Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

For Honor

Sorieno

Öne çıkan mesajlar

redditten, golden ya

So, as you all know, I play a Lawbringer. I'm currently the best 108 geared Lawbringer in the world (http://forhonor.wikia.com/wiki/Lawbringer) and I have multiple world records on ForHonorStatsOnline. So I go into this Dominion Match because I feel like gracing my team with my presence, right? Everyone is cheering as I enter. They don't bother putting on their legendary gear or taking useful perks because they know that they're not going to need it--I, the Darkness, has come.

So I activate the Juggernaut Perk on myself, because that's what Lawbringers do. They summon STRENGTH AND JUSTICE FROM THE HEAVENS and they SURROUND THEMSELVES with DEADLY AMOUNTS OF VERSATILITY! All of my teammates are instantly executed to death, but me? I merely bathe in this power; it is my plaything. Even though my teammates are now dismembered corpses, they continue to cheer, because they know that I can solo this. Point A is contested. I run in. With the Juggernaut perk, my movement speed is reduced by

40% PERCENT

Blue team sees me run by but they can't do anything about it because I'm the Lawbringer and I'm here to judge them at a speed that has been reduced by

40% PERCENT

an Orochi with maximum sprint powered gear flees in terror when he sees me traveling at a speed reduced by

40% PERCENT

They can hear wind rushing against my poleaxe. They are all cowering--no, literally, they spam the “Good fight!” emote and just stand there--as I cap Point B. I cast SECOND WIND on myself—HEALING, like Jesus, and I careen towards Point C. The Blue Team there see me coming and they just afk the !@#$ out. I prepare one of my igneus ember grenades before I start capping the point. A Peacekeeper tries to lunge at me--

BAM!

The Peacekeeper is engulfed in flame as my grenade SEARS her from the inside out! Her leather clothing EXPLODES in a rain of fire that spirals around my handsome metal form as I continue to cap the point. The fire rips through the Peacekeeper's bones, but it doesn't even consider touching me--why? Because I've got

JUGGERNAUT PERK

A Shugoki swoops in, in Demon's Embrace and tries to oneshot me but his embrace does 0 damage to me because of

JUGGERNAUT PERK

A Berserker rushes in and he combos me but it is ineffective because of
JUGGERNAUT PERK

Point C caps. I mount up on my HORSE--no, literally, I ride a horse around --and head over to Point B, because I feel like eating some potatoes.

POTATOES. BOIL 'EM, MASH 'EM, STICK 'EM IN A STEW. AND HEARTS. LAWBRINGER DESIRES WARLORD HEARRRRRRRTS.

Just then, I see something through my minimap. It's the subreddit /r/forhonor! --People are complaining about how overpowered I am! They're saying that Lawbringers need to be nerfed. I smirk.

That's when I decide to take out my LONG ARM OF THE LAW.

TWO POINT FOUR SECONDS OF STUNNING YOU SILLY

I slam my mighty poleaxe down into the ground. River Fort shatters like glass--the ground falls out from under me. The fabric of SPACE itself CRUMBLES beneath my feet. I cackle as I enter the REAL REALM, becoming a TRUE ENTITY existing ON THE PLANET EARTH. I am a Lawbringer walking around New York--the cops try to stop me, but they forget all about me when they take a gander at my

HARSH JUDGEMENT PERK

HARSHNESS AND JUDGEMENT COMBINED. CAN YOU TAKE IT?

But then, in the spaces between the gathering crowds, I see something. Someone. The smirk on my face deteriorates. .. it's one of the Warborn. A Valkyrie.

I thought I had destroyed River Fort. I thought I had won the Dominon Match. But all that time--

--But all that time--...

.. there she was. Just standing there. Regenerating 10, health,
per
second.

I glared at the Valkyrie.
The Valkyrie glared back at me.

Silence flooded the world.

"And there's nothing you can do about it," the Valkyrie whispered.

https://www.reddit.com/r/forhonor/comments/5wpdsw/valkyrie_regeneration_perk_is_op/

https://i.ytimg.com/vi/oh9VDmXON4M/maxresdefault.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

eh, oynadığınız class'ların op'liğini fark etmeleri iyi olmuş özellikle 1v1'de.

warden'ın comment'siz kalması saçma. stream'i onunla açmaları gerekirdi lol.

guard break ile ilgili bir şeyler yapmaları şart. özellikle reach'leri çok saçma bazı class'ların. öyle bir uzanıp kapma şekli yok yani, dodge'ladığımı bariz görüyorum ama gene de kapıyor.

