Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vampire: Bloodlines'da En İyi Clan

StRencher

Öne çıkan mesajlar

Anladığım kadarıyla Ability'ler ve Başlangıç Puanları dışında pek bir şey değişmiyor Clanlar arasında. Yine de sizce en iyi clan hangisi?

Not: Vampire the Masquerade evrenindeki en iyi clan demiyorum çünkü o tercihen değişir. Bloodline'da ise daha bir kendini belli eder en iyi clan....[signature][hline]
Reality Isn't What You See
Reality Is What You Feel

Sosyal ağlarda paylaş

Bunu diğer foruma yazıver lutfen.[signature][hline]Angelfire, 24 Kasım 2004 23:11 tarihinde demiş ki:
bitidirdiniz ömrümü tükettiniz yemin ederim
anlamıyorum amacınız ne sizin
biz dostuz mu demeye çalışıyonuz ya

--------
BonePART, 27 Kasım 2004 04:47 tarihinde demiş ki:
ister ırkcı deyin ister kafatascı ben turk olmakla da turk dogmaklada gurur duyuyorum

Sosyal ağlarda paylaş

Melee karakterle oynayacaksan Brujah, Ranged karakter içinse Tremere. Melee karakterler grıup halindeki düşmalara karşı etkiliyken rangedler bossları çok kolay alıyor. Oyun tarzına uygun olanı seç gibi klişe bi cümle kurmak istemiyorum şimdi :) Oyun akışı açısından en eğlenceli clan da Malkavian. Dementation disiplinlerini dialoglarda da kullanabiliyorlar (persuasion gibi quest yapmada işe yarıyor) ve televizyon spikeriyle konuşmak gibi pek çok eğlenceli dialog seçeniği var.[signature][hline]There is a void in my chest where I once had a heart, and from this emptiness springs all the sufferings in the Multiverse . . .
Sosyal ağlarda paylaş

said:
axedice, 29 Aralık 2004 00:06 tarihinde demiş ki:
Melee karakterle oynayacaksan Brujah, Ranged karakter içinse Tremere. Melee karakterler grıup halindeki düşmalara karşı etkiliyken rangedler bossları çok kolay alıyor. Oyun tarzına uygun olanı seç gibi klişe bi cümle kurmak istemiyorum şimdi :) Oyun akışı açısından en eğlenceli clan da Malkavian. Dementation disiplinlerini dialoglarda da kullanabiliyorlar (persuasion gibi quest yapmada işe yarıyor) ve televizyon spikeriyle konuşmak gibi pek çok eğlenceli dialog seçeniği var.

:D. Yani diyosun ki Malkavian en iyi rpg tadını veriyor öyle mi?[signature][hline]
Reality Isn't What You See
Reality Is What You Feel

Sosyal ağlarda paylaş

eheemmm.Ganrel bujahı dover :)..
Bi kere anımalısm.
3. de adamın arkasında bir kurt cıkıyor onu yıyor.
4. de adama yarasalar yolluyorsun kanın emıp sana getırıyorlar.İnanılmaz işlevli.hele kan getirmesi sufer.
5.Ekrandaki herkesi mahvediyor :)..
Fortitude
4. de benim su an kursun işlemiyor.Zor dmg alıyorum zaten hele o capon kardeşler vardı ya biri blade biri claw onlala resmen daşak geçtim :)..
5. de artık robocop oluyorsundur
vee en kralı
protegan
1.de ekran termal goruntuye geciyor vurdugun zarar zor iyileşen cinsten oluyor(claw werewolf gibi)+1 wits
2.de insanların kokularıda ekleniyor
3.de clawlar abarıyor +1 wits +2 stamina
4.de artık aşıyorsun +1wits +2stamina +2 strengt ve katanadan fazla vuruyorsun ki benim melee 4 te.(bide iyileşmiyor)
5.de artık ne oluyor bilmiyorum belki kurta donusurum denicem artık :)..[signature][hline]Angelfire, 24 Kasım 2004 23:11 tarihinde demiş ki:

--------
ister ırkcı deyin ister kafatascı ben turk olmakla da turk dogmaklada gurur duyuyorum

