Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Counter-Strike: Global Offensive

Silphatos

Öne çıkan mesajlar

http://www.monsternotebook.com.tr/urun_detay.aspx?urn=479209&kat=6453&lang=tr-TR#.Vsq_ifl97IU

şu bilgisayarla yeni nuke'da stabil 120, diğer maplerde de 180 190 civarı fps alıyorum. low ayarlarla oynuyorum oyunu max fps için ama daha fazla nasıl arttırabilirim bilemedim. millet 300'le falan oynuyo okadar para verdim bende istiyorum :D

yardımcı olabilcek var mı? nasıl yükseltebilirim fps'yi?
Sosyal ağlarda paylaş

herifler abartmış evet.
eskiden ct'de garage'ın yan tarafından silo kontrolü vardı terörlerin cat'e geçiş imkanı olmamasına rağmen.
şimdi hem öyle bi imkanları var hem ct kesemiyor orayı. 2 ayrı avantajı hop diye diğer takıma vermişler bari 1 tane ver biraz contest olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

gördüğüm kadarıyla şöyle sıkıntılar var.
A noktasında boruya bakan rafters bölümü kapatılmış. tepeye çıkıp da borudan kim geçiyor diye kontrol edemiyorsun. eğer mainden destekleyecek birisi yoksa, T çok rahat biçimde borudan B rush yapabiliyor.
boru rush yapıldığı zaman, borunun tek girişi ve çıkışı olduğu için boruyu kontrol etmeleri de bir o kadar kolay. adamların peşinden atlamak isterseniz, geleceğiniz yer belli olduğundan oturup bekliyorlar sizi tam da orada.
T'ler için dışarıdaki silonun üstüne atlamayı kolaylaştırdıkları gibi, catwalk'a inmeyi de kolaylaştırmışlar. normalde meydanı koruyan kişiye karşı avantajlı bir konum olan silo üstü, şimdi T'lere açık kapı konumunda.
burdan catwalk'a geçiş ile, A'daki adamın arkasına kolaylıkla geçebiliyor. yani A'yı tutmak isteyen kişiler hem maviye, hem squeaky'e, hem main girişe, hem de heaven'a bakmaları gerekiyor ki bu da işi daha bi zor hale getiriyor.

elbette bunlara karşı taktikler kurulabilir, sislerle felan bi nebze engellenebilir. ancak inferno, mirage, cache, dust2 vs gibi haritalara kıyasla T'nin işini gereğinden fazla kolaylaştırmış olduğunu düşünüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

mokoko said:

http://www.monsternotebook.com.tr/urun_detay.aspx?urn=479209&kat=6453&lang=tr-TR#.Vsq_ifl97IU

şu bilgisayarla yeni nuke'da stabil 120, diğer maplerde de 180 190 civarı fps alıyorum. low ayarlarla oynuyorum oyunu max fps için ama daha fazla nasıl arttırabilirim bilemedim. millet 300'le falan oynuyo okadar para verdim bende istiyorum :D

ortalama bi i7 ile sabit 300 fps olmasi lazim. Source zaten cpuyu aglatan bi motor.,csgoda iyice abartmislar ne yapmislarsa nerdeyse sadece cpu ile calisiyor. Laptop i7si dandik mi acaba veya guc ayarlari full calismasina izin vermiyor olabilir. 970m yerine onboard gpu falan da kullaniyor olabilir sacmalayip. O sistem 300 500 fps sistemi cunku laptop peasant race olsa da. Bende 10 yillik athlon x3 ve dandik 650ti var 150 goruorum bazen (nuke haric ora 50 60 maks asd) yani oradan hesapla sende kac olur
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:

sleepingdeath said:

olması gereken bu bence

neye göre olması gereken?
şu anki haritaların çoğu öyle değilken, nuke haritası fazla salla pati olmuş.

oyun metası fazla CT side idi. maçı kazananı T side'da 4-5 round alabilen belirliyordu ve CT side maplerde CT ler görece az eforla tutuyordu cok basit şekilde.

ancak oyunun asıl taktik çeşitliği falan T side'da. Hani 1 smoke atıp sitea gömülen CT'ler yerine önceden hazırlanmıs smoke ve flashlar ile sitea atak yapan T'ler asıl oyunun eğlencesi ve zorluğu. 1 tane smoke kenarındaki açık tüm rounda mal olabiliyor ama CT de böyle bişey yok. E üstüne map mimarisi iyice zorlayıcı olunca yavas yavas elden geçiriyorlar mapleri ise. Buna yönelik olarak da cobble ve overpass gibi T lerin 3 round alsa macı alırız dedikleri mapleri değiştirip cok rahat 7-9 arası alabilecekleri hale getirdiler.