"They're also aware defensive play is too strong right now and are looking into a solution." - teşekkürler yüce isa
Sosyal ağlarda paylaş

zaten söylediğim bunun düzeltilmesi peltoş.

yani adam guard break'i atmadan önce ben sağa doğru dodge'luyorum mesela zephyr ile, adam benden neredeyse 1 saniye sonra gb atmış oluyor, ama o kol dhalsım gibi beni yakalıyor.

sie go. tekken'i sırf tutma ile oynayan adamlar gibi şu oyunun community'si.

nerde eski jedi knight oyuncuları azizim.
Sosyal ağlarda paylaş

adam gb atarken zephyr basarsan tutmuyor abi, zephyr light priority sahibi gb a karşı. tutamadığı gibi sen free hit land ediyorsun.

After the update you can see enemy healtbar while spectating

dünkü patchte gelmiş bu arada.

of şu mod gelse efsane olmaz mı ya, jedi knightta vardı sanırım.

https://www.reddit.com/r/forhonor/comments/5wpb9l/an_endurance_type_mode_would_be_amazing/

Imagine a 1v1 arena with spectators watching. When the 1v1 ends and there is a winner the winner will gain a bit of health back before fighting the next opponent and this continues until they lose. The person with the most kill wins.
Sosyal ağlarda paylaş

jk'da duel'ler bunun gibiydi ama can muhabbeti yoktu. yani 8 kişi varsa mesela o duel'de, 1v1 kapışırsın, kazanırsan sen kalırsın diğer adamı sıranın sonuna atar. survival mantığı ile ilerlemez ama, full can tekrar başlarsın.

yeni girdiysen server'a sıranın sonuna geçer beklersin.

bir de jedi academy'de power duel gelmişti, onda da 2v1 oluyordu ama tek başına savaşanın canı daha fazlaydı. seçiyordun tek başına mı oynamak istiyorsun iki kişi mi diye.

ayrıca duel haritaları duel yapmaya uygun haritalardı. for honor'daki duel haritaları bok gibi. hem single player, hem dominion, hem duel, hem skirmish, hem brawl haritalarının aynı haritalar olup sadece farklı alanlarda olması nasıl bir mantıktır zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

abi allah aşkına sen beğeniyor musun? sadece knock off yapmaya uğraşan zilyon tane adam var duel'de.

dün bir lawbringer ile oynuyorum mesela, adam sadece ve sadece aşağı atmaya uğraşıyor. shield'lı class'lar da yine genelde bu mantık. hani karşındakinin seni aşağı atıp yenme derdi ile hareket ettiğini daha baştan anlıyorsun.

"abi sen de at" gibi bir yorumla da kimse gelmesin bana, ben böyle bir oyun şeklinden zevk almam. bu oyun melee combat'a dayanan bir oyunsa, kılıç balta hareketlerinin ön planda olduğu combo'lar görmek isterim.

kesme, batırma, yarma, saplama hareketleri olsun. süpürme hareketleri olsun. taka tuka aşağı atma, guard break ile yakalıyım da vurduğum garanti olsun mantığı çok ama çok sığ.

aşağı atılacak yer olmasın demiyorum, ama sen gidip her duel haritasını 4v4 map'lerinden alırsan ve knock off'a uygun yerleri koyarsan, haliyle yenme hırsıyla insanlar melee combat'ı bırakır birbirini aşağı atmaya kasar.

hem ubi'nin, hem community'nin leşliğinin olayı bu.
Sosyal ağlarda paylaş

beğeniyorum ben. senin derdin environment ile belli ki. bence oyundaki en iyi mekaniklerden biri. defansif gameplay'ı bu kadar yücelten bir oyunda environment ve stamina birlikte gerçek anlamda karşı tarafa baskı kurabildiğin iki şeyden biri. olmasa olmazdı yani şu oyuna. lawbringer tamamen baskı kurmak üzerine dayalı mesela şu an ki tasarımında. sürekli facetime yapıyor, sürekli seni bir yerlere sıkıştırmaya çalışıyor. sen de sürekli stress oluyorsun lan duvara dayandım, yok arkamı uçuruma verdin diye. o stress seni farklı oynamaya zorluyor. kaçmak istiyorsun o durumda, kaçmaya çalıştıkça hata yapıyorsun, hata yaptıkça adam o baskının meyvesini yiyor.

baya iyi bir tasarım.

