Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Football Manager 2016

kizillelma

Öne çıkan mesajlar

Rewendor said:

Dursun Başgan "transfer bütçeni arttırayım mı" dedi, "Eldeki kadro zaten sağlam, onun yerine ileriye yönelik gençlere yatırım yapalım" dedim, "Kendi oyuncumuzu yetiştirmenin önemli olduğuna inanmıyoruz biz" dedi. Vizyon gibi vizyon, bir oyunda böyle gerçekçilik dünya tarihinde görülmedi.

Ahahah. Gercek mi bu? Gercekse haarika olmus. Hatta sirf denemek icin Genclerbirligi ile kariyer acip kacinci hafta kovulacagimi gormeye caliscam.
Sosyal ağlarda paylaş

Aceace said:

Rewendor said:

Dursun Başgan "transfer bütçeni arttırayım mı" dedi, "Eldeki kadro zaten sağlam, onun yerine ileriye yönelik gençlere yatırım yapalım" dedim, "Kendi oyuncumuzu yetiştirmenin önemli olduğuna inanmıyoruz biz" dedi. Vizyon gibi vizyon, bir oyunda böyle gerçekçilik dünya tarihinde görülmedi.

Ahahah. Gercek mi bu? Gercekse haarika olmus. Hatta sirf denemek icin Genclerbirligi ile kariyer acip kacinci hafta kovulacagimi gormeye caliscam.

Gerçek. Ekran görüntüsünü de aldım, eve gidince unutmazsam koyarım.

Aslında olay şöyle gerçekleşti. Tam bir gerçek transfer hikayesi.

CL'de Barça ile aynı gruba düştüm. Scout'um Zamorano'ya dedim ki, git şu rakipleri bi izle bakayım. Adam bi garip baktı bana şöyle "Koca Barça'yı bilmiyosun da bana mı izletiyosun? Lan bi de GS teknik direktörüsün, Pati futbol moderatörüsün Barça'dan haberin yok" Olsun canım dedim, vardır bi yeni numaraları. Adam gitti, sonra rapor gönderdi "Bak bu adamlarda Messi var, Neymar var, Suarez var, üçü de acaip adamlar ha. Dalga geçiyo p..k. Neyse o arada Arda'nın da pek oynatılmadığını tespit etmiş olduk. İlk izlemede "GS'ye 35m € civarına gelir, maaş da 4,5-10 milyon arası bişi ister" dedi. Bıyık altından da gülüyo i..e. Neyse, olay orada kapandı sanıyorum ben, Barça maçına çıktım, güzel güzel 3 tanemi yedim falan.

Sonra düzenli takım raporları sırasında asistanım geldi. Yemenli kara kuru bi çocuk. Dedi ki "Hacı eldeki yerliler sıkıntı, bak seneye CL'ye gidecez gibi, yerli sayısından patlamayalım. İşi hep yabancılar götürüyor. Bak ben bi çocuk buldum, okulunu burada okumuş. Arda Turan. Bak ben buldum bunu ha. Sen gel bi Arda'yı izle" dedi. Şoparı çay demlemeye gönderdim. Zamorano'ya "Şimdi seni bi Barcelo.." derken gülmeye başladı it, tekmeyi bastım yolladım. Olmayacağına eminim. Adam Barça'dan GS'ye mi dönsün? Hadi dönecek olsun, transfer bütçesini tüketmişim. Ekmek kırıntısı gibi maaş bütçesinden kısa kısa en son Serdar Aziz'i almışım yedeğe. Ontavario'nun sözleşmeyi feshedeyim dedim, istediği parayı karşılayamadım, o derece dipteyim. Ama Zamorano telefon açtı, 2 hafta tatil yapmış, ibiza senin maldivler benim para yemiş, domates festivaline katılmış, boğa rodeosu yapmış herif. Sonra da son gün bi Arda'yla yemek yemiş, çocuğu içirip içirip gaza getirmiş, Sinem Kobal'dan girmiş Fatih Terim'den çıkmış, vatan millet Sakarya demiş ikna etmiş. Dedi ki "Hacı çok para ister ama gelir."

