Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Gay marriage declared legal across the US

sipeyskeyk

Öne çıkan mesajlar

pride'daki her türlü abartı çıkış noktası düşünülürse son derece haklı bence. türkiye'deki aşırı şiddeti ve devletin resmen bunu kaale almayarak içten içe desteklemesi olmadan bile; nispeten eli yüzü düzgün ülkelerde bile, dünya çapında gelsin heteroseksizm gitsin ataerkil kafasında olduğumuz için karşılaştıkları mega aşağılanmaya karşı "ibneyiz ve bundan utanmıyoruz" demek ve bunu da zaten olayın bizzat çıkış noktası olan cinselliği abartarak göstermek kadar normal bir şey olamaz. hele ki iyice festival havasında geçen onur yürüyüşlerinde. ismi bile pride ulan yani daha nasıl anlatılabilir bu mevzu?

ama aynı aşırılık yüzünden insanlar kendi kendini ötekileştiriyor gibi geliyor. yani bunlar olunca insanlar "bu insanlar aramızda senin benim gibi yaşıyorlar ve sorunları var." demiyor. "oha pis ahlaksızlar, dinimiz elden gidiyor" diyor. insan hakları şu bu çerçevesinde ultimate goal bu olsa da, pride'ın amacı bu değil zaten pek.

şu aşağıdaki resmin son karesindeki olay kesinlikle var, ama sebebinin ilk karedeki düşünce balonu olduğuna kesinlikle inanmıyorum.

Kaede said:

haklıyken haksız duruma düşmeyi başarmışlar her zamanki gibi. bravo

http://i.imgur.com/EA5OVuj.jpg

pic hafif unrelated

yani bi ilk çıkış noktası olduğunu düşündüğüm şeyi tartıyorum, bi sonucu olduğunu düşündüğüm şeyi tartıyorum... senede bir gün ulan deyip ilk kısma hak veriyorum ehe

not: madem alıntıladım, dokunmadan geçemeyeceğim: haklıyken haksız duruma düşmek falan safsata bence tamamen. kaç bin kişinin katıldığı bir yürüyüşün ufak bir parçası bu. gezi'de de neler neler oldu, insanlar yine "arkadaşlar haklıyken haksız duruma düşmeyelim lütfen" diye sayıkladı. haklıyken haksız duruma düşünce ne oluyor? benim ilk aklıma gelen, halk desteği azalıyor, evinde normal normal dururken OHA YETER ULAN BU KADAR DA OLMAZ diye sokağa çıkan kitle azalıyor. bunun olmamasını istemek çok mantıklı zaten ona bi lafım yok. devletin medya gazıyla şeytanlaştırmaya çalışmasının, teyb'in gözlerinden ateş saçarak BUNLARRRRR diye hönkürmesinin başka bi sebebi olduğunu düşünen yoktur heralde burda. e devletin zaten eşcinselleri şeytanlaştırmak için bunlara ihtiyacı yok ki. AHLAKSIZ, DİNİMİZDE YOHKKK dersin olur biter. çok isteyen evinde yapsın kardeşim kim ne karışıyor, çok demokratiyiz kimsenin hayat koşullarına karışmıyoruz bla bla diye eklersin oh tamam. o yüzden haklıyken haksız konuma düşmek diye bir şey yok. zaten lgbtiq(vs vs) hep haksız.
Sosyal ağlarda paylaş

cevabı çok basit

medya kontrolü elinde olan ve seni zaten istemeyen/bastırmak isteyen devasa bir mekanizmaya çok güçlü koz veriyorsun

"ya zaten onlar bahane bulur" falan demeyin. evet çarpıtmayla dünden meyilli olan insanları iyice ittirebilirsiniz ama bu taze olay gibileri aklı başında insanları bile duraksatır

hızlı geçince yazdıklarının son kısmına dikkat etmemişim. aynı şeyleri düşünüyoruz hemen hemen. ben gene de dikkatli yüründüğü sürece bu tarz yolculukların uzun ama mutlu sonla biticeğini düşünenlerdenim
Sosyal ağlarda paylaş

Aklı başında insan en fazla bizzat yürüyüşe gelmez şunu görünce. Eşcinsellerin hak hukuk mücadelesi konusunda kimsenin fikrinin değişeceğini sanmıyorum.

Homofobik tayfa için de zaten iki erkek el ele tutuşsa bile "öğ midemi bulandırdı götverenler" olacaktı.

Yani yanlış anlama, şahsem bence de olmasaydı keşke ama "haklıyken haksız" lafına uyuz oluyorum. Diyorum ya zaten haksız. Medyaya ona buna koz vermeye gerek mi var? İki tane esnaf koyarsın sokak röportajına, sokakta seviştiler mübarek ramazan ayı dedirtirsin oldu bitti. (Yanında travmaya girmiş 7 yaşında kız çocuğu bonus)

Yani "ulan ben de onu diyorum, hal böyleyken daha ne diye böyle yapıyorlar" diye çıldıracaksın, haklısın da =) sadece başka yerlerden bakıyoruz sanırım.

