Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Football Manager 2016

kizillelma

Öne çıkan mesajlar

Rewendor said:

Yoo değil? Oyun sürdüğü sürece her sene buglar çıkacak, her sene gelişimler olacak, her sene de bunlar konuşulacak. Aynı tip hataları düzeltmedikleri sürece de tekrar dile getirilecek. Nesi komik ki bunun?

her sene beta döneminde olduğu gibi hala çok sakatlık oluyor, ya da bir şeyleri yanlış yapıyorum :(

ligin 3. haftasına girdim, 7 oyuncum sakat, beşiktaşla oynuyorum diye de böyle olmuş olabilir tabi...
Sosyal ağlarda paylaş

Sakatlık genel problem, yazdım ben de yukarıda. Aynı anda Podolski, Sneijder, Burak, Bilal, Muslera, Selçuk sakattı bende bi ara.

Bir de Hamit sakat başlıyor, iyileşti, 1 maç yedekten girdi sonra yine sakatlandı. Oyun bugı mı gerçekçilik mi çözemedim sonuçta sakatken sakatlanmayı başarmış adamdan bahsediyoruz :D

Bunun dışında bazı oyuncuları ve olayları çok güzel yansıtmışlar. Burak maç başına minimum 5 kez ofsayta düşüyor, Sneijder deli arapası atıyor, Selçuk'u btb oynatmaya kalkarsan tükeniyor, GS iyi bi ön libero yok diye patlıyor, Muslera harikalar yaratıyor, milli maçlardan gördüğüm kadarıyla Gökhan Töre yine pire gibi. Oyuncu karakterleri bile yansımış. Hamit habire yönetimle gelip abi iki dakka konuşalım diyor bir sürü kafa ütülüyor. Burak takım biraz kötüleşince "ben hırslı adamım" diye trip atmaya başlıyor. Selçuk her fırsatta Burak'a yaranıyor, Sabri ne taktik verirsen ver bildiğini okuyor. Bir tek Chedjou'yu "limited defender" yapmışlar, bence adamın aslı "ball playing defender" olmalı gerçekçilik açısından. GS acaip mali krizde, satışlarla kiralamalarla 6m € transfer bütçesi yaratmama rağmen kullanmıyorum, o derece. GS ile oynayacaklara not: Jose Rodriguez'e iman edin. Statleri çok iyi olmasa da fena gelişmiyor ve özellikle önemli maçlarda AP olarak harikalar yaratabiliyor. Muhtemelen gizli statlerde "Important Matches" çok yüksek.

Oyun genelindeyse görüşlerim şöyle:

- Oyun genel olarak zorlaşmış

- İlk izlenimimin tam tersine taktikler oyunu hayvan gibi etkiliyor. Doğru taktikle yenilmeyecek takım yok. Yarısı sakat Gs ile Real'i 5-2 yendim. Sadece taktikler değil herşey etkiliyor. Mesela team talklar bayağı kritik.

- Kötü gidişbir baş gösterdi mi oradan çıkması çok zor.

- genel gruplama ve menü yerleşiminde bence yeni düzen eskisine göre biraz daha alışması zor.

- Maç motorunda özellikle ikili mücadeleler biraz tırt, bir de motorda "bilardo etkisi" çok fazla, futbolcuya çarpıp seken toplar acaip işler yapıyor.

- Transferler bi değişmiş. Tam çözemedim ne değişmiş ama eskisi kadar rahat değil.

- Oyunda iyi bir antrenör kadrosu çok kritik. Özellikle asistan çok çok kritik. Özellikleri tırtse başlar başlamaz eldekini kovun, yenisi bildiğin oyunu kolaylaştırıyor. Maç içerisinde verdiği uyarılar, antrenmanda destek falan hayati derecede önemli, maçı çevirebiliyor.

- bireysel konuşmaları tam oturtamamışlar mı yoksa ben mi beceremedim bilemedim.
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

Her sene 2. 3. patch'de çözüyorlar zaten. Bir çeşit korsan koruması heralde, ilk çıktığında korsan oynayanlar patlasın, orjinalciler hemen patchle düzelsin diye.

Tabii beta'dan orjinale girince bize de patlıyor :)

Korsan koruması için oyunu satın alanlara bu işkenceyi çektiriyorlarsa.Korsanın en hasını hak ediyorlar...

Eskiden Oyun cıkar cıkmaz patch koyarlardı sakatlık için. (O zaman bilinçli yapıyorlar, korsandan korumak için derdik)
Sosyal ağlarda paylaş

Oyunda bile Beşiktaş'ın hakkı yeniyor arkadaş. Böyle gerçekçilik yok. Maçtan önce bi baktım, Gomez ayağını kırmış 6 ay yok. E iyi, çıktık maça, ilk golü attı adamlar erkenden, ofansı arttırdık, 1-1 yaptık. Sonra önce yalan bir kırmızı kart gördü BJK (oyun maç motorundan bile yalan olduğu belliydi :D), sonra başka bir pozisyonda penaltı yaptılar. Podolski'nin attığı 4 golle 4-1 aldım maçı :P
Sosyal ağlarda paylaş

Hah buldum evet, sagol.

Simdi bi sorum daha olacak. Bizim arkadaslarla beraber online oynadigimiz bir save'imiz var. Daha once online FM cok az oynadim ve hic pack falan yuklemedim. Ben simdi bu logo / face pack'i yuklersem, diger arkadaslar yuklemese dahi bizim save'e donerken problem yasar miyiz? Baya ilerledik cunku ve bi logo sevdasina sorun ciksin istemiyorum acikcasi. Oyunu bastan yukle packleri sil falan, usengec adamim ben biraz.
Sosyal ağlarda paylaş

Yeni versiyonlarda denemedim de eski versiyonlarda zaten single'da bile pack'i yüklesen o an oynadığın savede fayda etmiyordu, oyunu ilk açarken pack'in yüklü olması gerekiyordu, haliyle eskisi gibiyse ancak sıfırdan oyun açarsanız fark eder. Yeni oyunda ikinizde de gerekeceğini sanmam ama emin olamadım.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...