Bu arada Arda'yı izlettiğim medyaya sızdı. Erman Toroğlu kazanda ruh kaynatıyo, Oktay "Arda bitmiş" diye evlilik programlarına çıkıyor. Taraftar heyecanlandı diye haber var. Ahanda diyorum elde para yok, İbrahimoviç mevzusu başa sarıyor, taraftar linç edecek. Derken Arda'nın kulağına kadar gitmiş haberler, o da demesin mi "GS'yi düşünebilirim" diye... İş çığrından çıkıyor. Bu arada Arda zaten GS taraftarının favori listesinde, ara ara haberler çıkıyor taraftar Arda'yı bekliyor diye. Sonra Barça t.direktörü de dedi "Arda'yı uygun fiyata satabiliriz, neden olmasın?" diye. Adamın "uygun fiyat" anlayışı farklı tabii, o paraya ben üçüncü ve dördüncü köprüleri dikerim boğaza.

O arada Kayseri deplasmanına gittik, maça çıkarayak tünelde muzip spor muhabiri Cevat Kelle yakaladı, "Arda diyorlar" dedi, "Ne diyeceksiniz?". Arda bu camianın çocuğu dedim, ama koşullara bağlı dedim. Yuvarlak konuşup kapattım konuyu. Maçı kazandık, ertesi gün yönetim "transfer bütçesi görüşmek üzere" odaya çağırdı. Aha dedik bütçede dibi vurduk diye kovacak mı adamlar napacak, iyi de gidiyorduk... Daha dün Hamza'yı da böyle yolladılar zaten. Sonrasını biliyorsunuz. Dursun Başgan bütçeni arttıralım mı dedi, onu da taraftar boğacak Arda gelmezse. Zaten İbrahimoviç diye bir kıllar. Ben de "Yok dedim, o parayla gençlere yatırım yapalım." Yiyecek gibi baktı bana. Yandan pat diye bi ses geldi, Abdürrahim Albayrak devrilmiş. Neyse, ona bi kolonya tuttuk, ovduk, başgan da "Biz oyuncu yetiştirmenin işe yarayacağını düşünmüyoruz, şimdi terket odayı" dedi. Alamadık parayı. Duydum ki akşama başkanın arabanın lastikleri indirmişler, sabah da kapının önünde at kafası bulmuş.

Neyse, 2 gün sonra gittim yönetime, başkan Walking Dead zombisine dönmüş stresten uykusuzluktan, "Hacı bi hata ettik siz transfer bütçesini verin bari" dedim. Bir rahatladılar, hayatımda para veriyor diye bu kadar sevinen adam görmedim ben. Albayrak heyecandan yattığı hastaneyi satın almış, o arada yanındakileri de sevinçten dövüp hastanelik etmiş, zaten onların hastane masrafından hastanenin parasını çıkartmış.

Verdikleri para mı? 35 milyon Euro. Tam bir Arda parası. Şimdi 30'una yaklaşmış adama o para verilir mi diye, gençlere mi yönelsem o parayla diyorum, ama bu sefer topuğuma sıkarlar heralde.

Neyse efendim, işte böyle bir hayal gücüyle harmanlayarak tadına vararak oynayınca 65 saat gaming time'da 1.5 sezon geçiriyorsunuz anca :)
Sosyal ağlarda paylaş

Revival of internazionale(inter milan) yapıyorum ben şu aralar. İtalya liginde ilk 4 e banko giriyorum ama şampiyon olmam mümkün değil bu durumla.

2. sezondayım ekonomik olarak bitik durumda inter. 10% lara filan düşüyor transfer retinue ya.

