Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

miras kavgası

yloibx

Öne çıkan mesajlar

- Arada anlaşıp o oranda para vermek en mantıklısı.
- Mahkeme bilirkişiden değer tespiti ister, o değere göre oranda para verirsiniz
- Yine anlaşma sağlanamazsa ev satılır.
- Annesini oturduğu evden etmeye çalışan kardeş mahkemeye veren kardeşin beyn... neyse küfür etmeyeyim
- Annesini dava eden kardeşin... neyse küfür etmeyecektim di mi
Sosyal ağlarda paylaş

Siz siz olun tek cocuk dogurun olm.

Doguracaksaniz da iki erkek uc erkek falan dogurmayin. Aile ici ego kavgasindan bolunmeyen bir kardeslik gormedim bu yasima kadar.

En iyi ihtimalle kardeslerin evli esleri aralarini bozuyolar. Yok sen onu haketmesin bu boyle olmamaliydi yok kendini kullandirtma falan.

Amk
Sosyal ağlarda paylaş

aile içinde insanların diğerlerinin ilişkilerine karışmamaları çok önemli. biz 4 kardeşiz en küçük benim, genel olarak ne birbirimize özelimizi anlatırız yada başkasının ilişkisi hakkında fikir verip yorum yaparız. benim de etraftan duyduğum çok çarpık ilişkiler var harbi asdsdf
Sosyal ağlarda paylaş

BabacumMostors said:

ayrıca anneye babaya neden dava açılmasın? sırf doğurdu diye insan annesini sevmek zorunda değil, anlaşmazlıkları vardır tanımıyoruz ki insanları henüz annenin mi yoksa evladın mı sorunlu olduğunu bilmiyoruz

Ne olursa olsun açılmaz abi. Bana çok ters geliyor yani. Arayışa gidersin. Hakikaten hiç sevilmeyecek kadar kötüyse aranız karşılıklı anlaşırsınız, ileride yine yüzüne bakmazsın, iyilik istemez iyilik beklemez iyilik yapmazsın, hayatından çıkartırsın o kadar kötüyseniz ama tutup dava açma yani.
Sosyal ağlarda paylaş

sabonis said:

huun said:

mahkemenin belirlediği bilirkişi evin değeri şu kadar der ve payını isteyen kardeşe o değer üzerinden parası verilir, iş biter. diğerleri gene o parayı vermek istemezse mahkeme evi satışa çıkarır.

ayrılmak isteyene payını vermek gerek yani mahkemeye gerek yok.

diyelim ev düzgün bişi, 800bin TL. verlecek para da 50bin'e denk geliyo böylece. verecek paraları yoksa nolur mesela?

tam işleyişi şöyle: konu mahkemeye gittiğinde mahkeme bilirkişi vasıtasıyla evin rayiç bedeline karar veriyor. sonra ortaklar arasında açık arttırma usulü pazarlık başlıyor, "ben senin payına şu kadar veririm, sen bu kadar verir misin?" diye. yalnız burada şöyle bir konu var, bu satışa dışarıdan birisi de katılabiliyor. tapuda askıya çıkan böyle mülkleri takip eden insanlar olabiliyor. en nihayetinde rayiç bedelin üzerinde hisselere teklif veren tapuyu alıp gidiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

diğer iki çocuk aynı anneden değil ve para istemiyorlar bunu söylemeyi unutmuşum. davayı açan gıcıklık olsun diye yapıyor. biz avukatla konuştuğumuzda ev satılır herkes payını alır dedi. çok düşük değerden satılacağı için 400'se 200'den gideceği için hemen almalıymışız ve emlakçının, mayfanın karışma olasılığı varmış vs vs bir sürü şey anlattı avukat.
Sosyal ağlarda paylaş

ben net anlatmamışım başka birşeyle uğraşıyordum o sırada.

Şimdi 3 tane çocuk var ikisi farklı bir anneden. Bir çocuk bir anne bu evde yaşıyorlar. Diğer iki çocuktan bir tanesi de gıcıklık olsun diye (deli zaten normal değil) payını alabilmek için dava açmış.

Anne payını vereyim al senin olsun diyor. Çocuk kabul etmiyor. Mahkemede ev satılığa çıkacak herkes payını alacak ama o zaman da anne ve çocuk çok büyük zarar etmiş olacak hem de evsiz kalacaklar. Zaten davayı açan da bunu istiyor. Öteki kardeşi de bununla bir olabilir aklını çelerse. Evi satmadan anne payınızı alın gidin diyebilse mahkemede herşey çözülecek ama nasıl oluyor prosedür bilmiyorum. bizim konuştuğumuz avukat ev illa satılığa çıkacak siz onu tekrar alacaksınız diyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...