Eah ben de edit notunu görmeden yazmıştım.
Sosyal ağlarda paylaş

"onlar öyle yapıyorsa biz de aşırılık yaparak cevap verelim" ile ego tatmini elde edilir, maksat buysa sorun yok ama maksat kamuoyunun görüşünü yönlendirmekse hadi oralı geçtim (kimseye birşey olduğu yok esasen, kendi keyifleri) şaban ne, recep ne. (lakin bunda bayağı büyük sataşma var) olumsuz tepkileri çekip "bizi anlamıyorlar" demenin pek esprisi yok hani ülkede lgbt haklarını ilerletmek açısından.

özgürlükleri destekleyen insanların görüşünü 'münferit olaylar' :p değiştirmez zaten ama bunlardan ziyade toplumda özgürlükleri seçici olarak destekleyen çoğunluğun görüşünü etkilemek önemli, politikacılar da ardından yön değiştirir ancak. ha yok taban tabana zıtlık yapılırsa birşey değişmez durumda ki istenilen bu olmasa gerek herhalde.

yürüyüşe müdahale üzücü, buna verilen tepkiler de sevindirici değil.
Sosyal ağlarda paylaş

Bence o pankart da efso =D
ramazan, yürütmeyiz he hü diyorsun, dininiz aşkımıza engel olamaz, sorry mario diye kapak geliyor (tu)

Pride'ın da hak hukuktan ziyade başka şeylerle ilgili olduğunu düşünüyorum dediğim gibi, ama daha iyi bilen, okumuş düşünmüş biri sus lan diye dildoyla vurabilir diye çok kurcalamıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

abd'deki gibi anayasa mahkemesinden kararla bir günde çözülebilme ihtimali var mı bizde bilmiyorum, yoksa şayet uzun bir süreç olacak ki toplumda daha çok kabullenme olmadan zor her şekilde. türk halkı tutucusundan modernine progresif yaklaşımlara çok açık değil. şu forumda bile görüyoruz, homofobi bayağı yaygın ki atayiz atayiz insanlar heh.
Sosyal ağlarda paylaş

google translate ile japonca'ya çevirip oradan ingilizce'ye, sonra türkçe'ye çevirsen gene o kadar alakasız birşey çıkmaz yazdıklarımdan. kendi kafana göre kurmuşsun görmek istediğini.

demek istediğim oydu ki modernimiz bu kadar önyargı ile yanlış sonuçları çıkarmaya hazırken, modern olmayan çoğunluğumuz nasıl düşünür? kendin anlamadığın halde çok güzel demonstre ettin.
Sosyal ağlarda paylaş

eşcinsellik müslümanlığa bu kadar tersken müslümanlara izah etmene o espri mi mani oluyor...

eşcinselliği kabullendiririz ama allahsızlığınız olmaz denmiş resmen. eşcinselin bile sünni müslümanı makul galiba. "cehenneme gideceksiniz, yolda orucumuzu bozmayın bari."

taban tabana zıtlık olmasın diye din kitaplarını, asma kesme söylemlerini ne zaman değiştiriyorsunuz?
Sosyal ağlarda paylaş

atayizliği yayma kürsüsü altmetinleri işlenen bir yaklaşım hak ararken tepki doğrurur diyorum, anlamamak için özellikle gayret sarfetmediğiniz takdirde anlaşılmayacak birşey yok dediğimde.

bir kişinin kendi hayatında atayiz veya lgbt olması tamamen onu etkileyen birşeyken, "ben başkasının inancına laf edeyim" dediğin zaman başkalarını rahatsız etmeye başlıyor doğal olarak. kamuoyu desteği bütün dünyada bu hareketler için önemliyken "yeaa olmasa da olur" deniyorsa başka mesele tabii.

"vay pankarta bak bunlara haklarını vermeyeceksin" diyen yok, onu da önceden söyleyeyim de bir sonraki yanlış anlamanız o olmasın.
Sosyal ağlarda paylaş

sandığın gibi hedef kamuoyu görüşünü yönlendirmek değil. kendilerini bağnazlara ve sempatizanlara kabullendirmek için değil basit hak ve özgürlüklere erişmek için, kim olduklarından gurur duydukları için sokağa çıkıyorlar. öyle bir varsayımda bulunmak için bile nasıl bir kafaya sahip olmak lazım bilemiyorum.

muhafazakarların suyuna gidilse ne olacak? müslümanlığa, toplum örfüne yama gelecek de gökkuşağı altında iftar açılıp, insanlar kızına kız istemeye mi gidecek? hayır. sözünde olmasa da özünde, içinde, derinde, gözünde cüzzamlı gibi görmeye devam edecekler. kendi tolere etse çevresine açıklayamayacak. eşcinselliğe tahammül edip de mucizevi bir şekilde dini tiye almanıza hayır diyen milyonlar varmış, onlara ulaşılamayacakmış. ya bırak...

