Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hearthstone: Heroes of Warcraft #8

Sam

Öne çıkan mesajlar

yav said:

beyler B)-

kendimi meta'yı hacklemiş gibi hissediyorum

sezon'un da 11.günüymüş he>:D

istatistikler rank 6 sonrasına ait. rank15'den sonra sadece yshaarj hunter oynadım

tatildeydim yeni gordum bunu.. tebrikler walla..

sabo gibi ben de o deckin iyi calismayacagini dusunuyordum.. anlatmissin aslinda ama hala oyle dusunuyorum ben niyeyse :)..

gz tekrardan..
Sosyal ağlarda paylaş

sağol =)

açıkçası ben de hala inanamıyorum, hiç niyetim yokken birden hızlıca rank5 oldum, sonra biraz daha takılayım diyodum baktım deck gidiyor yani, rank 2 falan da oldum (ki burda takılırım genelde hep ne oynasam oynayayım). sonra dedim kendime yav iyi winrate var aslında neden gaza gelmiyorum hadi yaallah, 1 gün de öyle geçti oldu bitti sonunda eheh

bu arada old school CW oynuyorum 2 gündür. (yerli/milli streamerımız rol'den çaktım) Shaman'lara karşı oldukça iyi bir deck. Midr shaman çok güçlendiğinden sanırım hunter da azalmış. (benim meta'da öyle ya da). Tavsiye ederim şunu:

mid r. hunter auto-loss gibi bişey. hybrid'ine ve diğer her şeye (anyfin hariç :p) karşı iyi bu deck.

Revengeleri eski handlock mantığıyla health'ini tam 12'de falan sabit tutup kullanmak müthiş oluyor. Bildiğin AOE haline geliyor kart.
Totemler vs. yine Baron Geddon'la iyi gidiyor. 4 health minionlar keza b.brave sonrası geddon'la gidiyor etc. İyi bir deck.

Sosyal ağlarda paylaş

tum kartlar oldugu halde fiyat/performans orani iyi diye alayim dedim..

sonuc:

class legendary: tirion

3 legendary (grom, rag, velen)
1 epic
1 golden epic
1 golden common
10 rare

basima bunun gelecegini bildigim icin yayin acmistim kisacik..

cok takilmis ama gormek isterseniz kanit burda :P: https://www.twitch.tv/sipro84/v/89642140
Sosyal ağlarda paylaş

olursa 3+coin/4 mana'ya 14/15 stats koyuyosun ortaya. 1,5-2 Turn'de lethal demek bu. Lethal değilse de müthiş tempo kaybı rakip için. O yüzden efektif y'shaarj.

Ragnaros benim de aklıma gelmişti ama 1/1 baby ragnaros'dan kim korksun, y'shaarj ragnaros birlikte oynayayım desen y'shaarj'dan çıkan rag'ın efekti tetiklenmeyecek etc.

İstikrar artırmak için highmane koyan var. Ama deck böyle iyi, olursa barnes dream olmazsa trap/face hunter işte.
Sosyal ağlarda paylaş

Spyro said:

mulgear6 said:

https://hsreplay.net/replay/RYZLUDLiAiXGRaND7ctLw4

son 6-7 tura bakın ahahah

aksiyon ve heyecanin bir an bile azalmadigi bir basyapit..

sen daha bunu görmedin ya. ötesini tanımam. hatta aa evet foruma koymadım bunu. tarihin en bahtsız maçı falan olabilir: https://hsreplay.net/replay/vKAxqhtUbFHjdgDZS99Gk2
Sosyal ağlarda paylaş

bu bunddle'ın verdiği class legendary'si packlerden mi çıkıyor?

telefondan aldım bunddle'ı ilk aldığımda dc oldum. packlerin birinden golden antonidas attı ama emin olamadım sorayım dedim.

al'akir atmış şimdi fark ettim.

temiz oldu bi golden antonidas, al'akir, ragnaros bi de alex çıktı.
Sosyal ağlarda paylaş

