Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hearthstone: Heroes of Warcraft #8

Sam

Öne çıkan mesajlar

dediğin gibi oynamazsan zaten HS'de genelde oyunu %90 kaybedersin
oyunun yapısı o senlik bişey yok bence :D
k1nJo said:

şansıma güvenseydim faceless summoner deneyebilirdim taunt gelir belki diye ama şansıma güvenmem hiç.

ben yapı olarak böyle evhamlı, endişeli bi de pesimist biri olduğum için genelde sonucu belli olan savunma tarzıyla oynarım. en zayıf noktalarımdan biri sanırım :d
o yüzden muhtemelen pyromancer+flamelance oynardım rakibin de kart sayısının nispeten az olduğunu düşünerek ama boardu en kısa sürede almak için risk alınması daha mantıklı gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

photographer said:

dediğin gibi oynamazsan zaten HS'de genelde oyunu %90 kaybedersin
oyunun yapısı o senlik bişey yok bence :D

k1nJo said:

şansıma güvenseydim faceless summoner deneyebilirdim taunt gelir belki diye ama şansıma güvenmem hiç.

ben yapı olarak böyle evhamlı, endişeli bi de pesimist biri olduğum için genelde sonucu belli olan savunma tarzıyla oynarım. en zayıf noktalarımdan biri sanırım :d
o yüzden muhtemelen pyromancer+flamelance oynardım rakibin de kart sayısının nispeten az olduğunu düşünerek ama boardu en kısa sürede almak için risk alınması daha mantıklı gibi.

abi yok öyle değil ya. hani bazı durumlar oluyor özellikle oyun sonunda topdeck yarışına kalınca falan. bazen surata vurman gerekir ya, ben yine board temizliyorum. sonra kaybettiğim oluyo falan. kendimi durduramıyorum yani, her durumda o board temizlenecek içgüdüsüyle oynuyorum istemsiz.
Sosyal ağlarda paylaş

sabonis said:

bir başka arena sorusuyla karşınızdayız efenim. burada sizce doğru play nedir. rakibin elinde ne olduğuna dair hiçbir fikriniz yok.

Evet gencoboylar. Bana göre ve kripp'e göre, hepiniz yanlış hareketi yapmış oldunuz. Canlı izliyordum ve ilk göze çarpan play Pyromancer-Flamelance, orası kesin. Ama onun olmayacağını ve Berserker oynamadan kazanamayacağını kendi kendime söylüyordum ki, Kripp de Berserker oynadı. Peki neden Berserker doğru bence?

1) Wild Pyro + Flamelance yaptığınızda, rakip komple boş board'a 10 mana ile board'a 2-3 veya belki 4 minion koyacak. O noktadan sonra dönmeniz mümkün olmaz çok yüksek ihtimalle.

2) Berserker oynamak size İNANILMAZ bir avantaj sağlıyor? Niye? (Tabii ki buff ile öldürülmezse), gelecek tur Wild Pyro + Flamelance sayesinde, bir yaratığa 9, Berserker ile de başka bir yaratığa 6 vurma şansınız var. Yani board'a koyacağı büyükça bir minion'ı ve kıçı 1 olan başka minionları temizleme şansınız var. Berserker gelecek tura hazırlık yaptırıyor, en en en önemli nokta burası. "Bu tur 6 damage yerim ama gelecek tur senin ebesine atlama potansiyelim var." diyorsun kısacası.

3) Scarlet Crusader ise zorunluluktan, başka 3 manalık kart olmadığı için elimizde. Başka güzel bi kart olsa mesela muhtemelen o tercih edilir. Ayrıca 1/1'in deathrattle'ı gitsin diye bait gibi de düşünülebilir.

Zira sonraki turdaki durum. İşte bu noktada Wild Pyro + Flame Lance atıyor, tertemiz mis gibi sadece Mechwarper'lı board kalıyor.

Sosyal ağlarda paylaş

evet demiştim daha mantıklı diye zaten. tabi bunda karşının warlock olması çok etkili. warrior, hunter olsa nereye oynuyosun.

ama ben yine de pyromancer+flamelance oynardım çünkü siphol soul vs çıkar diye. yani durduramam kendimi imkansız abi. bak berserker oynarsan kesin kazanıyosun diye garanti verseler yine muhtemelen o board temizlenecek kafası ağır basar kontrol edemem kendimi sdf.
Sosyal ağlarda paylaş

ahaha scarlet niye olmasın ya adamın elinde 4 kart var sende 9 turn olmuş 8-9
İsterse 1 hp'li yaratıgım için spell harcasın amaç board control+ kart avantajını kullanmak ve rakibin elindeki kartları bitirmek.

