Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İşten fena baydım

monoscope

Öne çıkan mesajlar

Gladmir said:

2. Calisma durumu yok, gercekten o mail e cevap bekliyor, cok aci bir durum. Yonetici bunu atiyorsa ilk firsatta o yonetici den kacmali, ayrilmali. Calisan atiyorsa liste basi yapilip gonderilmeli. Is kolik adam kisa vadede yarar saglasada, ekip icin de insanlarin kolektif performans ini direk dusuruyor.

şunu açsana biraz.
Sosyal ağlarda paylaş

anadolu çomarları da köydeki işleyişi kurumsal düzenle karıştırmış asdasda

öyle bir şey değil arkadaşlar profesyonel iş ortamı. sen yöneticisin diye seni kollayacaklar diye bir şey yok. feedback gizli bir şekilde verilebilir ki onu bırak en çok nefretten payını alan yönetici oluyor. kimin şeyi kalkıyorsa yöneticiye saplamaya çalışıyor fırsatını bulduktan sonra.

gizli taciz lobisi kurup, tacizlerimizi örtbas ediyoruz

darkside in cooperation motherfucker

http://a.tgcdn.net/images/products/additional/large/1ea9_vacder_business_dd.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

Gladmir said:

2. Calisma durumu yok, gercekten o mail e cevap bekliyor, cok aci bir durum. Yonetici bunu atiyorsa ilk firsatta o yonetici den kacmali, ayrilmali. Calisan atiyorsa liste basi yapilip gonderilmeli. Is kolik adam kisa vadede yarar saglasada, ekip icin de insanlarin kolektif performans ini direk dusuruyor.

Ben aynı fikirdeyim %100. Bir organizasyonda insanlar tüm hayatını işe adadıysa orada net bir problem vardır. Bu heriflerin gidip gezmesi, nefes alması gerekiyor. Böyle gece gündüz çalışma olayı sürdürülebilir bir şey değil. Orta ve uzun vadede kesinlikle problem yaratır, hiç bir şey olmazsa sağlık problemi yaratacaktır.
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

kızla otel odasında çalışmıyorsan diğerleri üzerinden teyit edersin geri bildirimi

tersini düşün, kıza yazmadın, kız dedi ki bana şöyle yaptı böyle yaptı. sen araştırmadan, çıkarım yaparsan adamı haksız yere yakmış olursun.

bok at izi kalsın, ne güzel düzen lan.

ateş olmayan yerden duman çıkmaz. yapmışsın birşeyler.

Sosyal ağlarda paylaş

"roket adam" said:

Gladmir said:

Ben aynı fikirdeyim %100. Bir organizasyonda insanlar tüm hayatını işe adadıysa orada net bir problem vardır. Bu heriflerin gidip gezmesi, nefes alması gerekiyor. Böyle gece gündüz çalışma olayı sürdürülebilir bir şey değil. Orta ve uzun vadede kesinlikle problem yaratır, hiç bir şey olmazsa sağlık problemi yaratacaktır.

yok ben adam için olan zararından çok, ekibe nasıl bir zararı oluyor onu merak ettim.
Sosyal ağlarda paylaş

ya uo'ya tam oturtamayız. Orda herkesin en iyi ben olayım kaygısı var.
iş dünyasında farklı figürler var, bazısı mesela sadece verilen sorumluluğu yapar, bazısı verilenin üstüne çıkar, bazısı verilenden de azını yapma peşindedir.
gladmir yazılımcı olduğu için onun fikrini merak ettim. bizim işte zaman zaman yaratılıcık gerektiriyor, 7/24 olmasa da, sürekli bir problem solving peşindesin zira.
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

"roket adam" said:

Gladmir said:

yok ben adam için olan zararından çok, ekibe nasıl bir zararı oluyor onu merak ettim.

eğer yönetici de dingil bi adamsa, "bakın x kişisi gecelere kadar çalışıyor gerekirse siz de çalışın" gibi bir saçmalık oluşuyor ve herkesi buna itiyor sistem daha sonra. dolayısıyla kollektif bi mutsuzluk bu.
Sosyal ağlarda paylaş

dün toplantıda nasıl baymışsam a.q saat 9 oldu hala bitmedi diye iç geçirdim herkesin sessiz olduğu bi ana denk geldi ülke müdürü falan duydu bıyık altı gülümsemeye başladı
hadi bitirelim gençler sıkıldı falan dedi
3 saat toplantı yapıp 2 tane kıçıkırık arabın dramını dinliyoruz her gün ortalama iq oda sıcaklığında zaten falan beni de baydılar baya.
Sosyal ağlarda paylaş

Alinmaca yok, bizbizeyiz burda ve bende uygularken kendimi kotu hissediyorum assagidaki yazdiklarimi;

Su hani plaza jargon nun da "over achiever" denen bir kavram var, bunu is koliklik ile karistirmamak lazim.

Calisan kendi zamanini kendine gore ayarlayip, istedigi zaman kafasina gore off gun alip, son 2 gun kala isi yapiyor olabilir ama ortaya cikan is ondan beklenenin cok cok ustunde olabilir.

Bu durumda ilk performans degerlendirmesin de bol bol positive feedback in ardindan, tabi prim ve kumulatif sene sonu zam oranina olusacak katkilari feedback de belirtip, artik calisandan beklentinin daha yuksek olacagini bildiriyoruz. Bu harekete calisan olarak biased bakmayin, sonucta hafife alinmis bir calisan, dogru utilize edilmiyor ve ust limitleri bilinmiyor. Kariyer planlamasi icin de cok onemli bu.

Ne yazik ki bir de is kolik arkadaslar var ...

Ekip icin de, ozellikle tech alaninda is yapiyorsunuz, paticik deki gibi bir dunya piril piril insan calisiyor. Calisma egrilerini cok yakindan takip etmek zorundasiniz, o istemeden is yukunu azaltmali yada arttirmalisiniz.

Iste bu is kolik arkadas sizin yerinize etrafi anlamsiz sekilde germeye, daha relax gibi gorunen diger calisanlara passive mobbing yapmaya basliyor. Happy hour larda yanina kimse yanasmiyor, herhangi bir sosyal aktivite de kimse onunla konusmuyor.

Yani mudahele etmediginiz surece, enerjisini is disinda bir yere kanalize edemeyen bir calisaninizi kayip ediyorsunuz, ekip dinamikleri ve harmonisi bozuluyor.

Benim yaptigim sey, o arkadasi izole etmek hemen, tek basina calisabilecegi bir pet project vermek. Ekip den kendi ellerimle kopariyorum yani, calisana yapilabilecek en kotu sey. Belli bir sure HR monitor ediyor ve gerekirse ikili konusuyor. Bu surecte tek kontagi ben oluyorum, butun sikayetlerini, insanlar hakkindaki onun icin cok normal olan beklentilerini ben dinliyorum ve sakinlesmesini bekliyorum.

Bir sekilde onu kayip etmemek icin ama daha onemlisi ekibi kayip etmemek icin onu kapali kutuya koyup beklemis oluyorum, ozetle.

Bu durum kroniklesir ise de yapacak birsey kalmiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...