2k'ya yakin dust birikti, alakir craftlayip midr shaman kanserine mi yakalansam yoksa, azure drake, v.teacher gibi sevdigim kartlari golden mi eylesem bilemedim. En son onyxia craftlamaktan vazgecip golden rare/epic falan craftlamistim :p sevdigim deckleri yavastan goldena cevirmek hosuma gidiyor cok ama bilemedim. (Druid rogue kartlarimin ybi kismi golden, minionlar ozellikle. Bi de barnes hunterla leg olunca gittim cotw/unleash golden yaptim kutlama niyetine xD)

Bu son spell powerli midrange shaman bi'fena. Thunder buff'li fire elementalli alakirli falan da olunca kanser deck yerine guclu mid range haline geliyomus da icim rahatliyomus gibi oluyorum haha. Bi de bi shaman oynamadim hic classlar arasinda henuz
Sosyal ağlarda paylaş

Millet baya agliyor hazir redditte, kripp de baya toparlamis son videosunda ve pro playerlarin turnuvalar artik kazanilamiyor, rng iyice sacma sapan bir hale geldi sikayetlerinictoplamis

dr boom icin bile bu kadar gozyasi dokulmemisti derken acep bizim patiler ne demis dedim ve pirimiz ustadimiz sabo nun yogg ve rng yorumu ile basliyalim

sabonis said:

Laurelin said:

Laurelin said:

sabonis said:

- RNG olması tabii ki hardcore strateji olmasından uzaklaştırıyor ama bu casual falan yapmaz oyunu. RNG elementleri büyük oranda kontrol edilebiliyor oyunda. Bazı maçların sonucuna etkisi var mı var tabii ki ama şimdi o RNG kartları da yavaş yavaş yok oluyor. Hearthstone tam bir genius design. Basitliği altında katman katman derinliği olan bi oyun, o yüzden casual oyuncular için "meeeeh sanki çok yetenek gerekiyor" gibi bir algı oluşuyor. Halbuki köpek gibi yetenek gerekiyor. Senin rank 15'te winrate'in %51'ken Thijs legend'da %70 boşuna yapmıyor yani.

evet HS de baya 350 apm gerekiyor oynamak icin :D such skill much reaction time wow :D

+ blizzard rng den oyunu uzaklastiriyor kismina sesli guldum

https://bnetcmsus-a.akamaihd.net/cms/gallery/ns/NSJMX58KA7I71459988929592.gif

http://media-hearth.cursecdn.com/avatars/282/842/635933081757553708.png

http://media-hearth.cursecdn.com/attachments/29/269/ik91dlosji9k1459271665428.gif

http://i.imgur.com/WmdiNWy.jpg

http://i.imgur.com/6NwP1R7.jpg

ha legler bunlar birde :D classlarinda birsuru rng karti renounce, forbidden shaping, hutnerin random beast karti ahah.

said:
- Satranç falan filan bana Brian Kibler laflarıyla gelme pls. Sen muhtemelen Kibler kim bilmezken, ben adamın decklerini kopyalıyordum internetten :D Evet Hearthstone ilk bakışta basit gözüken bi oyun ve hızlı bir oyun, bu sayede bu kadar izleyici çekiyor. RNG de tuzu, sosu oluyor.

spesifik verdiğin örnekler sonuçta oyunu tanımlamıyor. ha tanımlıyor ama kime? casual oyuncuya tanımlıyor. ayrıca dediğim gibi kanserojen rng kartlarını yavaş yavaş devre dışı bırakıyorlar. şu ana kadar öle implosion, unstable portal gibi iğrenç kartlar görmedik yeni expansion'da.

hayatımda bu kadar büyük saçmalamıkları üst üste görmemiştim. yazdıklarıma cevap falan vermemiş sadece 3-5 kart koymuşsun tırışkadan.

