Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Game of Thrones (2011) - HBO

di

Öne çıkan mesajlar

yumy said:

kütüphane

Jorah'ı da burada gördük. Sam ile bi etkileşimleri olur mu acaba?

muhtemel spo

samin okudugu kitaplarda Dragonglass'in greyscale icin iyilestirici etki gosterebilecegi yaziyor (kitaplari cevirmisler, evt). ordan bisiler cikabilir diye dusunuyorum, jorahi oldurmeyip surundurduklerine gore kac sezondur dsf

Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

neyse ki gereksiz cok sahne vardi da, sabah ise gitmeden once izleyip bitirebildim.

sam'in sahnelerini, acilis jenerigini, yavas yavas ve aheste ahese yuruyen oluleri ve de diger filler sahneleri gecince dizi 25dk falan kaliyor herhalde.

dizinin en anlamli sahneleri,
1- bok yedik, bok ettik sahnesi
2- "ben sarkiciyim, sarkici!"
3- "beni neden mi bu kapidan iceri alacaksiniz? cunku ben lanet olasi bi stalkerim ve de ne bok yedigini biliyorum!" sahneleri idi.

bonus sahne "delikanli, kalesi beni ziyarete gelmedi mi hala?"

Ben anlamıyorum tam olarak ne bekliyosunuz ilk bölümden langır lungur savaşla mı başlasın dizi? Hiç mi karakterler ne ediyor, moralleri ne, verilmesin bi sezon başında..
Bu tarz detaylar verilmese 2-3 bölüm sonra birisi bir şey yaptığında "yiaa ne alaka bunu niye/nasıl yaptı kii" diye söyleniyor insanlar bu sefer. (Hoş bu tarz satır aralarını genelde izlemeyenler veya atlayanlar yine aynı bilinmezliğe düşüyor asdf)

Ölülerin yürüyüşü kaç saniye sürdü yahu? Ne var gördük işte yani.
1- Sam bok sahneleri rahatsız edici uzundu ama amaç da oydu zaten. Öyle maystro olmanın kolay olmadığını o eziklik sürecini gösteriyor, hem karakter gelişimi hem evren derinliği açısından gayet makul. Kaldı ki aynı bölüm içinde Sam amacını deliverladı yani. Gitti kitabı aldı, bölüm bölüm süründürmediler dragonglass olayını buluşunu.
2-Hoş bi atıf olmuş işte, hepi topu kaç saniye sürdü şarkı sanki. Gerisi Arya'yı göstermek için, belki de alayını tekleyebilecekken hala masum kız rp'si yapabiliyor, amacı çok net vs. Karakter için hoş detaylar, ayrıca evrende herkesin tecavüzcü kötü sapık olmadığını görmek de yine evrene katkı. İlerde o karakterlerden birini yine görür müyüz muamma, bunlar hep olabilir.
3-Anlamadım buradan kimi kastettiğini

Yani genel olarak her söz, her hareket ve her kişi bir olaya bağlanınca dizi/film içine girmesi zorlaşıyor, yaşanılan evrenin bu tarz ufak mekaniklerini görmek bana hiç koymuyor aksine daha güzel geliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Norak said:

yumy said:

kütüphane

Jorah'ı da burada gördük. Sam ile bi etkileşimleri olur mu acaba?

muhtemel spo

samin okudugu kitaplarda Dragonglass'in greyscale icin iyilestirici etki gosterebilecegi yaziyor (kitaplari cevirmisler, evt). ordan bisiler cikabilir diye dusunuyorum, jorahi oldurmeyip surundurduklerine gore kac sezondur dsf

Hmmmm... Jorah sonunda saplıycak khaleesi'ye. Bu arada Emilia Clarke dikkatımı cekti bariz yaşlanmiş artık sonra düşündüm 7 sezon dile kolay...

Sosyal ağlarda paylaş

dizi verimi = anlatilan konunun icerigi / (bolum sayisi x dizi suresi)

eger sinirli sureni, dizi suresini arttirmadan bir karakterin gundelik rutinini anlattigin sureyi (olmasi gerekenden daha fazla) uzun tutarak geciriyorsan verimli bir is yapmiyorsun demektir.

editing dedigin olay bu degil mi?

kesinlikle biraz daha kisa tutulmasi bir sey kaybettirmezdi.

daha sonra detaylica deginiriz belki digerlerine.

(hayat verimi, gereksiz seylere eglenmiyorsan ve kazanc saglamiyorsan vakit ayirmaman gerekiyor diyor sanirim.. emin degilim bu konuda ama.)

ozellikle 2 numara icin olan yanitin facia.
Sosyal ağlarda paylaş

gayet iyi bölümdü. hatta izlerken bi ara prodüksiyon kalitesinin geçen yıllar boyu ne kadar artmış olduğunu düşünüp aslında her bölümde yarım film çektiklerini düşündüm.

şu an en kaliteli ve en çekmesi zor dizi belki teknik açıdan. bence iyi kalkıyorlar altından, biraz uzun sürse de. ki zaten bu işin sürdürülebilirliği görüldüğü üzere düşüyor.

ağlayanların çok arttığını görüyorum. onların sorununu söyliyeyim: hype.

belki farkındasınız belki de değilsiniz ama diziden çok fazla şey beklemeye başlamışsınız. ben gram hype'lı değildim ve ilk bölümü izlerken çok keyif aldım. bitince üzüldüm ama 1 sene daha yeni bölüm gelmese çok da umursamam açıkçası. kaliteyi tüketirim, ama bi noktadan gelmezse de başka bir yerdekine yönelirim.
Sosyal ağlarda paylaş

@dasaaa

Kaç sezonluk dizi abi, bu ağırlık hafta hafta izlediğimiz-yeni sezon için yıllarca beklediğimiz için koyuyor belki ama her şey bittiğinde arşivlik çok şukela bir serimiz olacak. Torunlara izleticez defalarca izlicez falan Belki her izlediğimizde bişi keşfedicez.. Sezonu kurtarmak için verimlilik hesabı yapsalar ellerindeki ana hikayeyi bu şekilde veremeyecekler belki de.

Piyasada istediğin verimliliği veren gırla çıtır çerez güzel dizi var. Ama böyle evren yaratıp işlemek nadir olan şeyler, bırakın tadında gitsin, tadında bitsin.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...