takımlar da zaten T oyunlarını geliştirip çeşitlendirdiler. poolda öyle cok ağır CT side map kalmadı, belki biraz cache
Sosyal ağlarda paylaş

vodka futboldan anlamasada bu işlerden anlıyor gibi katılıyorum dostum sana, eskiden mapler ct ağırlıklı olduğu için skorlar falan da ct ağırlıklı oluyordu. Şu anki halinde terror tarafı oldukça tatminkar, smoke taktikler falan ct tarafına göre daha eğlenceli, efor ve zeka isteyen işler. ama genele vurduğumuzda bone da haksız değil yeni_nuke çok fazla terror tarafında turnuva havuzuna girmesi biraz zaman alır.
Sosyal ağlarda paylaş

mokoko said:

ben normalde 300 fps aldığım makineyi 120 130 fps arasına cektim
neden daha fazla zorluyorsun ki
hem makinenin sıcaklık değerleri de dusuyuo ses azalıyo

120 fps ile 300 fps arasında fark edelebilir bişi varsa bilmediğim orası ayrı
Sosyal ağlarda paylaş

Silphatos said:

mokoko said:

ortalama bi i7 ile sabit 300 fps olmasi lazim. Source zaten cpuyu aglatan bi motor.,csgoda iyice abartmislar ne yapmislarsa nerdeyse sadece cpu ile calisiyor. Laptop i7si dandik mi acaba veya guc ayarlari full calismasina izin vermiyor olabilir. 970m yerine onboard gpu falan da kullaniyor olabilir sacmalayip. O sistem 300 500 fps sistemi cunku laptop peasant race olsa da. Bende 10 yillik athlon x3 ve dandik 650ti var 150 goruorum bazen (nuke haric ora 50 60 maks asd) yani oradan hesapla sende kac olur

bu dediklerinin kontrolünü nasıl yapabilirim? help plox işlemciden olduğunu bende düşündüm ama kontrolünü nasıl yapabilirim ki. yani baksana senle aynı fps'yi alıyorum çok saçma geliyor banada.
Sosyal ağlarda paylaş

120 fps ile sabit 300 arasinda dmg ile global kadar fark var bariz :) Q3 motorunda bi sabitlersin 125e 250 333 500 ayni smoothlugu verir. Volvo sagolaun 250 ile 300 arasinda bile fark var hissedilen.

Mokok sen de abi windows guc ayarlarindan performans yap. Prime95 indir ac test sirasinda son hiza geliyor mu cpu. Ona da cpu-z ile takip edersin. Eger prime95 calisirken maks hiza cikip sabit kalmiyorsa biostan energy saver ayarlar vaer 3 5 tane onlari kaparsin
Sosyal ağlarda paylaş

apple:

defuse maplerinin aktif taktiklerinin T bazlı olmasına katılıyorum.
CT'lerin smoke basıp oturması buna karşın T'lerin sürekli farklı taktikler uygulaması gerektiği bir gerçek.
ancak bunu "T'lere daha fazla imkan" vererek çözemezsin.
CT'lerin smoke basıp oturmasının nedeni var, o da T'lerin yapacağı taktiklere karşı önlem almak dışında bir şey yapmaya imkanı olmadığı. T'ler bomb plant yerlerine girdiği an CT'lerin işi bitiyor zaten.

ilginç olan ne biliyor musun, bu bahsettiğin tarz "iki tarafın da taktik yapma gerekliliği" hostage maplerde daha fazla olan bişi. özellikle italy'i kastediyorum. hostage sistemi değişmişti ve rehineleri spawn noktasından daha uzak yerlere koymuşlardı ya, bu sistem T'lerin odalarda yatıp beklemektense daha aktif taktiklerle CT'lerle kapışmasına önayak olmuştu.

sanırım ki bu bahsettiğim durum en iyi ve en dengeli biçimde overpass ve train'de yer alıyor.
öte yandan dust, dust2, inferno, mirage, cache (ve biraz da cbble) hep eski tip defans-attack haritası şeklinde işlenmiş durumda.

evet, nuke bu konuda biraz daha CT-sided haritaydı. ama etkili rushlarla T olarak kazanmak da gayet mümkündü.
buna karşın şimdi ki hali CT'lerin işini normalde fazla zorlar durumda. T base'indeki silo'dan catwalk'e geçişi kaldırsalar bile çok daha dengeli bir harita çıkabileceğini düşünüyorum.

şu haliyle nuke'te defans yapmak da zor, retake yapmak daha zor :D
Sosyal ağlarda paylaş

sleepingdeath said:

vodka futboldan anlamasada bu işlerden anlıyor gibi katılıyorum dostum sana, eskiden mapler ct ağırlıklı olduğu için skorlar falan da ct ağırlıklı oluyordu. Şu anki halinde terror tarafı oldukça tatminkar, smoke taktikler falan ct tarafına göre daha eğlenceli, efor ve zeka isteyen işler. ama genele vurduğumuzda bone da haksız değil yeni_nuke çok fazla terror tarafında turnuva havuzuna girmesi biraz zaman alır.

>cs expert
>singıl kele$

select one

MasterHapLo said:

Duzeltmediler mi onu?

bitcoin minelatan elemanı atıp dava açtılar falan ama bi kere yapan yine yapar. bi de ben zaten o olaydan önce bile yüklememiştim, min. 3rd party yazılım kulalnmayı seviyorum main pcde. öyle her önüme geleni yüklemiyorum ki haklıymışım milletin pcyi bozdular gpuları yaktılar sdfghjk
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...