağlarda paylaş

Bana denk gelmemesi diye bişey yok. Yanında adım atamadığım, yatağa yatınca yataktan kaldıramadığım kedilerim var. Sorun yeni kedi alıp almamak değil zaten, bunu bahane göstermek. Kedi alışamaz diğerine, kavga ederler, 2 hafta sonra alışır, belki 1 ay sonra, belki hiç alışamaz ikisi evin farklı yerlerinde birbirinden uzak takılırlar.

Takıldığım kısmı da o değil, isteyen alır, isteyen almaz. Anlatmak istediğim şu;

https://instagram.com/p/62KwbTsD0d/

Daha dün mention gelmiş. Bakamam de, zamanın yok de, param yok de, kör kediyle mi uğraşıcam de ama gelip şuna 'Kedim olduğu için alamıyorum' deme. Bu sadece bir örneği, 'ben hayvanseverim' ayağına yatmak için takılan kısma tiltim ben.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...