guardbreak yememeyi öğrendiğin böyle sorunların kalmaz. free guardbreak verdiğinde de adam da değerlendirsin bir zahmet. positioning olmasın demek oyundaki en güzel şeylerden birini yok etmek demek bana göre.

olay belli bir noktadan sonra iki tarafında psikolojik savaşına dönüyor. feint i agresif kullanan adamlarla duel yapmaya başladığında fark edeceksin sen de. ne kadar çok karşı tarafın kafasına girip, hataya zorlayabildiğin layer eklerlerse oyuna o kadar iyi olur. top player diyeceğin adamların duellerini izlediğinde dövüş oyunundan çok dans oyununa benziyor hahaha.
Sosyal ağlarda paylaş

dertlerimden biri environment, ama asıl sebep bu değil. duvara sıkıştırmak vs. bunlar süper yenilikçi şeyler değil. tabi ki duvar kenarına sıkışabileceğin durumlar olacak. lawbringer'ın seni duvara sıkıştırması falan da önemli değil, pk ile de sıkıştırsan kensei ile de sıkıştırsan hareket alanının dar olmasını hiçbir şekilde istemezsin. doğru bir argüman değil bu.

kaldı ki, ben environment kötü demiyorum. map'ler güzel özünde. fakat oyun, melee combat'ı hiçe sayıp tamamen seni instant öldürmeye, kazığa atmaya, aşağı düşürtmeye yönelik çok fazla fırsat sunuyor map'lerde. jk'nın map tasarımlarına baksınlar mesela. belli safe zone'lar vardır ffa map'lerinde mesela. o alanlarda böyle environmet vs. uğraşmıyım diyenler takılır, tamamen melee combat skill'i döner. ya da mesela bir duel map'inde bir yerde aşağı atmaya müsait bir alan vardır, sen dövüş sırasında rakibine çok üstünlük kuramıyorsundur, adım adım geri çekilirsin düello'yu oraya taşırsın.

ulan burda duel başlıyor, overwatch muydu oranın ismi, şu merdivenle tepesinde kadar çıkabildiğin yer, çat diye adam YARABBİİİ diye üstüne koşuyor atayım diye. bak ne diyorum, bunun söyleneceğini bildiğim için önceki comment'de de yazdım: sen de cancel'la guardbreak'i - sen de yap guard break değil olay. mentalite. hani diyorsun ya, free guardbreak vermek falan, karşımdakinin tek derdi bu free guardbreak verdirmeyi ya da guardbreak yapıp punish'lemeyi tek amaç haline getirmeyi müsait kılıyor oyun. bu da hem community'nin suçu, hem de ubi'nin buna olanak tanıması.
Sosyal ağlarda paylaş

yok abi öyle bir şey ya hahaha aynı oyunu mu oynuyoruz. sen pk ile adamı nasıl bir duvara sıkıştırıyorsun? ne ile baskı kuracaksın da adamı sürekli geriye ittireceksin pk ile? heavy attack? parryler kafanı keserim. light attack? counter attackle yine kafanı keserim. baskı falan kuramazsın PK ile. oyunda environmental baskı kurabilen kitler belli işte. sen adama geri adım attıramıyorsan, adam atmadığı sürece sen zorlayamıyorsan taktiksel olarak çevredeki şeyleri kullanamazsın. adamlar bunun için kit yapmış. o abilityler rastgele serpilmemiş. ofansif eksikliği olan karakterlere bu toolları vermişler ki avantaj kazanmak için kullanabilsin diye. lawbringer seni öyle bir baskı altına alıyor ki elin ayağına dolaşıyor. senin dediğin maplerde o zaman lawbringer oynanmasın? adamın en büyük silahını elinden alıyorsun. warlord da aynı şekilde headbutt ı böyle köşeye sıkıştırmak için kullanıyor. headbutt'ın o kurduğu baskı dışında hiçbir olayı, eğer ön göremezsen kesin light, çoğu zaman heavy yiyorsun headbutt atarken. eğer avantaja çeviremiyorsam neden headbutt kullanıyorum?

