Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hearthstone: Heroes of Warcraft #8

Sam

Öne çıkan mesajlar

I like what I read..

Aceace said:
Bir yerde okumadım yav. Gasteci içgüdüsüyle söyledim.

Yalnız sabo dustın gözüne vuracak sanırım. Kartlarınızı patlatmayın.

bu neden? kuramadim baglantiyi..

edit: tamam bir suru kart degisikligi geliyormus.. gormemisim..

said:
Will the Basic and Classic cards you update for the Year of the Kraken be disenchanted for full value?
While Basic cards can never be crafted or disenchanted, Classic cards that have been changed during the review can be disenchanted at their full dust value for a limited time.
Sosyal ağlarda paylaş

Soyle ki, naxx ve gvg goldla alınamıyor artık, kartları dustlanabiliyor olacak dolayısıyls DE de edilebileceği varsayımıyla dedi onu galiba ama nereye kadar tabi

Simdi insanlar bi sürü şey yazmışlar okudum da, şu deckler zayıflayacak bunlar gene saglam kalabilir gibisinden. Onu aslında tamamen yeni expdeki kartlar belirleyecek.

Avenge'siz mustersiz minibotsuz shreddersız paladin en güzel sinyali bence olacakların. Bakalım ya, bir sürü kart nörflemektense boyle bi ayar cekmek çok daha sağlıklı gibi duruyor.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
How will random effects work in Standard?
Random effects (including summoning random minions or cards, the Discover mechanic, transformations, or any other similar effects) will only summon cards that are eligible for the format you are playing. Thus, random effects in Standard will summon only cards that would be usable in the Standard format. All cards are legal in Wild format, so such effects will function as they always have.

bu da guzel..
Sosyal ağlarda paylaş

Aahahahhahahah:D:D:D (Axedice +1)

Yalnız hepsi değişmez yine de. Geçen hafta turnuva ayağına skypetaydık. En basit örneği tekrar vereyim. Wrath'ı ya da Young Dragonhawk'ı Blizz neden değiştirsin? Nasıl değiştirsin? Wrath ile 1+draw/2 damage yapacak değil ya. Ya da Dragonhawk 2/1 Windfury olamaz.

Çok oynanan ya da hiç oynanamayan bazı kartlar değişecek. Mesela nerede söylemiş bilmiyorum ama Ben Brode Master of Disguise'ı ilk tasarlarken çok sık kullanılacak bir kart olarak gördüklerini, şu anki durumundan memnun olmadıklarını söylemiş.

Bu arada klasik handlock da bayaa darbe alır. (Reno değil) Healbot yok, belcher yok. Klasik handlockun yerini Renolock ve doomlock varyasyonları alacak gibi. (tabii yeni expte ayakta kalmasını sağlayacak yeni kartlar gelmezse.)

Secret paladan kurtulacağız ya. Bana yeter.
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

Abi hayır ya sabonisin elinde tuttuğu saçma salak kartlar değer kazanacak.

Adam 1 yıl boyunca susmaz şimdi ÖFFFFFFF

toplel

Aceace said:

Aahahahhahahah:D:D:D

Yalnız hepsi değişmez yine de. Geçen hafta turnuva ayağına skypetaydık. En basit örneği tekrar vereyim. Wrath'ı ya da Young Dragonhawk'ı Blizz neden değiştirsin? Nasıl değiştirsin? Wrath ile 1+draw/2 damage yapacak değil ya. Ya da Dragonhawk 2/1 Windfury olamaz.

Çok oynanan ya da hiç oynanamayan bazı kartlar değişecek. Mesela nerede söylemiş bilmiyorum ama Ben Brode Master of Disguise'ı ilk tasarlarken çok sık kullanılacak bir kart olarak gördüklerini, şu anki durumundan memnun olmadıklarını söylemiş.

Bu arada klasik handlock da bayaa darbe alır. (Reno değil) Healbot yok, belcher yok. Klasik handlockun yerini Renolock ve doomlock varyasyonları alacak gibi. (tabii yeni expte ayakta kalmasını sağlayacak yeni kartlar gelmezse.)