- Yogg-saron full rng ve muhtemelen bir turnuva kartı değil. ranked play'de normal şartlarda çok karşılaşmayacaksın.
- C'thun'un üstünde random yazmasına rağmen rng ile alakası yok neredeyse. Herif 18-25 aralığında bir şeyler vuracak artık neyin random'ından bahsediyoruz? maksat her şeyi öldürmek olacak.
- Yshaarj, kullanılması zor duran bir başka kart, yine nadir karşılaşacaksın. Eğlencelik büyük kart işte...
- Ragnaros the lightlord, bunu da görmeyeceksin.
- Xaril, kötü bir rng değil, yan amacı var kombolamak ve verdiği kartları değerlendirebilmek de ayrı bir gereklilik.

kısacası oyun için casual diyorsan, tournament play'de gördüğün/göreceğin leş rng kartlarına laf et, gidip kıçı kırık rng kartlarını ortaya kanıtmış gibi koyma pls.

keza renounce, forbidden shaping falan da saymışsın, yine aynı şekilde leşo...

Oyundaki kartların büyük çoğunluğu senin o çok sevdiğin kibler'ın deyimiyle kontrol edilebilen rng içeriyor.

He bir de mulgear kalkıp sceenshot falan atmış :D Ben size ne diyorum, tek tek örneklerle gelmeyin tabii ki tek maç olarak baktığınızda tonlarca örnek çıkar. Magic'te de her 8-10 maçtan 1'inde auto-loss alıyorsun mesela. yapacak bişi yok. Uzun vadeye baktığında bu tarz rng'ler birbirini dengeler.

Siz bana şunun cevabını verin. Mesela sizin arena ortalamanız niye 4.5-5.5 veya hadi 6 aralığında da, benimki niye 6.6, Hafu-Kripp'inki niye 7 civarlarında seyrediyor? Bir fark olsa gerek sanki.

said:
- Yogg-saron full rng ve muhtemelen bir turnuva kartı değil. ranked play'de normal şartlarda çok karşılaşmayacaksın

Blizzard oyunu rng den uzaklastiriyor, rng kartlari yavas yavas yok oluyor

http://cs-forums.net/img/emoticons/kappa/goofyKappa.png
Sosyal ağlarda paylaş

Bu yazı ne zaman yazıldı cıktıktan sonra mı önce mi... RNG yorumu fail ama exp. önce ise yogg'un ben de oynanmasını beklemiyordum. Neden ? Çünkü bazı spellerin sadece rakibi hedef aldıgını ön göremedim. Ben her spell , herkese çakabilecek diye düşünüyordum.

Oynarlarken bunu görünce Exp. cıkar cıkmaz ilk crafladıgım kart yogg oldu. Önce bi mage denedim sonra yogg and load fln... diye gitti.

içinde rng olan herşey oyunun agzına sıcıyor. Baştan beri söylüyorum. Tamamen karşıyım rng'ye. Rng diyince en fazla Sylvanas'in rng'si fln. olucak.
ama ilk exp. ile başladılar shit storm'a.
Shredder'dan doomsayer düşücek böyle kart-beceri oyunu mu oynanır allah aşkına. İsteseler onu da dengelerler doomsayer shredder'lardan düşmesini engellerdi veya fix belli 8-10 kart var onlar düşücek derler vs... ama bi cacık yaptıgı yok blizz'in.
Sosyal ağlarda paylaş

Yogg'u yoggnload ile falan sevmistim de, meta decklerinde sabitlesince igrenc bisi oldu cikti. Nefret ettigim bi de cabalists tomb, babbling book, swashburglar falan asil. Rakibin elimdeki ve cekme ihtimali olan kartlarina gore oynama becerini yok eden igrenc otesi kartlar bunlar. Ki tcg dedigin bu degil midir. Unstable portal gitti diye ssevinmistik halbuki
Sosyal ağlarda paylaş

yav said:

Yogg'u yoggnload ile falan sevmistim de, meta decklerinde sabitlesince igrenc bisi oldu cikti. Nefret ettigim bi de cabalists tomb, babbling book, swashburglar falan asil. Rakibin elimdeki ve cekme ihtimali olan kartlarina gore oynama becerini yok eden igrenc otesi kartlar bunlar. Ki tcg dedigin bu degil midir. Unstable portal gitti diye ssevinmistik halbuki

swashburglar şu illet kart..,ne zmn cw girsem karşımdaki atıyo bundan 2 tane ya blood warrior yada grom çekiyo %100,daha bi tane çekmeyen göremedim bedava oyun kazanıyo lamerler
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...