Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

bu sıcakta klimaları kapattıran patron

evrimcikmazi

Öne çıkan mesajlar

Turk insaninin bunu idrak etmesi icin 2 nesil daha lazim abi.

Arabada bile "HEMEN SOGUSUN AGBI" diye cift bilgeli klimayi 18-18 ayarlayan kekeler var. sanki 23 yapsan bisi farkediyo dediginde de suratina bon bon bakarlar.

senko said:

gençler klimadaki o dereceler klimanın üflediği hava değil, ortmaın kaç derece de bulunmasını istediğizi seçtiğiniz dereceler
18 demek, ortam 18 derece olsun demek.
25-26 ideal.
önceden denmiş zaten de klima aç/kapa aleti değildir, adı üstünde iklimlendirme cihazı, açarsın devamlı açık kalır odayı/alanı istenilen derece de tutar.
Sosyal ağlarda paylaş

Bizim ofis 7 kişi, 2 klima ve 2 kumanda var. 3 kız, 4 erkek. Sabah ofise geliyoruz let the games begin diye çan çalıyor anasını satayım. Genel olarak benim çocuğmu kesmişler gibi yeter dayanamıyorum hava 40 derece napıyorsunuz yaaaa diye bağırıp kumandayı alıp masama koymamla ortam 2-3 saat serinliyor. Yemekten sonra kızlardan Can ya, heheh biraz kızsak? Atağı geliyor, üstlerinde hırkalar var tabi bu arada . Sonra kısıyoruz, çıkmadan yarım saat önce falan hava sıcaklığı olması gereken optimum seviyeye geliyor ama artık çok geç olmuş oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

her odanın bir reisi olmalı

reislere klima ve soğutma/ısıtma düzenekleri ile ilgili eğitim verilmeli

reis oturma düzenini hava koridorlarına göre düzenleyebilmeli. yanan adamı hattın ortasına, ayy biraz kısın dondum u en kuytuya atabilmeli.

kumanda her zaman reiste durmalı

reis odadaki üyelerle cinsel etkileşim içinde olmamalı, adil davranmalı

reis her yerine açmış kadınların üzerini gerekirse tül vb. aparatlarla örtebilmeli

böylece huzuru bulabileceğimize inanıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

reis kadın olabilir abi, yeter ki cinsiyet ayrımı yapmadan, eş dost ayırmadan karar versin. AYYY AYŞENİN BUGÜN MORALİ BOZUK, ÜŞÜYOR, KISALIM OLUR MU? demesin yani. sokturmasın ayşenin, mehmetin moraline. sanki kişiye özel soğutma yapılıyor anasını satayım, kısıyorsun gömlekle işe gelen adamlar eve ter izleriyle gidiyor. bana zaten afakanlar basıyor, HEYTT deyip eve geçiyorum 10 dk yürüme mesafesinde asdas.
Sosyal ağlarda paylaş

bizim kat 85 kişi....

30 yıllık bina, çok akılsızca iklimlendirme mevcut.

soğutma çıkışları sadece kalorifer peteği gibi camların yanlarında var. ben cama arkam dönük oturuyorum tam arkamda soğutma ünitelerinden biri var.

belden yiyorum sürekli soğuğu sonra cırcırcır... dışarıdan biri geliyor el sıkışıyoruz benim eller buzluğa dayamışın gibi, şaşırıyorlar o ne be diye.

neyseki bizim müdür benim arkamdakinin kontrol panelini bozmuş geberdiğimi görüp. tamir edilene kadar rahatım sadece hava üflüyo şu anda.
Sosyal ağlarda paylaş

Abicim iyi güzel diyosunuz bana üflüyo diye yer değiştircen o zaman. BEn geberiyorum nefes alamıyorum. Cam açan var ya. 45 derece hava dışarda esiyo esiyo diye klima kapatıp cam açmaya çalışıyo.

Eski ofiste yazın ortasında ufao çıkarttırmıştım odacı kadına sekreter üşüyodu. Açtırdım ufoyu 10 dakka sonra vazgeçti klima kapanması sevdasından.afsafas
Sosyal ağlarda paylaş

termal konfor diye bir olay var, bunun ölçümü yapılmalıdır.

aslında ortam ölçümlerinin yapılması gerekir aydınlatma, termal konfor, ses düzeyi vs...

klimanın konumu ve üflediği havanın ne şekilde çalışanın üstüne geldiği önemli.

