Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Tree of Life

Wisp

Öne çıkan mesajlar

ikisinden de uzun vadede bir cacık olmaz. 2-3 hafta community olarak oynamak eğlendirir. tree of life'ın en büyük eksiği pvp. cep telefonundaki oyunların combat sistemi daha iyi. albion o açıdan öne geçiyor. pvppve de tactical aspect var ve combat sistemioyun motoru tree of life'ın asla gelemeyeceği bir noktada.

kaliteli pvp veya pve olmadan sandbox evcilikten farksız.

albion pvp'de beraber oynanırsa birkaç hafta eğlendirir. onun dışında meh. herkesi memnun edeceğiz fikriyle yol alıyorlar, öyle bir dünya yok. carebear tarafı uzun vadede bence ağır basacak. safe zonelar artacak, riskgain fln azaltılacak. p2w olacağını sanmıyorum hiçbir noktada. yapımcıları genç ama salak değiller.
Sosyal ağlarda paylaş

akirafes said:

Anelor said:

ahahah abi nasil hala oynuyosunuz content yok bisey yok hayret ediyorum valla
bide su var crafingin bottlenecki matlar. Oyuncu sayisi crafter sayisi ne kadar artarsa artsin material sayisi sabit ve oyunda global ekonomi yok butun auctionlar marketler lokal. Yani oyuncular daha az player olan bolgelere goc etmeye yeni alanlarin kesfine ve guild olarak hareket edip yeni yerler ele gecirmeye zorlanicak. Bunun sayesinde zamanda tuccar gibi oynayabileceksiniz oyunu bi yerden ucuz Mali okuze yukleyip baska yerde satmaca vs. potansiyel var. Ekonomi nasil sekillencek tam kestirmek guc ancak soyle bisey var ki dedigin seyler olursa developerlar illa ki el atar.

Albion forumunu takip ediyorum .
Orada yazdıklarınla Albion oyununu hic tanımadıgını farkettim .
Ben bu oyunu cok bekledim . Fakat almadıgım ender oyunlardan biri.
Çok araştırdım albionu .
Son mesajlarınıda okudum forum da . ticaretten bahsetmişsin .
SAna müsadenle oyununun kısa bir özetini vereyim .
Oyun yapımcıları ticaret modelini çok iyi biliyor .
Kendi alpha oyunlarını olması gereginin çok üstünde satıyor.
Hatta bununlada yetinmeyip çok daha ac gözlü davranarak kendi plexlerini çıkartıcaklar.
Albion gear based e dayalı bir oyun .
pay to win oyunu
Ve eminim insanların bunu anlaması cok uzun zaman almıyacak .
Ve cok kısa bir sürede bu oyunu terk edicekler.
Mesela bu oyunda gercek para ile en iyi gear ı satın alıp herkesten üstün olucaksın .
Kimin gercek hayatta daha cok parası varsa
bu oyunun kralida o alıcak
yeteri kadar acıkmı ?
Albion icin hayyallerini kırdıgıma üzgünüm .

abi 2.ci kere albion hakkında bilip bilmeden atıp tutuyorsun talihsiz oluyor. benim oynadığım oyunu, oynamadığın halde bana anlattığın için çok teşekkür ederim sdf.
Sosyal ağlarda paylaş

Anelor said:

abi 2.ci kere albion hakkında bilip bilmeden atıp tutuyorsun talihsiz oluyor. benim oynadığım oyunu, oynamadığın halde bana anlattığın için çok teşekkür ederim sdf.

Dedim ya bilmiyorum ama merak ediyorum bıngıldakda p2w olmaz demiş
Her ne kadar p2w olucagına inansamda Yanlış izlenim edindinmiş olabilirim .
forumlarda sizi takip ediyorum daha çok bahsedin nasıl bir oyun .
Sosyal ağlarda paylaş

Ben albionuda toluda baya oynadım.albiondakı harıta sistemı bayık abi,ugrasıp duruyorsun,2 kişi kapıya kamp kurdumu hiçbir yere kaçamıyorsunda,tamamen acık alan yok.Birde habıre item toplamak zorundasın,tier 3 agac bulacagız dıye kafayı yiyorduk resmen,herkes aynı bolgede toplanıp ugrasıyordu.Neyse bufları düzelıp adam ederlerse alınırız onuda.şimdilik tol daha eglenclı
Sosyal ağlarda paylaş

abi oyun nasıl p2w olabilir ki? oyun içi currency silver para ile satın alınan gold. ikisini zaten birbiriyle takasliyorsun. şuan 1 silver 1 golda tekabül ediyor çünkü gold'laa yapılcak bişey yok bide herkes founder hayvan gibi goldu var silverı yok. normalde 1 gold 10 silver civarı bi dengesi olmuş geçen alpha.

