Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Legion Ana Konu

yekeyeke

Öne çıkan mesajlar

şaka bir yana akıl sağlığı korumak için random adamlarla oynamamak gerek. ben bir guilde girdim, çocuklar iyi oynuyor falan ama iletişim direk yerin dibinde. kimse anlamıyor falan raid lideri. arkada çocuk sesi mi, tabak/sofra sesi mi, çizgi filmler mi ne ararsan var. japon keranesinde nizami iş yapmaya çalışıyoruz falan. ayrıldım. 2 gün pug takıldım. kansere hiç bu kadar yakın olmamıştım herhalde. insanlar çok garip abi ya. yıllardır kişisel gelişimi bu kadar yavaş ilerleten insan kümesi başka yoktur herhalde. +4/+6 lar direkt karın ağrısına dönüşüyor. healer/tank adamın kasıntısını mı ararsın, dps'in 100k yapanını mı yoksa cc at dediğinde cc ne diye soranı mı. çok kötü yani. mythic ve üstü her şey kendi grubunla yapacağın şeyler. raidler içinde heroic ve üstü için aynısı geçerli. şimdi yeni komüne girdim. lider ırgat gibi çalışıyor. kurallar belli, adamlar 100 tane check list yapmış, herkesin assigned officer'ı var, loot council kurmuşlar, attendance tutuyorlar. herifler bildiğin iş gibi çalışıyor düzen yürüsün diye. bayılıyorum şöyle adamlara, adam resmen guild düzgün çalışsın diye mesai yapıyor. dead weight taşımıyorlar falan. böyle olduğu zaman tadından yenmiyor. arkana yaslanıyorsun, yapman gerekeni yapıyorsun keyfine varıyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

legion başladığından beri brewmaster gören var mı ya? 100 partiye girmişimdir belki, 1 tane brewmaster görmedim lel.

partide değil de bi kere dalaran'da denk geldim ben sadece o kadar
zorla emekli ettiler resmen brewmasterları lel

şu guild hakkında bişeyler yazmışsın ona da katılıyorum, ben de çok şahane gült buldum şiir gibi aktık. hani öyle çok ciddi iş yapıyoruz havası da yok, yeri geldi kakara kikiri güldük de, valla uzun zamandır böyle keyif almamıştım raidingden.
Sosyal ağlarda paylaş

arkadaslik girince yalan oluyor ya, kimse organize etmiyor edenede trip atiyor, milletin beklentileri farkli vs vs

hala listemde guild kur diyen var bana kafayi yemisim gibi ehuehu

duzgun guild buldumda soyle downside i var progress sirasinda haftada 4 gun raid yapican minimum dediler, yas kaldirmiyor artik onu

bir turlu soyle laid back ama gerektigi zaman ciddi oyniycak bir kitle bulamadim uzun suredir, ya full ladi back yada asiri ciddi oyuncular arasinda kaliyorum :(
Sosyal ağlarda paylaş

var öyle bir sürü komün ya hatta gün sayısından aşağı yukarı fikir ediniyorsun. 2-3 gün olan komünler genelde öyle oluyor. vakti az olup da az olan vakti güzel değerlendirmek isteyenler. zannettiğinden çok vardır eminim biraz bakarsın. realmde ilk 10 a giremez ama keyifli raid yaparsın belki 2-3 boss geride kalsan da haftada 4 gün raid yapanlara kıyasla.
Sosyal ağlarda paylaş

Mortis said:

ben dedim bize gel diye de. twisting nethera geçmem dedin :P

ohooo transfer paralarindan batardimki bu yastan sonra sessiz sakin realm ariyorum, twisting comar hani oynniycagim son realm olabilir :D

bingildak said:

var öyle bir sürü komün ya hatta gün sayısından aşağı yukarı fikir ediniyorsun. 2-3 gün olan komünler genelde öyle oluyor. vakti az olup da az olan vakti güzel değerlendirmek isteyenler. zannettiğinden çok vardır eminim biraz bakarsın. realmde ilk 10 a giremez ama keyifli raid yaparsın belki 2-3 boss geride kalsan da haftada 4 gün raid yapanlara kıyasla.

ya buldugumu sandimda exp basi sapittilar, guild masterin ego uzerine donuyordu o raid yapmayi birakinca boyle curcuna oldu (ki otoriter liderlerin en buyuk zarari budur her utlru organizasyonda)

hayatimin en komik raid size bahanesini bu guildde gordum, 22 kisi uzerine cikmiyoruz, petler. toylar ve kozmetik hersey yasak (ki imkan olsa shoulderlar filanda hidden olmali) cunki main tankin PC 22 kisiden fazlayi kaldirmiyormus :p hani fikra niyetine anlatirim ben bunu her yerde

adamlar spot isini expansiondan expansiona ayarlamis, babadan ogla kaliyor gibi. relic slotu acmiyan tank, 810 gearli dps filan heroic raide aliniyor vs

su zaten yonetim bilimlerinde arada kalmis her organizasyonun kanseridir

kurumsaliz gecinir, parasutle sekreter/stajyer indirir, maaslari gec yatirir, keyfi birsuru is yapar ve soyleyince "ama biz aile sirketiyiz, bizde aramizdaki baglar daha onemli" der, ondan sonra kafasina gore adam atar, sacma sapan kurallar koyar, gokten inme zorlama birsuru uygulama itekler bu defada "burasi kurumsal bir sirket ciddiyet lutfen"
Sosyal ağlarda paylaş

o komün baya gerizekalıymış ya. ego gördün mü uzaklaşacaksın direkt. otorite olur elbet sonuçta biri dürtecek insanları da ego gereksiz yani. lider en az ego yapan adam olmadığı sürece olmaz o iş. hatta tek lider değil yani, bütün officerlar için geçerli. ondan 30+ kişilerin komünleri daha iyi. adamın ailesi var, işi gücü var. hayatı oyun olmadığı için oyunun ne kadar boş bir şey olduğunu fark edip, egoyu minimalize ediyor. gençler hayatındaki boşluğu wowla doldurmaya çalışınca sendromlar başlıyor. ben de öyleydim yani zamanında. lead ederken, raid yürütürken falan. saçma sapan ego, hırs yapardım kişiselleştirirdim falan.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi mythic raidlerin yapılıyor olması sizde nasıl bir hayal kırıklığı yaratıyor anlamıyorum, hiç kesilmese boslar ne olacak motivasyonunuz, "daha kimse kesemedi oynamaya devam edeyim" mi? Kesilince ne oluyor, "oo content bitti oynamamın anlamı kalmadı" mı? Top 10 guild mythic kesti, forumda "content kolay abi ya" kafasına giriyor millet, sorsan HC girmemiştir daha... Siz bir ulaşın da, Mythic raid full temizleyin, sonra üzülün abi 3 haftada bitirdik içeriği diye, yapacak tonla şey var oyunda, 3 5 guildin mythic raid bitirmesine kaldı herşey :D.
Sosyal ağlarda paylaş

ya o kedinin ulaşamadığı ciğere mundar demesi yekeyeke... sanırsın pati ahalisi pve progress yarışında da, ilk hafta kesilidğine üzülüyor. Oyun çıktığında oh be tam casual kafası ne güzel yapılacak 1000 tane şey var, ilvl da geride kalmıyor diyenler bir anda pve'den nefret etti :D
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...