Secret paladan kurtulacağız ya. Bana yeter.

toplamda maximum 20 kart falan değişir diye düşünüyorum ben. öle kallavi bir değişim beklemiyorum. ama olsun, sizden 1000 dust fazla alacak olsam bile değer :D

yalnız eskiyen expansion'ların artık satılmayacak olması ilginçmiş. böylece yeni oyuncuların wild oynamasına mümkünat vermeyecekler. böylece millet standart takip edecek daha çok.
Sosyal ağlarda paylaş

Aceace said:

cogunlukla az kullanilan kartlari degistireceklerdir.. wrath cogu deck'e girdigi icin mesela degisiklik beklemiyorum ben (nerflenecek kadar guclu de degil zira) ama young dragonhawk olabilir hicbir deckte kullanilmadigi icin.. bir de degisiklik sadece stat veya cost degistirmek anlamina gelmiyor (bkz: warsong commander.. baya alakasiz bir karta donustu nerften sonra)..
Sosyal ağlarda paylaş

sabonis said:

toplamda maximum 20 kart falan değişir diye düşünüyorum ben. öle kallavi bir değişim beklemiyorum.

bay kahkaha böyle demiş:

"We have a list of cards that we're looking at," Brode said. "This will be the biggest balance change that we've ever made to Hearthstone. It's not going to be a massive percentage of the set or anything like that. We have to hit a lot of cards, though. It's definitely going to be significantly less than 20 cards. It's not going to be even close to that number. It'll be more than two. We're still trying to get that final list and still tweaking things
Sosyal ağlarda paylaş

ingilizcesi olmayanlar ve üşengeçler için tldr;

- oyun 2 formata ayrılıyor, wild ve standard olarak
- wild şu anki hearthstone yani gelmiş geçmiş bütün kartlarla oynanan hearthstone, standard son iki sene içinde çıkmış "güncel" adventure/expansion kartlarıyla oynanan hearthstone
- ikisinde de ranked oynanabiliyor, ikisinde de legend olunabiliyor, bir genel(wild) metası bir de güncel(standard) metası olucak yani
- secret paladin renolock hede gibi eski kartlara ihtiyaç duyan desteler standardda yer alamayacağı için forumdaki ağlaklar da standarda yöneliceklermiş
Sosyal ağlarda paylaş

giden kritik kartların (belcher, healbot gibi) yerlerini dolduracak kartlar mutlaka gelecek, oyunun aşırı değişeceğini sanmıyorum. sadece tek tek kart nerflemek yerine hem baştan yapalım hem de yeni oyuncuların paralarını gani gani alalım motivasyonu var.

herkes sadece geriye kalan kartlarla oynanacakmış gibi yaklaşıyor konuya
Sosyal ağlarda paylaş

Xeph said:

- secret paladin renolock hede gibi eski kartlara ihtiyaç duyan desteler standardda yer alamayacağı için forumdaki ağlaklar da standarda yöneliceklermiş

a) Ağlaklık ile süper alakasız. Zira %80 falan kesim standart'a geçecek. magic the gathering bu yöntemi kullanıyor, boşa değil.

b) Renolock destesinden yana ağlayan yok. He ağlayan olsa da, standart'a geçince reno'dan kurtulamaz çünkü reno decki doğası gereği her şeyden 1'er tane koyuyor. Önemli 4-5 kart kaybettiğinde, yerine koyacağı 4-5 kart bulabilir gayet. Genel olarak versiyonları göz önüne alınca giden kartlar:

Zombie Chow (herkes kaybediyor ve illa yeni kart çıkacak anti agro)
Darkbomb (önemli)
Imp'losion (önemli)
Piloted Shredder (herkes kaybediyor zaten 4 slot'una yeni 2-3 kart yaratacaklar)
Antique Healbot (herkes kaybediyor, yeni bir neutral heal'ın gelmeme olasılığı yok)
Loatheb (herkes kaybediyor yapacak bişi yok)
Sludge Belcher (herkes kaybediyor, yeni bir anti aggro tarzı taunt gelmesi baya muhtemel)
Dr. Boom (herkes kaybediyor)

kısacası renolock muhtemelen devam edecek.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...