Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fallout 4 #2

Sam

Öne çıkan mesajlar

hatta o resmin videosu surda,

https://vid.me/QjQ2

ufak tefek spolardan korkmam diyorsaniz izleyin iste 2. dkdan basliyor

o yandaki 2 videdan birinde de quest dialog vs var kopegin asagi dustugu yer onun 2. kismi. bu daha cok spoiler main quest yada companion quest gibi, ben atlaya atlaya izlemistim.

dialogdan bol bise yok yani oyunda witcher 1-2-3'un toplamindan cok konusma var lol, bir tek o tekerlek secim seyi kotu.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

obsidian'ın ahlaksızlığını aldılar maalesef.

Fallout ismi cismi belli, senaryosu olan bir insan etrafinda donen bir oyun serisi mi Sam?

Yani ben Alpha Protocol'un ana karakteri kim dedigimizde Mike Thorton diyebiliyorum. Ki bu normal cunku AP'nin senaryosu belli, karakterleri belli, genis olmak yerine derin olmayi tercih eden bir oyun. Fallout'un "ana karakteri" kim? Vault dweller kim? Oyuna her basladiginda degisen birisi. Kiyas kabul ediyor mu?

Senin bu bolumun modu olmandaki alakasizligi en son Yildirim Demiroren Besiktas'in baskaniyken yasamistim.
Sosyal ağlarda paylaş

kanuni, işte tribünlere oynama her zamanki klasik.
bliksem said:

Sam said:

obsidian'ın ahlaksızlığını aldılar maalesef.

Fallout ismi cismi belli, senaryosu olan bir insan etrafinda donen bir oyun serisi mi Sam?

Yani ben Alpha Protocol'un ana karakteri kim dedigimizde Mike Thorton diyebiliyorum. Ki bu normal cunku AP'nin senaryosu belli, karakterleri belli, genis olmak yerine derin olmayi tercih eden bir oyun. Fallout'un "ana karakteri" kim? Vault dweller kim? Oyuna her basladiginda degisen birisi. Kiyas kabul ediyor mu?

Senin bu bolumun modu olmandaki alakasizligi en son Yildirim Demiroren Besiktas'in baskaniyken yasamistim.

çok alakasız bu karakterin 'belli' olması olayı, neden-sonuç aramak yerine futbol takımı tutar gibi şirket tutmayın bu kadar. custom charla da 10 seçenekli dialog yazıp bunun hepsini ekranda göstermek mümkün, (zibilyon infinity oyunları ve selefi şirketlerin oyunları) 'belli' charla da ekranda söyleyeceğimizi göstermek (telltale) mümkün.

kıyas kabul ediyor kısacası, obsidian hata yapınca böyle onur meselesi yapmayın. ben bethesda yapınca onur meselesi yapmıyorum görüldüğü üzere, yanlış yapmışlar diye yazdım çat çat. gittim forumlarına da yazdım dahası, sırf burada hüloğğğ yapmıyorum yani.

alın size başlık, büyük fo hayranıysanız bir satır "evet yapılsın cidden önemli birşey" yazmaya üşenmezsiniz sanırım.
Sosyal ağlarda paylaş

Grafikleri eleştirenlerin karşılaştırma için örnek verdikleri oyunlara hayret etmemek elde değil.

Grafiklere laf yetiştirenlerin karşılaştırma yaptıkları oyunların ortak özelliği daracık alanda gecen oyunlar.
Bu oyunlar ile F4 ün acık dünyasını aynı teraziye koymak sadece niyetin çok kötü olması ile açıklanabilir.

halk arası tabirleri aile içinde söyleyebildiklerimizle sınırlayalım, teşekkürler. -sam
Sosyal ağlarda paylaş

kizillelma said:

Grafikleri eleştirenlerin karşılaştırma için örnek verdikleri oyunlara hayret etmemek elde değil.