şu an ki haliyle turtle yapan adamı sürekli headbutt ile pokelayarak baskı alabiliyorum çünkü adamı köşe sıkıştırdığımda eli ayağına dolaşıyor. side step atamayacağı korkusu sarıyor. sıkıştığı yerden çıkmak için normalde yapmayacağı şeyleri yapıp açık vermek zorunda kalıyor.

olay senin orochi oynayan biri olarak baskıyı yiyen tarafta olman. orochi oynasam ben de şikayet ederdim ama sen heavy karakterlerden bu avantajı alırsan o zaman baskı kuramadığın için karşı taraf çok daha rahat bir şekilde oynar. eee adam hızlı, ben yavaşım. sıkıştırıp, stresse sokamayacaksam adam sonsuza kadar side step, back step kaçar? bu mu istediğin oyun? bir taraf sürekli arı gibi dönüyor, sadece karşı taraf açık ettiğinde vurup sonra geri çekiliyor, diğeri uzaktan izliyor?

komünle alakası yok ayrıca dediğin olayın. intended game design abi ki oyundaki en efektif kullanılan tasarımlarından biri. insanlar bunu kullanıyor veya abuse ediyor diye ağlamanın manası yok. senin oyuncu olarak yapacağın şey counterlamayı öğreneceksin. high lvl prestijlerde aşağı atarak adam kesmek diye bir şey yok. kimse gb yemiyor garanti gb penceresi olmadığı sürece.

"adam duel yapmıyor, atmaya oynuyor" dediğin kesim pl 3 den sonra yok denebilecek kadar az ki counterlaması da çok basit. ne yapmaya çalıştığını bildiğin düşmanı dövmek kadar basit bir şey yok oyunda. bana artık nadiren geliyor bu adamlar, sadece light atk spamlayarak kesiyorum çünkü gb basan herkesi light ile dövebiliyorsun en ufak risk almadan. orochinin light top ı o kadar hızlı ki, karşı taraf seni blocklasa bile cezalandıramıyor bile. warden da aynı. guard break gördüğün anda light basman demek senin her zaman kazanan taraf olman demek. bu kadar basit counterlaması.

eğer günün birinde dodgelara stam cost koyarlarsa, ofansif oynamanın dezavantajlarını kaldırırlarsa, herkes classı aynı hıza çekerlerse o zaman katılırım sana. sen orochi ile arı gibi heavynin etrafında dönmeye çalıştığında out of stamina kalacaksan, ben de stamının kalmadığında senin ağzını kırabileceksem tabii kaldırsın environmental her şeyi. şu an "kaçmanın" limiti yok oyunda. orochi instant a yakın bir hızda dodge atıyor ve sonsuza kadar spamlayabiliyor. pk da aynı şekilde.

oyun senin istediğin dinamiklerde olsaydı şu an sadece orochi ve pk görüyor olurduk. kimsenin kensei, warlord, lawbringer oynaması için bir sebebi olmazdı. kaçarak hiçbir riske girmeden oynayabildiğin bir gameplayde kim neden yavaş kitleri oynasın ki?

dün şu adamı izledim, berserker oynuyor. feint i inanılmaz efektif kullanıyor, hani bu clipte var mı bilmiyorum da, BAYA iyiydi. ben 2-3 defa bunun orochi versiyonuna denk geldim adam ağzıma sıçtı bir kere geriye adım atmadan. 1 ay sonraki halini merak ediyorum oyunun. başladığımızdan beri şu noktaya gelene kadar player base'ın gelişimi inanılmaz çünkü. 1 ay sonra olay tamamen dans etmeye dönecek gibime geliyor, tamamen sabır oyununa dönecek.

https://www.twitch.tv/videos/125472701

6. dkdaki nobushiyi kesişi mükemmel
Sosyal ağlarda paylaş

- abi aynı oyunu oynuyoruz ve ne yazık ki bu sıkıştırma muhabbeti sadece üstüne tank gibi bir adamın gelmesi ile olmuyor. biz buraya map muhabbetinden gelmedik mi zaten yukarda? duel haritalarının seni zaten sıkışık bir ortamda başlattığını söylüyorum ben. sıkışık bir yerde başlatmasa bile iki taraf da birbirine aynı anda yaklaşmaya başladığında çoğu zaman bir yerlere atmalık bir ortam beliriyor. saldırı tutturduğunda cumburlop diye düşmelerden bahsetmiyorum bile. ayrıca çok god tier konuşmuşsun, her harekete mutlaka net bir cevabın olabilir o moveset'te, ama her zaman bunu apply edebiliyor musun? adam senin bunu yapacağını bilerek ona göre hiçbir şey yapmıyor mu? karşındaki çok düz adam ise yaparsın onları.

iri class'ların seni sıkıştırmaya müsait kiti olabilir, ama sayamayacağım kadar duel map'inde pek rahat combat'tan çıkar, istediğim yöne çekerim oyunu sprint ata ata. bir adamı sıkıştırmak istersen bunu sadece belli kitlerle yapmak zorunda değilsin. oynanış tarzınla da bunu yapabilirsin. adam öyle bir pk oynar ki sen lawbringer iken, zike zike geri adım atarsın. ben bizzat gördüğüm için ve özellikle bunu çekmiyor olsam da çektiğim videolarda olduğu için söylüyorum.