parayı bastırıp en iyi seti alabilir mi birisi? gayet alır AMA o full seti giymek için oturup herkes ne kaadar kasıyorsa o kadar kasması lazım. giyme kullanma & craftlama ayrı şeyler. ha bu arada parayı bastırıp oyuncudan alıcak o son tier itemı. öyle cash shoptan değil ;) kim kazandı burda sence parayı bastıran mı yoksa onu kasan craft mı? player driven economy oyunlarda öyle p2w kolay şey değil.
gitti aldı hadi skilli de var diyelim. ultimadan biliyoruz ki öyle full cilalı blackrock set'le gezersen herkes çöker üstüne. yani paranın yaanında sağlam bi guild ve göt de olması gerekiyor. oyun pay to win'den daha çok pay to lose kısacası.
Sosyal ağlarda paylaş

Beyler eger farming kasacaksanız:15 civarı tarla yapın önce.sonra mümkünse ginseng tohumu edinin(miyawdan isteyın) ve ılk tarlaya ekın,tarladan hasat zamanı geldıgınde tarlayı toplayarak(hasat etmeden) tohum sayısını 3 e cıkarın(bug).sonra 3 tohumu ekin ve aynı sekılde 9 tohum elde edın.bundan sonra devamlı hasat yoluyla saatte 100 den fazla urun elde edersınız ve tohumunuz hiç bitmez.2 günde farmıngı 50 yaparsınız.elde ettıgınız ginsengi ırgat house a koyarsanız size yemek yapar bırakırım(80 stam,400 hp verenı)
Sosyal ağlarda paylaş

Cooking geçici buff vermeli
Str dex flm

Bir de kaçan adamı yakalamak için, arrow'lara slow ekleyen birşey sürmek lazım. Bu da tinkering ile yapılabilir, cleanse etmek için de yine bir cooking recipe lazım.

Ve stamina veren yiyecekler ile vermeyenler ayrı cooldown olmalı. Et yemek için cooldown olmamalı.

Bence.
Sosyal ağlarda paylaş

Masticore said:

miyaw33 said:

Bende ilkkez en uç kuzeye geldim, amaçsızca dolasacagim birkaç gün.Donerkende baobab ağacını inadına getirip ekecegim.Beyler çiftliğe katkınız olsun bir adet hayvan getirin. Herhalde bizden başka geyik besleyen yoktur şu oyunda

yiyosa ren geyiği getir ulan asdaf

Ren geyıgını buldum yolda getırırken oyundan dustum 3kez,neyse yarın ren geyıgı köye gelecek.1 sılver a hayvanat bahcesı gezdırmeyı dusunuyorum.bu hayvan ve agaclar dunyanın dört bir yanından,oralara gitmeye gerek yok,gelın ucuza gezın
Sosyal ağlarda paylaş

Ranged bufflanmadi ,nerf geldi arkadaslar.Hala ortalama zirhli oyuncuya 2-3 vurabiliyoruz .kuzu oldurmek 6 ok demek
*Bow dmglar degismemis, hala rare bowum +6dmg .elimdeki melee silah +100 . melee weaponlarin dmgi bowdan 10 kat daha fazla desem az kalir.yeni long bow imal etmeye gerek duymadim. dmgi +50 olmayacagina gore!
Nerf cunkü;
*ranged attack costs 25 stam oldu.
melee attack costs 8 stam
*Dex ranged dmg veya attack speed bonus vermiyor.
*durability tamamen kalkmali.uzun yazmayacagim.
*ranged crit kapali
ranged fanatigi sanmayin beni .melee target alma sorunu var.alsan bile , kosan adama hit yapmiyor sistemdeki eksiklik yuzunden.
Adminlere bildirim alacaklari sekilde ,2-3 gunde bir ,bana en mantikli gelen sistemi yazdim . Onlarin fikirleri degisene kadar biz cok iyi oyunlari oynuyor olacagiz.
Sosyal ağlarda paylaş

Adamlar koreli farmer kafasindan kurtulamadigi icin pek umidim kalmadi oyundan. Hypedan kisa sure sonra oyuncularin %90inin birakmasini tavuga kusa yune bagliyo ve hala farmville oynayanlari desteklicegiz nidalari atiyor.

Oyundaki sikinti pve kisminda degil, millet skillerini kasiyo daha sonra o skillerle bir bok yapamayacagini gorup birakiyor. End game contenti yok, pvp yok, castle yapmissin castle siege yok, ne kadar guzel kale yaparsan yapsak rezalet crim sistemi yuzunden biri gelip senin baseinde camp kuruyor hicbirsey yapamiyorsun.

Oyunda targeting sistem, silahlarin bonuslari ve combat utilityler eklenmedigi surece cacik olmaz, ki adamin o taraklarda bezi yok hic.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...