Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Gay marriage declared legal across the US

sipeyskeyk

Öne çıkan mesajlar

murica'da o kadar tartışması dönüyor, bir tane atayiz altmetin sıkıştırmaya çalışmadılar, öncelikleri iyi belirlemek lazım. "bizim yaşam tarzımıza karışılmasın! dalga geçilmesin!" derken başkasınınkini alet edince bir de azınlıksan kamuoyu desteği oluşturman zorlaşıyor yok yere. üzüm yemeye odaklanılsa en doğrusu olur. çarli hebdo kafasıyla olacak işler değil.

abd'deki olay da güzel bir gelişme hem orası hem de dünyaya örnek olması açısından, türkiye de 2030'a kadar yapabilir belki amerika'ya 15 yılda geldiyse. ama horace'ın dediği gibi, hangi yöntemle olduğu düşündürücü endişelendirici olmasa bile.
Sosyal ağlarda paylaş

o pankarti "ramazanda yuruyemezsiniz" diyenlere tepki olarak actilar, durup dururken cikmis bisi diil o zaten hackjob oldugu bariz belli kalitesinden dikkat ederseniz

senin sozde laik devletinin polisi gelip "ramazanda ahlaksiz yuruyus olmaz" derse ana avrat dine duz giden pankartta acarsin gayet, gene cocuklar geyige vurdu. boku bokuna gaz yedi insanlar, kafelerde bile rahat vermediler. polis arkadaismin b oynuna bagli bayragi kopartip ustunde tepinmis filan, devlet fasizmi son noktada

ama yok "dine saygi" daha onemli tabi, boyunalrini bukup "boktan ay takviniz dunyanin geri kalaninin kullandigi gunes takvimine uymuyor diye uluslararasi kutlanan gunumuzu degsitirelim, saygili olalim" demeleri lazimdi, hatta yurumesinelrde ne yasarlarsa evlerinde yasasinlar. sokakta zaten kizli erkekli yurumeye bile kil olan embesil bir kesim var toplumda.

neyse vapurda baya kufrettiler bu isin sorumlusuna, icimin yaglari eridi. ezici cogunluk oldugu icin kimse gak gukta edemedi "ayiptir devlet boyugu!" diye.

kadikoye donulunce hemen tomalari konuslandirdilar, sabahta alevilerin etkinligi vardi el presidente bugun duble uyuz olmustur butun persona nan gratalar sokakta diye. ISIS bayragi acip yasasin islam diye gezselerdi polis cicek dagitirdi.
Sosyal ağlarda paylaş

Marty said:

Shaklaban said:

millet niye üsütne gidiyor bu hasta insanların yazık :(

Adam 2 sayfadir taunt atiyor. Biri kaale alsin da tartisin plz.

@sam 2030 cok cok iyimser. Minimum 1 nesil gecmesi lazim.
Bu bile iyimser

komunite artik bazi konularda kendi hellbanini atmayi becerebiliyor artik :) takilsin kendi kendine
Sosyal ağlarda paylaş

cok fazla vardi bugun tesetturlu, yasini basini almis cocugu icin gelen anneler vardi.

artik su turban isini normallestirin bide plz, turbanli diye herkes ocu olmiyor, en liberalden daha liberal birsuru turbanli biliyorum ben kendini laikci sanan 20 teyzeyi toplasan hepsini dover birikim olarak. turbanli lgbt bayragi acicn akomik olmiyor veya tuhaf olmiyor artik tam tersi cok sahane oluyor
Sosyal ağlarda paylaş

Laurelin said:

cok fazla vardi bugun tesetturlu, yasini basini almis cocugu icin gelen anneler vardi.

artik su turban isini normallestirin bide plz, turbanli diye herkes ocu olmiyor, en liberalden daha liberal birsuru turbanli biliyorum ben kendini laikci sanan 20 teyzeyi toplasan hepsini dover birikim olarak. turbanli lgbt bayragi acicn akomik olmiyor veya tuhaf olmiyor artik tam tersi cok sahane oluyor

Şahane olmasına öyle ama komik ve tuhaf olduğu gerçeğini değiştirmiyor benim için asdf

Ya kuran kursunda hocalarını tam dinlememiş, ya da bayrağı Algida reklam kampanyası sanıp açmış olabilir.. Ha, açsınlar ama istediklerini tabi canım np asygdfu
Sosyal ağlarda paylaş

nasıl bir insan mesela ?
baş örtüsü değil türbandan bahsediyorum.

-Evlenince eşi zoruyla kapananlar
-daha 12-13 yaşında anne baba zoru ile kapananlar
-devlet memuru eşi ya da milletvekili eşi terfi alsın,bilmem nereye atama alsın diye geçici süre ile kapanıp sonra açılanlar.

kuran okuyup da hmm ben kapanmalıyım diyen kadın sayısı tüm türbanlılar arasında %5 falan bile yoktur.

%5 çok iyimser hatta, 3 bile yoktur
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...