Sosyal ağlarda paylaş

Cık, clanlar arasında rpg tadı bakımından pek bi fark yok. Ama Malkavianların deliliği çok iyi yansıtılmış oyuna. Misal Tremere oluca Chantry de apprentice olabiliyorsun, diğer clanlar için buna benzer bi ek yok bildiğim kadarıyla. Oyunun eksi noktalarından biri de bu bence, clanlara özel yan questler yok ve karakter özelleştirmesi biraz sınırlı.
Benim tavsiyem diğer clanlardan biriyle bi kez normal dialoglarla bitirdikten sonra bide malkavianlarla oynamak.
Ha bide karakter yaratırken bi özelliğe abanın çünkü karakter yaratımı xpye değil puanlara bağlı.[signature][hline]There is a void in my chest where I once had a heart, and from this emptiness springs all the sufferings in the Multiverse . . .
Sosyal ağlarda paylaş

gangrelde bekcettle ozel diyalogların oluyor :)..
Ya işallah kurta donusme vardır.
Çünkü;
Beckett ilk geldiginde
-Tell me how you do this(dedim)
oda
-it will come with experience dedi.
sonra başka bi konusmada ooop protean yeteneklerini geliştirmişşin dedi :).[signature][hline]Angelfire, 24 Kasım 2004 23:11 tarihinde demiş ki:

--------

Sosyal ağlarda paylaş

tremere'i meele de de cok rahat kullanabilirsiniz. diger clanlari deneme firsatim olmadi ama, meele tremere'imla hic zorlanmadim henuz. hic hemde =)

purge zaten baslangic icin fazla hayvani bir buyu. birde guzel meele weapon bulunca ne kalabaliklar kaliyor nede boss'lar. tremere cok kullanisli kesinlikle.[signature][hline]nom de dieu de putain de bordel de merde de saloperie de connard d'enculé de ta mère.
Sosyal ağlarda paylaş

acı bir şekilde oğrendim ki kurt olamıyorum sadece werewolf olabiliyorum :(..[signature][hline]Angelfire, 24 Kasım 2004 23:11 tarihinde demiş ki:

--------

Sosyal ağlarda paylaş

Bı haftalık vampirden complete trasformationmı bekliyordun =)
Hoş war form da baya complete sayılır ama...

O degil cogu durumda bloodbuff cogu şeyi cozuyor tek sorunu 3 blood point tuketmesi.

Gangrel herkezi dover bu arada, protean dehşet bi skill yanına fortitude gelince kimseye acımıyorsun, onemli olan durmadan kan emip kan emerken kullanak bu skilleri zaten ikiside 1'er blood istiyor emdikce adamdan hemen o anda kullanıcaksınız misler gibi keyfinize bakıcaksınız sonra, boyle boyle butun combat area'ları hic bitmiyen bi protean ve fort' kombosuyla geciyorum, araya bazen lock pick icin bloodbuff geliyor o kadar.

Bu arads ilk karakterim seduction 10 du, oyunu bıtırken com manasız gelıyrdu boşuna o kadar exp harcadık falan diye ama sorna oynadım 2,5 (4 kez bıtmedıgı daha hollywooddayım) oyunda hep eksıklıgını hıssettım, super bı olaymış her köşe basında kan emıyorsun falan.
Sosyal ağlarda paylaş

oyun denen mereti keyif almak için oynuyorsanız kesinlikle malkavian, yok "şöyle claw'ım şeyim var en abartı vurayım da kendimi über hissedeyim" hesaplarıyla paralıyorsanız kendinizi istediğinizi oynayabilirsiniz..

ben işi abartıp bir de seduction'a yüklendim, jeanette ile muhabbetimizi görmeliydiniz.. :utaniem: bugüne kadar gördüğüm en eğlenceli (!) rpg dialoglarından biriydi, hatta en iyisi dahil olabilir.. 8-)[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.
Sosyal ağlarda paylaş

ya benım ark jeannetı yataga atmıs..uhuu ben onu oldurdum :(..[signature][hline]Angelfire, 24 Kasım 2004 23:11 tarihinde demiş ki:

--------

Sosyal ağlarda paylaş

tremere hem meleede hem ranged da aşmış bi class. bence oyunun en ii clanı. blood shield die bi olay var aldıın dmg ı sıfırlıyo hemen hemen. blood salvo var ekrandaki herkesten kan emio, blood boil birini patlatıo area dmg verio. dodge la melee yi de 5 leyince üstünüze çıkamaz kimse ehe.[signature][hline]Oski Teh n000000OOOOb
Kanki Teh üBaaahr Dr000ood
Sosyal ağlarda paylaş

Hic bi klanla actionda sorun yaşamassınız merak etmeyin kasmazsınız yanı kolay kolay.

