Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Magic Duels

tunca

Öne çıkan mesajlar

• Genel Yönetici
DotP bu, MTGO'ya rakip bile olmaz. WotC'un tum gelirinin yarisi filan MTGO'dan geliyor, ona kostek koymazlar asla. Ayrica bu aralar buyuk guncellemeler yaptilar MTGO'nun turnuva sistemine, cogu kisi memnun. Client de adam oldu sonunda.

Duels'i MTGO yapmak altin yumurtlayan tavugu kesmek olur yani ki Duels'in su anda ilgisi yok zaten MTGO. Tek format duz Origins Constructed ve Two Headed su anda. Archenemy, Planeshase gibi fringe formatlari getirirler, belki sealed gelir, onun disinda Standard kalir oyun.

Gerci Standard olursa bu haliyse oynarim ben ilerde freemium oldugu icin; yoksa Standard money sink tamamen, aldigin kartlarla bir yil oynayabiliyorsun, sonra tozlu raflara kaldiriliyorlar. MTGO'da da budget Standard disinda Standard oynamiyorum.

Oynayin diyebilirim, Standard ana formati MtG'nin. Eglenceli de cok surekli degistiginden. Ama surekli para istiyor iste. Modern'de MTGO uzerinde ₺400 verip bir deste kurarsan mesela 6-7 sene sonra bile turnuvalara katilirsin onunla. Standard'da da iyi desteler ₺400'den basliyorlar ama sadece bir sene omurleri var, anlatabilmisimdir sanirim?

Bu nedenle Freemium bir Standard oyunu cok iyi olur aslinda, MtG'ye gereken de bu. Oynayin yani, ama gercek MtG'nin de tam olarak bu olmadigini bilin.

Bir de hep oyun oynanmaz dedim, su anki haliyle oynanmaz. Tam Standard set cikinca ama tadindan yenmez olabilir. Gerci Freemium da cok air, %50 ile 15 oyun bir booster ediyor ki adam gibi Standard'i takip edebilmek icin epey booster alman lazim ya da oyuna trade gelmeli.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Standard'in disinda Legacy, Modern, Pauper ve Commander var MTGO'da cok populer oynanan formatlar arasinda. Magic'in asil zevki de bence bu uzun soluklu oyunlarla cikiyor. Ustelik MTGO'da trade de oldugu icin Standard'da guncel kalmak cok daha kolay.

Bu nedenlerle MTGO'ya gelin diyorum. Buyuk ihtimalle bir yil kadar sonra Standard oynamaya devam etmek icin MTGO'da cok daha az para ve grind harcar hale gelirsiniz buna kiyasla.

$10'a MTGO'yu alin, sonra $5'e su tier 1 control destesini alin. MTGO'nun en ucuz tier 1 destesi bu, Pauper formatinda. Sonra oynamaya baslayin. Desteyi ogrendikten sonra turnuvalara katilip oduller alarak Modern desteleri kurabilirsiniz. Ben en son cebimden sadece ₺50 cikararak si ₺400'luk Modern destesini kurdum, bugun tamamlandi deste: http://tappedout.net/mtg-decks/01-08-15-CKL-death-and-taxes/ (Daha fazla turnuva ve trade kasmayip parasini verdim).

Beni dinleyin siz =)
Sosyal ağlarda paylaş

Sırf karları indikten sonra attack phaseine geçmesi için 2 sn beklemek bile irite etti yani.

Çözünürlük ayarınıda göremedim in-game, tabletten port edilmiş emulatorle oynuyorum sanki.

Neyse sevenleri oynar elbet ama bu kadar iyi bir proje var elinizde neden 2 kuruş daha vermemek için bok edip atıyorsunuzki..
Sosyal ağlarda paylaş

ben bulamadım sanırım o zaman ayarı.

ya bildiğim az buçuk okuduğum kadarıyla, ki öyle zaten hs mtgnin yakınından bile geçemez, hani o kadar çok kart, detay, mekanikler, geçmişi, oyuncu kitlesi vs.

ama pcde hs yüklüyken şu oyunun 1 mb yer kaplamasına bile izin vermem arada oynarım diye öyle diyeyim.

mtgo bakayım birde ben ya, neden böyle dandirik oyuna kızıyorsam.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Ne olacagi buyuk oranda belli zaten. Asla ama asla freemium Pauper, Modern, Legacy ve Vintage gelmez. Asla yani, unutun onu.

