Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

iPhone - iPad - Apple Watch

kizillelma

Öne çıkan mesajlar

amerikanyadan kardeşime 6s plus aldıracağım da, 2000TL'ye falan geliyor sanırım.

almaya değer mi ya?

3-4 yıl değiştirmeyi bile düşünmek istemiyorum. iyi foto çeksin ve 10 uygulamadan sonra kasmaya başlamasın yeter benim için :(

android hiç istemiyorum bu sefer çünkü, son 4 senede 3 android kullandım ve hepsi ağzıma sıçtı... edge plus'ı çok beğendim ama gidip tekrar android batağına düşesim yok.
Sosyal ağlarda paylaş

DarKRideR said:

amerikanyadan kardeşime 6s plus aldıracağım da, 2000TL'ye falan geliyor sanırım.

almaya değer mi ya?

3-4 yıl değiştirmeyi bile düşünmek istemiyorum. iyi foto çeksin ve 10 uygulamadan sonra kasmaya başlamasın yeter benim için :(

android hiç istemiyorum bu sefer çünkü, son 4 senede 3 android kullandım ve hepsi ağzıma sıçtı... edge plus'ı çok beğendim ama gidip tekrar android batağına düşesim yok.

iPhone'da 150 uygulama kursan bile zerre takılma olmaz, zamanla yavaşlama olayı da yok.

3-4 yıl kullanırsın rahat. Son 1 yıl falan ios güncellemezsen takılmadan çalışır.
Sosyal ağlarda paylaş

ya android de 1 ayda kasmaya başlıyor soktumun aleti, 1-2 yıl sonra başlayacaksa zerre umrumda değil.

oyun falan oynamıyorum, aldıktan sonra oynayacağım maks oyunda heartstone falan belki olur. onun dışında beni sıkıntısız götürsün yeter.

telefon düşüren vs. bir adamda değilim. pil ömrü önemli ama o da zaten sosyal medya uygulamalarını kullananlarda hep problem onu da dert etmiyorum.

Ben daha çok bu aralar yeni model vs. çıkacak mı, almaya değer mi 16gb'si falan onu sormak için şey etmiştim asfas
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
evet buradan devam edeyim.

6s plus getirdi ama bugüne kaldı açtırma işlemi. şimdi imei kaydı için netten yapılıyor vs. deniyor hatta şuradan oluyormuş.

https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/template.jsp?page=IVD_CEP_TEL_HARC_GIRIS

ardından e-devlet girilecek falan sanırım ortalama 14 saatte falan açılıyormuş.

Şimdi sorum şu;

Kardeşim alıp getirdiği için bunu onun üstüne yapılması gerekiyor değil mi? Yani onun pasaport bilgileriyle yapacağımı zaten biliyorum da kendi adıma yaptıramıyorum sanırım değil mi? Bir de onun e-devlet'inden falan olmak zorunda sanırım?

Ayrıca bu netten yatırma olayı güvenli mi yani sistemleri iyi işliyor mu?

Kardeşim uyuyor dün uçuştan geldiğinden de kaldırmak istemiyorum. Tahminen 4 gibi falan kalkar o da dışarıda işleri halletmek için geç olur. Netten hallederiz hemen diyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi internet üzerinden çok kolay. Pasaport sahibi kimse onun e-devleti üzerinden giriyorsun kayıt yapıyorsun. Sonra para yatırmanı bekliyor ki o da İşbankası internet şubesi gibi mecralardan vs üzerinden yatırılıyor. 5 dakikalık işlem.

Üstteki link de valid.

Bir de telefonu direk açıp kullanabilirsin. Önceden bir ay sonra kayıt yapılmamışsa kapanıyordu ama artık 120 gün olmuş sanırım.
Sosyal ağlarda paylaş

abi tak diye kitlenmesin sonra, bulurum seni sadfsda

@bingildak

ben bunu bir haber sitesinden buldum ya, valid. vergi dairesinin sitesi de vergi dairesinin sitesi zaten hiç güven vermiyor.

e-devlet gibi bir oluşumu yapan devletin kendi kurumlarına halen 95'ten kalan site kullandırtıyor olması rezalet ya...
Sosyal ağlarda paylaş

soru 1:
120 gün geçip telefon kilitlendikten sonra pasaport bulup açtırılıyor mu?

soru 2:
X şahıs adına kayıt ettirdik telefonu. Daha sonra bu kişi edevletten bu kaydı silebiliyor mu? Silerse telefon anında kilitleniyor mu? Ayrıca bu silen kişinin pasaport kayıt hakkı tekrardan olmuş oluyor mu?
Sosyal ağlarda paylaş

Telefon kilitlendikten sonra sanırım o telefona sadece o takmış olduğun Sim Kartı bind edebiliyorsun ve açtırabiliyorsun. Emin değilim.

E-devletten silme var mı bilmiyorum ama silme olayı oluyor ki donanimhaber'de vs baya mağdur adamlar oluyor. Hali ile eş-dost dışında bu kaydı yaptırmak bana mantıklı gelmiyor. Hatta bu yüzden diğer telefonu kaydettirmedim ay sonunda kendim gidip gelcem ve pasaportum kayda uygun olacak.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...