Bizim oralarda amiyane bir tabir vardın
..göt içi kadar.. diye. Örnek Göt içi kadar daire.

Grafiklere laf yetiştirenlerin karşılaştırma yaptıkları oyunların ortak özelliği göt içi kadar alanda gecen oyunlar.
Bu oyunlar ile F4 ün acık dünyasını aynı teraziye koymak sadece niyetin çok kötü olması ile açıklanabilir.

Abi Witcher da open world. Ve AAA bir filma oyunu değil, mevzu özen ve sevgi mevzusu. Bethesda bariz umursamamış yani kusura bakma.

Graphics whore bir insan da değilim ama dedigim gibi yukarda estetik anlayışı çok kötü, istedigi kadar detay renderlasınlar art direction bu kadar vasatken Fllout gibi bir franchise'da kızarım ona ben.
Sosyal ağlarda paylaş

writing'i hele bir duyalım/görelim? çıkarım çok anlamlı değil.

grafikler 2010'la BAYAĞI alakasız. hangi oyun vardı 2010'da böyle? estetik tartışılır ama bence genel yaklaşım başarılı. ui görmedik hepsini ama çok ümit vermedi, skyrim kadar kötü olmazsa inv falan şanslıyız.

witcher yalnız bayağı başka bir yaklaşım open world olarak, orada oyun dünyasındaki HERŞEY etkileşimli değil bildiğim. oynayanlar duyduğum her yer birbirinin benzeri, çoğu alan boş orman filan diyorlar ama onların yalancısıyım.
Sosyal ağlarda paylaş

Xunn

Witcher bile tam örnek değil.
Tümüyle acık dünya yok. Baştan öyle demişlerdi yapamadılar. Calıştıramadıkları için oyun defalarca ertelendi ve bize ulaşan son halini aldı.
Parçalı dünya halinde bile bir bölgede neredeyse her nesne sabit ve garip.
Ayrıca yeni bir şey yapma yok. Yıkma yok vs.

Witcher i yapanlar Skyrim i örnek alarak acık bir dünya hedeflediklerini defalarca söyledi. Hatta oyunda oynanan kağıt oyununda Skyrimin en ünlü ifadesi eklenmiş.
Hedeflerini tam olarak yapamadılar. Nedeni basit. Grafiklerde hedefi yanlış koydular ve istedikleri olmadı.
Sosyal ağlarda paylaş

estetik olarak fo3den beri aptal bi mutluluk var oyunlarda beni en cok o rahatsız ediyor, ilk oyunlarda da dialoglarda ara ara görünüyordu ama 3d ortama geçtikten sonra american dream müziklerle oyun arasındaki atmosfer kontrastı uçurumu daraldı, en çok kasabalardaki barlar da hissediliyor, benim kişisel fikrim tamamen
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

writing'i hele bir duyalım/görelim? çıkarım çok anlamlı değil.

grafikler 2010'la BAYAĞI alakasız. hangi oyun vardı 2010'da böyle? estetik tartışılır ama bence genel yaklaşım başarılı. ui görmedik hepsini ama çok ümit vermedi, skyrim kadar kötü olmazsa inv falan şanslıyız.

witcher yalnız bayağı başka bir yaklaşım open world olarak, orada oyun dünyasındaki HERŞEY etkileşimli değil bildiğim. oynayanlar duyduğum her yer birbirinin benzeri, çoğu alan boş orman filan diyorlar ama onların yalancısıyım.

2010 tier değil evet
estetik için de birşey demiyorum kişisel gayet
ama witcherın söylediğinle alakası yok
çok güzel gözüken open world oyun örneği var elimizde
fallout için oynamadan kesin karar vermek istemiyorum ama resimlerde görünen kadarı ile texture kalitesi yine kötü
hd pack falan çıkar yine tabi ordan kurtarırız o konu da sıkıntı değil de
diyalog seçimi bütün hevesimi kırdı, olacak şey değil ya, abv bethesda
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...