Online uzerinden konusursam; Modern, Legacy ve Vintage'den en ucuzu Modern ki orada bile adam gibi desteler ₺400-500'den basliyorlar. Ender olarak ₺200 civari desteler turnuvalarda basarili oluyorlar. Legacy ile Vintage'de playseti ₺1000'in uzerinde kartlar var ve insanlar bunlari aliyorlar MTGO'da. Modern dedigim gibi biraz daha ucuz, is yapan degerli kartlarin tanesi ₺20-50 arasi degisiyor. Daha yukarda gosterdim yeni Modern destemi size. Pauper ise Legacy'nin common kartlarla oynanan versiyonu oldugu icin Legacy gelmeden gelemez zaten.

Ellerinde boyle paralar getiren bir MTGO varken Magic Duels ile freemium vermezler bunlari. Zaten cok sınırlı desteler, destede ayni karttan nadirligine gore 4 common, 3 uncommon, 2 rare, 1 mythic rare olabiliyor. Normal MtG'de rarity'ye bakmadan 4'er tane koyabilirsin.

Yani her acidan farkli bir oyun. Freemium olarak kisitli bir Standard oynamak icin guzel ama MtG oynamak istiyorsaniz ciddi ciddi yeri Magic Duels degil.

Bu Magic the Gathering: Hearthstone olmus yani tam olarak.

Eski kartlar icin ya Commander gibi fringe bir format getirirler, ya da trade-in gibi bir sistem yaparlar. Ama Extended'dan daha genis kapsamli bir format gormeyecegimizi neredeyse tamamen eminim ben.

PS. Booster acarken oyuncuda bir playseti tamamlanan kart bir daha cikmiyormus bu arada, bu durumda daha da oynanir oldu, trade olmadan da bulursun kartlari.
Sosyal ağlarda paylaş

gerge peki mtgo oynamak istesek, dediğin paraları dökmek zorunda mıyız?

yoksa zamanla orta ayar bir deck toplayabiliyor muyuz?

hani in-game currency falan geliyor mu pack almak için oyunlardan?

yeri burası değil ama kısaca sorayım, çok yormana gerek yok kendini kısa bir cevap yeterli ^^
Sosyal ağlarda paylaş

Selam,
ben oyunu indirdim ve bir 80 liralık alım da yaptım. açıkcası ios ve os X yosemite tabalı platformlarım olduğu için uzun süredir mtgo'yu açamıyorum, hoş league olayını kapadıkları içinde açasım yok.

Ama bu ios ve yosemite platformlarına gelecek olursa ve windows ve diğer platformaları kullanan oyuncuları ile oynayabilecek olacağım bir oyunu ciddi anlamda bekliyorum.

wizard of the cash'in ios ve android potansiyelini görememesi ciddi garip.

burada blizzard'ı da tebrik etmek lazım, warhammer dünyasını alıp sen warcraft ve starcraft gibi bir fenomene dönüştür, ardından ultima online, everquest'i görüp wow u dizayn et, en sonda da magic the gathering'i baz alıp HS hali ile oyuncu kitlene sun.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Lectre said:

gerge peki mtgo oynamak istesek, dediğin paraları dökmek zorunda mıyız?

yoksa zamanla orta ayar bir deck toplayabiliyor muyuz?

hani in-game currency falan geliyor mu pack almak için oyunlardan?

yeri burası değil ama kısaca sorayım, çok yormana gerek yok kendini kısa bir cevap yeterli ^^

Ingame currency su sekilde var sadece, event kazanirsan booster veriyorlar, onlari oyun icinde trade ediyorsun. Ticket denen bir sey var, tanesi $1, in-game currency olarak kullaniliyorlar. Bir booster verip ortalama 3 ticket alabiliyorsun. Son kazandigim turnuvadan 28 ticket geldi bana mesela.