en çok saygı bekleyen çoğunluğun en az saygı gösteren kesim olması gibi bir hakikat var. hangi ülkede yaşıyorsunuz.
Sosyal ağlarda paylaş

Kaede said:

cevabı çok basit

medya kontrolü elinde olan ve seni zaten istemeyen/bastırmak isteyen devasa bir mekanizmaya çok güçlü koz veriyorsun

"ya zaten onlar bahane bulur" falan demeyin. evet çarpıtmayla dünden meyilli olan insanları iyice ittirebilirsiniz ama bu taze olay gibileri aklı başında insanları bile duraksatır

hızlı geçince yazdıklarının son kısmına dikkat etmemişim. aynı şeyleri düşünüyoruz hemen hemen. ben gene de dikkatli yüründüğü sürece bu tarz yolculukların uzun ama mutlu sonla biticeğini düşünenlerdenim

hee katılıyorum bende, biraz farklı olabilir sebep ama.

cokta seyimde deil cıkmıs soyunku falan, soyunsun baane. ama suna takılıyorum, sanki yürüyüşün amacı soyunmakmışl gibi bir hale gelince tadı kacıyo insanın. "Hayır bizde varız bizde insaız varlığımızdan dolayı bizi aşalıyamazsınız, na bak ibne omıyan bi sürü insanda bizi seviyo sayıyo" demekken, derail ediyolar hep =(((

pankart güzel, sahane olmus iyikide yapmıslar. kimse kimsenin inancına saygı gostermek falan zorunda değil, heleki o inanc günlük hayata dayatılıyosa.
Sosyal ağlarda paylaş

sostizm said:

arcane said:

eşcinsellik müslümanlığa bu kadar tersken

Kuranda lazbiyenlik karşıtı tek bir ifade yok.

Dün oturdum tekrar inceledim. Sadece MM seks yasaklanmış. Hem yasaklanmış, hem birkaç kez altı çizilmiş bir de cezayla kokutulmuş...

olsa zaten sultanlarımız yapmazdı zamanında
Sosyal ağlarda paylaş

arcane said:

sandığın gibi hedef kamuoyu görüşünü yönlendirmek değil. kendilerini bağnazlara ve sempatizanlara kabullendirmek için değil basit hak ve özgürlüklere erişmek için, kim olduklarından gurur duydukları için sokağa çıkıyorlar. öyle bir varsayımda bulunmak için bile nasıl bir kafaya sahip olmak lazım bilemiyorum.

kim verecek bu hakları? parlamento verecek. parlamentoyu kim seçiyor?

nasıl bir kafa esas sana sormak lazım, aynı paragrafta iki kere kendinle çelişiyorsun.
said:
muhafazakarların suyuna gidilse ne olacak? müslümanlığa, toplum örfüne yama gelecek de gökkuşağı altında iftar açılıp, insanlar kızına kız istemeye mi gidecek? hayır. sözünde olmasa da özünde, içinde, derinde, gözünde cüzzamlı gibi görmeye devam edecekler. kendi tolere etse çevresine açıklayamayacak. eşcinselliğe tahammül edip de mucizevi bir şekilde dini tiye almanıza hayır diyen milyonlar varmış, onlara ulaşılamayacakmış. ya bırak...

"hak arıyorlar" demişken hemen üstte, altta "hayır asla gelmeyecekler, cüzzamlı görülecekler" diyorsun. neyin fikrini savunuyorsun bir karar ver önce. "hakları nasılsa verilmeyecek, kafalarına göre takılsınlar" diyorsan ben geçen sayfada yazdım zaten "hak aranmıyorsa np" diye.
said:
en çok saygı bekleyen çoğunluğun en az saygı gösteren kesim olması gibi bir hakikat var. hangi ülkede yaşıyorsunuz.

gene dönüp dolaşıp atayizliği yayma kürsüsü ajandanı koymuşsun anafikir olarak sonda, lgbt hak arayışını sallamıyorsun anladığım kadarıyla. "rencide ettiniz ayol ayıp" diyen yok, "hak arıyorsanız kamuoyunu oluştururken politik davranmayı ihmal etmeyin" diyen var. ama lgbt haklarını neden konuşalım ki müslümanlara sövmek dururken.

ve evet kendine batmadığı sürece insanlar daha açıkfikirli olur, tornadan çıkmıyor her non-atayiz. başka ajandaları kattıkça da daha çok insanı itersin, gamergate'de gördük insanlar reaksiyoner oldu ki müslüman filan da değil işte yeni batı gençliği. sapla samanı karıştırmamak lazım yoksa bir çuval incir berbat olur yok yere.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...