- "şu an ki haliyle turtle yapan adamı sürekli headbutt ile pokelayarak baskı alabiliyorum çünkü adamı köşe sıkıştırdığımda eli ayağına dolaşıyo" bak oyundaki iki zayıf yöne dikkat çekmişsin işte. belli class'lar ile sürekli turtle yapabiliyorsun istersen ve gerek rakip bir move'a çok sabit kaldığı için gerek bir şeyi sürekli yaptığında üstünlük kurabildiğin için spam'e dönme durumu. ben de diyorum ki bunlar oyunun sunabileceği çeşitliliği azaltıyor. adamlar bunu görmüş ki defansif oyun yapısına bir şeyler yapıcaz diyorlar.

- komün ile ilgili kısımlara bir şey demiyorum daha. henüz çok fazla high level ile oynamadım ama genel olarak bizim tayfa dışında oynadığım oyuncuların çoğu ya spammer ya da gb abuse'layan tipler. düzgün deflect'lerin, parry'lerin döndüğü, feint'lerin döndüğü çok fazla duel görmüyorum ben. belki bana böyle adamlar denk geliyordur bilmiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

bir dediğin diğeriyle ters düşüyor abi. combattan çıkart sprint atar uzaklaşırım hızlıyım diyorsun. o zaman ortada dar alanda buluşmak yerine neden olduğun yerde veya güvenli yerde beklemiyorsun adamı? kimse seni zorlamıyor git köprü üzerinde dövüş, yol orada diye. ben duellerde hiç yanıma gelmeyen adam görmedim. hatta çok fazla adam oluyor adam köprüde veya açık bir yerde başlamak istemediği için geriye kaçıp seni bekleyen. ee gidiyorsun yanına orada savaşıyorsun. oyunun bu konuda seni zorladığı bir durum yok. benim dediğim environmental kullanım sadece uçurumdan atmak, ateşe sokmak değil. sen nerede savaşmaya başlarsan başka eğer ben sana baskı kurabiliyorsam, sen sırtını duvara vereceksin. vermemeye çalışırsan (dodge, roll) atarsan ben pencere yakalayacağım sana karşı çünkü senin oradan kaçmaya çalıştığını biliyorum ve bunu avantaja dönüştürme şansım çok daha yüksek. bu da intended design diyorum.

kitinde unbreakable knockback olmayan kit ile adamı döverek baskı altına alırsın. pk ile çatır çutur saldırıyorsan ve vurabiliyorsan tabii ki baskıya alırsın, burada kurduğun baskıyı environment olarak kurmuyorsun. ikisi birbirinden farklı. birinde adamın eline verdiğin için adam tırsıyor, backpedal yapıyor kendi isteğiyle. diğerinde engage ettiğin adamı fiziksel olarak combo yaparak sıkıştırıyorsun. bunun böyle olmasını da adamlar tasarlamış baskı kurabilmen için.

yine aynı yere çıkıyoruz. eğer mekanlar sıkışık olmaz, geniş yayla olursa etrafta hiçbir tehlike olmazsa sürekli backpedal yapabilirsin o zaman karşı taraf seni fiziksel olarak iterek bir yere sıkıştıramaz, oyundaki kitlerin içini boşaltmış olursun. adam istediği gibi rahat oynar çünkü hızın stamina anlamında bir costu yok. bedavaya geliyor hız. heavynin senin üzerine baskı kurmaya çalıştığı her şey stam+risk içeriyor. headbutt'ı dodgelayabiliyorsun ve free gb alıyorsun. lawbringer'ın ittirmesini dodgelayabiliyorsun yine free gb alıyorsun. olay spamlamak değil yani, spamlarsan karşı taraf avantaja geçer. olay turtle yapan adamın ayağını, dengesini bozmak, oyunun kurallarını senin koyduğun bir platforma taşımak. turtle yapan adamlar da dodgelayıp sana karşı kullanabiliyor AMA EN AZINDAN elinde bir tool var adama karşı kullanabileceğin, cezalandırılabilir veya değil. mal gibi beklemek zorunda kalmıyorsun. turtle adama normal attack vuramıyorsun, başka bir seçeneğin yok. gb yemiyor. feintlerin assassin karakterler kadar hızlı değil çok daha predictable ve feint ile avantaj yakalasan bile assassin gibi dmg a dönüştüremiyorsun, en fazla bir light sokuyorsun. 2 instant light vurdum overhead, 20% erittim gibi bir şey yok.