çalıştığınız firmanın bunları yaptırıp uygulaması gerekir, bunun bir standardı var ay ben üşüdüm ay ben yandım diyemez kimse.
Sosyal ağlarda paylaş

evrimcikmazi said:

x bey çok sıcak diyorum yanıyoruz çalışamıyoruz diyorum
israf diyor cam açın pencere açın, ceyran yapsın diyor
sıcak çalışamıyoruz diyorum geçer bu sıcaklar diyor

bizi geçtim bunların ofisi var küçük baya, kendilerine bile klima açmıyorlar odaya bi girdim geçen gün herifin yüzünden terler akıyor yere

klima yüzünden istifa eden ilk personel olarak tarihe geçicem sanırım

patronların büyük çoğunluğu böyle mal.
ama inisiyatif alacaksın. tabi yaş,mevki, şirket içindeki takım taklavat durumu o inisiyatifi alma konusunda etkili olacaktır,kabul.

bizim şirkette hangi dallama mimara yaptırdılarsa iç dekorasyonu(ben görmedim ama mimar yaptı diyorlar) ayaklı dev bir klima var. Ama bu klimanın bulunduğu yer en başta benim odama fayda sağlamıyor (evet, odalarda klima yok). Klimanın dibine koydukları sekreter kızcağız ise klima açıldığında donuyor.

Patrona kalsa bu sıcakta tüm camları açtırıp estirmeye çalışıyor. Baktım sıcaklıklar artıyor, esinti falan da yok, birkaç hafta önce sabah gelir gelmez tüm camları kapattırdım çaycı ablamıza. Klimayı 19 dereceye ayarladım, tam güç çalıştırdım klimayı, sekreter kıza da ince bir hırka giydirttim. Yarım saat sonra ofisin tüm odaları serin oluyor.
O gün patron geldi, içeri girerken klimaya bakacak oldu, ben hemen yapıştırdım lafı "filanca bey, merhaba,ofiste kaç gündür yanıp pişiyorduk,bakın klimayı etkin ve verimli kullanınca ofis ne güzel yayla gibi oldu, hepimiz serin serin,rahat rahat ve tabii ki verimli şekilde çalışıyoruz" gibilerinden normal şartlarda hayatta kurmayacağım cümlelerden birisini kurdum.
O da bana bakıp "evet evet" diyebildi,yutkundu,gitti odasına.

O gün bugün klima çalışıyor şirkette. Hepimiz mutluyuz.
Sosyal ağlarda paylaş

Evimde klima yok - takmayacağım. Ofiste var bu sene hiç açmadım daha. Camı açıyorum temiz kaliteli hava soluyorum. Klimanın insanları geren, hırslandıran bir etkisi olduğunu düşünüyorum.

Evde de tavan vantilatörleri(salonda 2 yatakodasında1) var, mutfakta ayaklı vantilatör, her gün 2 kere girdiğim duş var.

Sevmiyorum klima. Çirkin, yapay, plastik çiğnermiş gibi bir hava yapıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

KuddusiMavra said:

O gün patron geldi, içeri girerken klimaya bakacak oldu, ben hemen yapıştırdım lafı "filanca bey, merhaba,ofiste kaç gündür yanıp pişiyorduk,bakın klimayı etkin ve verimli kullanınca ofis ne güzel yayla gibi oldu, hepimiz serin serin,rahat rahat ve tabii ki verimli şekilde çalışıyoruz" gibilerinden normal şartlarda hayatta kurmayacağım cümlelerden birisini kurdum.
O da bana bakıp "evet evet" diyebildi,yutkundu,gitti odasına.

O gün bugün klima çalışıyor şirkette. Hepimiz mutluyuz.

şimdi şöyle bi ortam düşün
patron ofisinde , ofis dediğime bakmayın kıç kadar bir oda tek camı var
klima hiç açık değil
içeriye girildiği anda manzara bildiğin şu vallahi de billahi de

bu manzaranın içinde adam bana dönüp diyor ki neden klima açıyorsun bak ben bile açmıyorum?

abv senin gibi patronun ben, ilk hastalıkta birşeyde 20 gün rapor alıp dombili gibi evde yatıcam. hıyar herif.

Sosyal ağlarda paylaş

Büyük ofisin en güzel çileside şu.

4 Adet bölümlü ofis.

Bi tarafta (IK ve Muhasebe) bayanlar üşüyüp klimayı kapatıyor.
Diğer bölümlerdeki klimalar doğal olarak orayıda soğutmak için başlıyor abanmaya.
Bu olay git gide non-linear olarak artıyor önce 2inci bölge düşüyor sonra 3 4. En sonunda herkez plasma formuna varıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

sostizm said:

Evimde klima yok - takmayacağım. Ofiste var bu sene hiç açmadım daha. Camı açıyorum temiz kaliteli hava soluyorum. Klimanın insanları geren, hırslandıran bir etkisi olduğunu düşünüyorum.

Evde de tavan vantilatörleri(salonda 2 yatakodasında1) var, mutfakta ayaklı vantilatör, her gün 2 kere girdiğim duş var.

Sevmiyorum klima. Çirkin, yapay, plastik çiğnermiş gibi bir hava yapıyor.

İklimlendirme anlamında (hem sabit bir akış, hem istenilen sıcaklığa daha net ulaşma, hem de nem alma) klimadan daha iyi bir yöntem yok malesef. Gerisi yaşlı kafaları.

Tabii klimaların %95'i falan içerideki havayı çevirdiği için bir süre sonra hava eskiyor, orası doğru. Havalandırmak gerekiyor o durumda. Parayı basıp dışarıdan oksijen de alan bir klima almak ise gelmiş geçmiş en ideal çözüm.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...