Ayrıca Sam yine sacma genellemelerinden bırını yaptı
Malkav oynıyanlar rpg oynuo, diger klanlarla oynıyanlar powerplay yapıyor.
Yuru Sam ne diyim valla aslandın kaplansın[signature][hline]Beş Hececiler
Sosyal ağlarda paylaş

lol cuce'cim sakalınla anlamasan yazdıklarımı bir seferliğine.. :-p

millet varsa yoksa "şunu açarsın buna abanırsınız şöyle dağıtırsınız" filan diye yazınca elbette rp kısımlarında en keyifli olan klanı yazdım, azıcık da yerdim bu yaklaşımı. sen de diğer başlıkta "okuması zor ondan bıraktım" (!) diyerek belli etmişsin zaten düşüncelerini bir miktar.. :-)

planetvampire'da yapılan ankette açık ara farkla oynaması en keyifli clan olarak da malkavian seçilmiş, sadece kendi görüşüm de değil bu sonuç olarak..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.
Sosyal ağlarda paylaş

Malkavian sadece mizahi yönü en güçlü olan clan, yoksa diğer bütün clanlarla da aynı rpg zevikini alabiliyorsunuz. Yani Malkavianla rpg diğerlerine göre daha iyidir diye bişey yok.
Güç- skill karşılaştırması her powerplayer ın yaptığı bişeydir Sam, yani hangi disiplin güçülüdür hangi clan ezer demenin mantığı oyun dinamiklerini değerlendirmek. Ama oyun combat olarak pek zorlamadığı için belirli bir üstünlük göze çarpmıyor.[signature][hline]There is a void in my chest where I once had a heart, and from this emptiness springs all the sufferings in the Multiverse . . .
Sosyal ağlarda paylaş

"brujah dialoglarından malkavian dialoglarından aldığım zevkin aynını aldım" diyecek bir insan varsa doğrudan yalan söylüyordur, bu kadar sözümü sakınmadan söylüyorum.. :) zevk ile alakalı bir konuda da bu kadar iddialı konuşmam kesinlikle ama bu bir istisna oldu. sadece ve sadece kendi gözlemime dayanarak da konuşmadım, ankette açık ara farkla insanlar da malkavian diye oylamış..

senin dediğin gibi vtm: bloodlines aksiyonun ikinci sırada olduğu bir oyunken ben de en iyi klan olarak en çok vuranı, oyanı değil de en çok keyif vereni öne sürüyorum. zaten bakınız, başlığın açılma nedeni de bu, en iyi klan arayışına cevabım malkavian ve en iyi discipline ya da en iyi bilmemneden ötürü seçilmiş değil..

powerplay meselesine gelince, ben de yapıyorum o hesapları elbette ama vtm'de aksiyon ikinci sırada..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

Brujah dialoglarından Malkavian dialoglarından aldığı zevkin aynısını alamaz kimse doğrudur, ama burdaki fark Vampire ve World of Darkness atmosferinin yansıtılmasında değil Falloutçu zihniyetin harika mizah anlayışında. Ben diyorum ki oyunda tüm clanlarla aynı role playing tadını yakalayabilirsiniz çünkü çok sağlam bir atmosfer var. Malkavianlar delilikleriyle başka bir tat getiriyorlar oyuna sadece. Oyunun tanıtım demosunu izlediğimde hayran kalmıştım Malkavianlara ama başlayıp biraz ilerledikten sonra âkil bir karakterle oynamayı tercih ettim.[signature][hline]There is a void in my chest where I once had a heart, and from this emptiness springs all the sufferings in the Multiverse . . .
Sosyal ağlarda paylaş

oyunla alakasız birşey söyleyeceğim ama olsun.

@sam

abi dikkat ettim hep burada bu puanı verdiler burada ilk ona girdi burada efsane oyunlarda diyorsun da senin kendi görüşlerin yok mu? sen oyun beğenemiyor musun abi illa istatistik adamı olmak mı zorundasın. notuna bakmadan oyun almayı denersen emin olursun bence eğer böyle bir durum varsa.[signature][hline]elvyn jimi hendrix - purple haze i anlatırkene...
elvyn says:
mp3 ünü indir manyak bir şarkı bana teşekkür edeceksin oha falan olacaksıon gebereceksin gitarın tellerini koparmaya çalışacaksın duvarlara tırmanacak bilgisayarı camdan ağapğıya attıktan sonra kafanı duvaralara vuracaksın yetmeyecek gazzzzz...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
StRencher, 29 Aralık 2004 22:00 tarihinde demiş ki:
hmm demek malkavian'larda fallout tadı alınıyo öylemi

malkavian'la fallout tadı almıyorsun, malkavian'da fallout tarzı espriler görebiliyorsun.
belki bu biraz da troika'nın dialog yazarlarından kaynaklı birşeydir. çünkü tremere ile oynarken bile benzer geyiklere rastladım, malkavian kadar olmasa da :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...