sen kombattan çıkıp istediğin yere kaç, nereye gidersen git arkanda duvar var. 3 adım sonra yine köşedesin. close combat mesafesinde combattan çıkar kaçarım diyorsan karşı tarafındaki adam beyin ölümü geçirmediyse seni en kötü zone attack ile cezalandırır.

yüksek level dueller ile düşük level dueller arasında dağlar kadar fark var. gb spamdan daha kanser bir hale geliyor ama çok tatmin edici oluyor. analar babalar ne kenseiler, ne orochiler doğurmuş dedirtiyor. o videoda koyduğum gibi feint kullanan orochiler geliyor karşına. o kadar hızlı ki feint ve light'ı, feint- zone atk saçmalığını söylemiyorum bile.

bunlarla cebelleşmeye başladıktan sonra, her salladığın parry yemeye başladıktan sonra gb spammerlar tanrı lütfü gibi gelmeye başlıyor :p
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

...gb spam...
...her salladığın parry yemeye başladıktan sonra gb spammerlar tanrı lütfü gibi gelmeye başlıyor :p

Bunu discord'ta da söyledim. Çok ciddiye alınmadı biliyorum ama discord'ta olmayanlar için tekrarlayayım. GB tuşunu değiştirin. Klavyeye sol elinizi koyduğunuz zaman eliniz otomatik olarak soldan sağa "Shift-A-W-D-Space" şeklinde oturuyor. Space "Oh shit" butonu olarak güzel eyvallah ama GB'yi mouse 3 ya da F ya da her neyde duruyorsa o tuştan "Shift"e aldığınızda inanılmaz rahatlık sağlıyor. Çünkü rakip GB attığı zaman parmağınızı bir tuştan kaldırıp öteki tuşa götürmek yerine direk basıyorsunuz.

Garanti GB'ler harici (Parry/Dodge) GB spamlayan bir adamdan dayak yediğimi hatırlamıyorum. Zaten 5. 6.dan sonra pes ediyolar. Acayip fark ediyor. Hatta başta zipzip olmak üzere hepiniz kızacaksınız biliyorum ama keşke GB sistemini betaya geri götürmeseydiler.

Kontroller ile oynayanlar için de claw grip tavsiye ediyorlar zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

blok mouseda da kolay be abi. controllerdan sonra mouse da daha yavaşlık hissetmedim şahsen.

controllerda sıkıntı sağ stick'ı bırakmadan feint ve gb yapamıyorsun. ben guard yönünü kontrol etmeyi bırakmak istemiyorum gb veya feint yapacağım diye, anlık bile olsa.

hani oynayan oynuyor ama kb mouse a göre çok daha inferior. mouse ile 3 yönde istediğin gibi feint spamlıyorsun hiç kontrol kaybetmeden.
Sosyal ağlarda paylaş

oha çok garipmiş, o zaman da light-heavyden birinden parmağını çekmen gerekiyor tabii ama dediğim gibi yapan sorunsuz yapıyor. streamerları izliyorum hepsi controller ile şiir gibi oynuyor.

o dediğin sorunu ben controllerda ben daha çok yaşıyordum ama benim yetersizliğim olabilir. 90 derece yukarı kaldırmazsan birazcık sağa sola tilt etmiş şekilde kaldırırsan yukarı yerine sağa veya sola dönebiliyordu. bazen overhead heavy vurmaya çalışırken hararetli bir şekilde side heavy atıyordum. pc e geçince çok azaldı ama hala arada sırada oluyor.

sens işe yarıyor o konuda baya.
Sosyal ağlarda paylaş

l2'yi toggle'a alabiliyorsun abi. gamepad'e geçince yaptığım ilk ayar o oldu. sol analog'a tepeden basınca da hedef değiştiriyorsun.

ama karambolde yanlışlıkla basıp yerlerde yuvarlanan adama sallayacağıma focus'u yanda uzakta duran alakasız adama geçirip dağlara taşlara savurmuşluğum çok :(

gerçi sol analog yerien sağ analog tuşu sanırım da hikaye aynı.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...