Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Satılık kafes papagan

akirafes

Öne çıkan mesajlar

Bana lütfen kanarya adalarını wiki ye bakarak anlatma .
Ben orda çalıştım .
Verdigin bilgileride kontrol et .
Kanarya adaları ismini köpek cinsinden almıştır .
İsmini kuşdan aldıgını söylemek çok yanlış bir bilgi .
Hangi wiki bunu yazmışsa düzelttir.
Ayrıca verdigin linkde ismini köpekten aldıgı yazıyor .
3 satır daha okumaya üşenmişsin .
Bu arada verdiğin linkde hatalı bir bilgi var .

Kanaryalar bir tür ispinozdur
Kanaryalar kesinlike bir tür ispinoz degildir .
İkisi çok farklı türlerdir.
Tamamı ile Türkçe ceviri hatası
Sosyal ağlarda paylaş

Darestan dikkatli oku
kendi verdigin linkte daha ilk kelime köpekten geldiği.

Kanarya Adaları'nın ismi hangi hayvandan gelir?
Köpeklerden. Aslında kuşlar adaya değil, ada kanarya kuşlarına (bu kuşlar adanın yerlileriydi) ismini vermiştir. Bu takımada adını, en büyük adasında bulunan hem vahşi hem de evcil çok miktardaki köpekten dolayı, Romalılar tarafından verilen "Köpek Adası" isminden (Insula Canana) almıştır.

Kaynak: http://www.tuhafbilgiler.net/2010/03/kanarya-adalarnn-ismi-hangi-hayvandan.html
Bu senin verdigin link .
Tamamıyla ceviri hatası
aslında köpekler adaya degil ada köpeklere bu ismini vermiştir
olarak cevrilecekti .
Bu tür hataları defalarca iyi niyetli cevirmenler arasında görüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

şu anda hayvanları kafeslere kapatmanın kötü bir şey olduğunu iddia eden bir gruba karşı kanarya adalarının isminin kökeninin köpeklerden geldiğini söyleyen bir kuş satıcısının kavgası var, bu başlıkta nasıl bilgi edinebilir abi bir insan, burdan edindiği bilgi nasıl bir işine yarayabilir bir insanın yahu :D
Sosyal ağlarda paylaş

Hayır konu adım adım oraya geldi. Aradaki detayları kaçırmamak lazım :D
Anladığım kadarıyla birinden biri diğerine şekil yapmak için derail argüman sundu diğeri de hayır öyle değil sen giderken biz geliyorsuk şeklinde atarlandı. Belki en iyi konuşan papağanı ve papağan eğitiminde olması gerekenlere kadar gidebilir. Potansiyel var şu an birinin baitlemesi kazım.
Sosyal ağlarda paylaş

akirafes said:

Darestan dikkatli oku
kendi verdigin linkte daha ilk kelime köpekten geldiği.

Kanarya Adaları'nın ismi hangi hayvandan gelir?
Köpeklerden. Aslında kuşlar adaya değil, ada kanarya kuşlarına (bu kuşlar adanın yerlileriydi) ismini vermiştir. Bu takımada adını, en büyük adasında bulunan hem vahşi hem de evcil çok miktardaki köpekten dolayı, Romalılar tarafından verilen "Köpek Adası" isminden (Insula Canana) almıştır.

Kaynak: http://www.tuhafbilgiler.net/2010/03/kanarya-adalarnn-ismi-hangi-hayvandan.html
Bu senin verdigin link .
Tamamıyla ceviri hatası
aslında köpekler adaya degil ada köpeklere bu ismini vermiştir
olarak cevrilecekti .
Bu tür hataları defalarca iyi niyetli cevirmenler arasında görüyorum.

Abi ahaha okuduğunu iyi anla bir yahu.
Adaya ismini köpekler vermiş olabilir ama kuşlara ismini ada vermiştir diyor o yazı. Yani köpekler ismini kuşa vermiş dolaylı olarak asdgjh
Sosyal ağlarda paylaş

When one hears “Canary Islands” who doesn’t think of a colorful chorus of birds in the local pet shop or that bright yellow soul swinging in the living room? While most of us assume the group of islands off the African coast derive their name from the bird, it turns out it’s the other way around- the birds are named after the Islands, whose name originally had nothing to do with birds, and may actually refer to native island dogs!

Evet haklısın şimdi daha dikkatli araştırınca gördüm
Sosyal ağlarda paylaş

akirafes said:

Savic gite 2 Belcika malı .
Beş aylık kullanılmıştır büyük geldiginden satılıktır . 400 TL (700 TL alınışı)
Eger kafesi alıp yanında almak isterseniz ki Papaganlar yalnız kafes satılmadan satılmıyacaktır.
1 yaşında eş çiftleşen Mavi renk 2 Forpus (parollet) papaganı 150 TL dir (400 TL alınışı)
Eger hepsini alırsanız yanlarında 600 TL (özel oyuncak ve kıvrılan pamuktan tünekler banyoluk ve yavruluklar) ye aldıgım aksesuarlar hediye verilecektir
+ 6 aylık Hagen vision m01 (250TL alınışı) kafesde yanlarında hediye verilcektir.
Yalnız forpuslar satılık degildir.
1950 Tl harcadıgım ürünler yalnızca 550 Tldir.
İstanbul Fatihden görülerek alınabilinir.
Fiyatı satılsın diye gerektigi kadar makul tuttum.

İşime yararsa elektronikle de takas olur.

birader.
burası sahibinden.com değil.
yanlışlık olmasın.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...