Iki turnuva kazanirsan ben turnuva kazanirim demeyen ama iyi bir oyuncuda %50 filan win-rate tutabilecek bir Modern destesi alirsin. Hatta bu destelerde arada sirada eventlerden odul bile alirsin. Tek bir turnuva kazanarak duzgun ve eglenceli bir Commander destesi ya da istedigin Pauper destesini kurabilirsin.

Pauper oynamak istersen mesela $100'e 2-3 kart sideboard kartini haric tutarsan neredeyse tum formati satin alabilirsin. Sonra istedigin gibi oynarsin, istedigin kadar cok deste kurarsin. Deste kurmak MtG'nin en eglenceli yani, bunu en rahat Pauper ile yapabiliyorsun.

Ama Hearthstone degil bu oyun yani, freemium konseptinden girmiyor. Ise yarar Modern ve Standard desteleri 150 ticket'dan basliyorlar. Az para vererek gitmek istiyorsan tek yapabilecegin Pauper ile odul biriktirip (consistent bir sekilde odul alabilecek ana gelmen 1 yil filan surer oyle dahi bile ciksan. Once metayi cok iyi taniman lazim) Modern ve Commander desteleri kurmak o odullerle. Ben yaptim, oluyor.

Ama Pauper da epey epey eglenceli bir format. Ucuz ve common diye basit ve zayif sanmayin. Internette guzel topluluklari var, cok rahat oyun bulunuyor. Her gun MTGO'da turnuvalari duzenleniyor (bizim saatimize gore 21'de ve 19'da genelde). Common only olmasi kartlarin zayif oldugu anlamina da gelmiyor. Icinde Modern eventlerinde birinci gelebilecek desteler de var yani. Standard'dan ise genelde daha guclu. Pauper Burn mesela Legacy Burn'e denk nedereyse guc olarak ki Legacy en guclu kartlarin oldugu format. Pauper'in Standard ve Modern ile asik atabilecek gucte olmasinin nedeni MtG ciktigindan beri cikan her common karti kullanabilmesi.

Son olarak ben de OS X ile oynuyorum bunu. Parallels ile toplam 2GB kadar yer kaplayan bir sanal XP kurdum icinde MTGO yuklu olan. Performans olarak native ile ayni gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben oynamaya başladım. En kötü günlük 400 kasıp daily bitiririm.

şu bilgilerde hata olabilir:
Oyuna kartlar eklenmeye devam edecekmiş. Senede 4 kez eş zamanlı olarak diğer oyunu ile birlikte olacakmış. Normalde 1 set ne kadar oluyorki? şuanki varolan oyun tek set ise senede 1000 kart mı demek oluyor :D

açıkcası hs fealn sarmadığı için takılacağım. Bir gazla belki mtgo ya da geçebilirim (havadan bi para düşerse elime).

+ baya hoşuma gitti açıkcası. Kendi sıram (turn) geçince mal gibi rakibi izlemiyorum. Araya giriyorum, psikolojik hareketler yapıyorum :D.
elimde LAND (+ mana taşı) tutup, varolan mananın tümünü kullanmayıp... "Büyü atabilir" izlenimi verme keyfi güzelmiş :D. Yeri geliyor oyunda o kadar yaratık oluyor, ne o saldırıyor ne ben :D. Başlarda biraz zor görünmüştü ama biraz çözünce Zevkli geldi açıkcası. İnşallah bir fail olmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Senede 1000 kadar kart geliyor, evet.

Soyle ama, Her yil iki block cikacak, her blockta iki set olacak. Bu Ekim'de Battle for Zendikar seti cikacak mesela, Ocak'ta da block ikinci seti ile tamamlanacak. Her block yaklasik 500 kart. Her yil 4 set cikacak: bir blockun son son seti, bir tam block, bir blockun ikinci seti.

Ve Standard formatinda sadece son uc block oynanabilecek. Yani 2017 Mayis'ta cikacak olak Barrel blockunun ilk seti ile Battle for Zendikar blocku kartlari format disi kalacak. Ekim'de gelecek kartlar bu mantikla 1.5 yildan biraz fazla oyunda kalacak.

Eski kart cozumunu tam bilmiyoruz ama Modern gelmesi pek olasi degil yani.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...