Gençlere yöneldim bi iki de tecrübeli var takımda.İtalyan oyuncu almak zorunda kaldım elde yerli yoktu bi ara neredeyse sdfs

Farketmeden injury proness'i very high bi genç almışım, çok da potansiyelli ama camdan adam resmen.Kararsızım kessem mi kesmesem mi?

Tulissi diye bir adam aldım AMR (left footed).Çok şey bekliyorum çocuktan hayırlısı bakalım.

Bir de HALF BACK oynicak adam bulamıyorum, var mı tavsiyeniz?Oyunda half back yok resmen.
Sosyal ağlarda paylaş

aghahaha rew cool story bro dsaf

söyle hata yapa yapa oynayayım ders cıkartıp sonra daha sağlam başlarım diye oynuyorum su sıralar, ilk gözlemlediklerim.

-takımın başına geçtiğiniz zaman teknik kadro devam ediyor ama isterseniz gidebilirler diyor yönetim. Direk yollayın özellikle TR liginde oynuyorsanız böyle 3 yıldızlı fitness coach 450-500k maaş alırken 140-150 ye 5 yıldız buluyorsunuz ufak bir araştırma ile.

-yardımcının ayarladığı hazırlık macları kesinlikle yetmiyor, lig başlarken mac kondisyonu duşuk oluyor ekstradan 2-3 hazırlık macı daha ayarlayın ya da u21 ile maca cıkartın as oyuncuları, gerçi 2 tanesi sakatlandı o maclarda benim oyuncuların sdas

-yoksa eğer takıma 1 tane futbol direktörü alın, gençler konusunda bilgili olsun, gençlere sözleşme teklif etme yetkisini ona verin. Önder özen'cilik oynasın gitsin genç bulsun getirsin.

-oyunda yan toplar cok etkili olmus, instructions kısmında oyun genişliğini arttırıp early cross'u açmanız baya pozisyon bulmanızı sağlıyor, gomez'in finishing 18 o bile kaçırıyor, finishing calıstırın sdafa

http://www.fmscout.com/a-tcm16-logos-megapack.html

http://www.fmscout.com/a-fm16-trophies-megapack.html

http://www.fmscout.com/a-fm16-real-names-license-fix.html

http://www.fmscout.com/a-df11-facepacks-2016.html

bunları da tavsiye ederim.
Sosyal ağlarda paylaş

benim için baya hayat kurtaran birşeyi ekledim workshop a. squad ekranında view ile uğraşınca baya bir yardımcı oluyor.

sırasıyla, genel özellikler, defansif, ortasaha/kanat ve ofansif özellikleri kendi istatistikleriyle birlikte yanyana koyuyorum. genel bir görüş veriyor. işine yarayan olursa bakabilir.

http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=558985181
Sosyal ağlarda paylaş

training ile ilgili bişey sorucam

şimdi Sambade dışında tüm teknik ekibi değiştirdim, o 5 yıldız diye dokunmadım. Suan böyle bir teknik ekibim var.

Sanırım herkesin tek role'e odaklı olması en doğrusu dimi ?

mesela 2 tane koçu shooting koysam antreman başına yapılan shooting calısması artmaz dimi ? sadece o koçun başka görevi de olduğu için performansı duser

http://i.imgur.com/R54rafG.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

RamsesII said:

Bir de HALF BACK oynicak adam bulamıyorum, var mı tavsiyeniz?Oyunda half back yok resmen.

A halfback is the holder of an offensive position in American football whose duties involve lining up in the backfield[1] and carrying the ball on most running plays in formations such as the veer variant of the wishbone.

abi ayni oyunu mu oynuyoruz ??
Sosyal ağlarda paylaş

applev0dka said:

savunma arkasına cok top kacırıyorum ya, stoperlerim cover oynuyor ama bilemedim, beklerin kacırdığı her adam tehlikeli orta oluyor

2 stoper cover oynamaz beraber; birini stopper yap.

opposition instructions dan manuel pres yaptir karsi takimin kanatlarina ve beklerine diger turlu cok boş bırakıyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...