Scarlet basbaya atılır... elven archer'i fln. göze alıcaksın artık. Otk yapıcam diye veya kontrolu ele alıcam diye berserker atılır mı... minik creaturelara karsı elimizde yine blastmage-clock combosu var sonuçta... O olmasa tmm

Bir de deck'in geri kalanı full spell nerdeyse , pyro seer fln'da var. Çekecegi kart cok büyük olasılıkla damage kartı.
Sosyal ağlarda paylaş

masticore neler demişsin sen ya. ne otk'sı ne diyon :D kafa uçmuş heralde.

scarlet crusader inip flame lance atsan nolacak zaten onu da anlamadım açıkçası. 5/1 ve 1/1 minion bırakacan peki. sonra? 4/5 ve 3/4 indi diyelim board'a, o durumda napacaksın?

çekeceği kart çok yüksek olasılıkla spell olacak diyorsun da, 6/16 ihtimalle spell olacak. ayrıca 2 spell atamaz.

bu arada rakip baya ciddi misplay yapıyor, 4/5 olarak inebilecekken 2/5 iniyor Councilman'ı. oyunun sonucuna etkilemiyor ama..

bu arada izlemek isteyene, şurası: https://www.twitch.tv/nl_kripp/v/68633748?t=104m26s
Sosyal ağlarda paylaş

He evet hiç olmuyor kripp ile aynı düşünmediğim, yanlış oynadığım, misplay yaptığım anlar. Bu sayede aslında ben de kripp gibi son 13 arena'mın 11'inde 12 win yaptım ama çaktırmıyorum.

Böle malca yorum yapınca noluyor anasını satiim. İzlerken benim de yakaladığım ve %90 kişinin yapmayacağını düşündüğüm bişi gördüm ve paylaştım.
Sosyal ağlarda paylaş

sabonis said:

He evet hiç olmuyor kripp ile aynı düşünmediğim, yanlış oynadığım, misplay yaptığım anlar. Bu sayede aslında ben de kripp gibi son 13 arena'mın 11'inde 12 win yaptım ama çaktırmıyorum.

Böle malca yorum yapınca noluyor anasını satiim. İzlerken benim de yakaladığım ve %90 kişinin yapmayacağını düşündüğüm bişi gördüm ve paylaştım.

yanlış düşünmüşsün paylaşma bidaha
Sosyal ağlarda paylaş

Y'shaarj'lı ramp druid'le rank4-3'e kamp kurdum, bugun 2'ye de şöle bi çıkıp geri indim. Neyse, ben seviyorum yakışıklı bi kart bence. Bana da ilk açtığım wog paketlerinden çıkmıştı.

abuk subuk win/lose streak'lerim de olmasa, aha son 30 maça bak:

http://i.imgur.com/Z0zViAI.png
http://i.imgur.com/5DyAQz0.png

gerçi yeni farkettim 2.fotodaki ilk 5-6 maç casual'da denediğim başka bi druid'inmiş (token beast)

dicklist

http://i.imgur.com/QG8MFaX.png

Sosyal ağlarda paylaş

end turn ve battlecry efektlerinin çalışmaması kötü gibi gözükse de, masa'ya ragnaros veya ysera ve hatta 5/10 olabilecek taunt'u 5/5 indirmesi veya darnassus falan indirmesi... kötü senaryo gibi duruyolar ama velakin 10/10 başlı başına mücade edilmesi gereken bişeyken yanına eküri gelip durması baya zor duruma düşürebiliyor rakibi.

çok kilit bi kart değil zaten, ama sağlam bi tehdit. deck'in olayı sağlıklı ramp yapıp rakibinin potansiyel turn'ünden daha büyük tehditleri sahaya koyup durmak. tier 1 viable ot bok değil ama ben keyifle oynuyorum ve de old gods çıktığından beri en iyi winrate'im bu deck'le oldu garip bi şekilde.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...