Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Galatasaray 2015 - 2016 Sezonu Genel Tartışma - 1

Cons

Öne çıkan mesajlar

Acikcasi bir de o var, sahsen Osmanli mosmanli basaksehir gidecegine sacma sapan avrupaya GS-BJK-FB nin gitmesi her turlu avantaj. GS'nin Avrupa'ya gidememesinin FB-BJK acisindan kazanci oldugunu dusunmuyorum. Tabii EL'den bahsediyorum. Para getirisi yok, oyuncu-TD bazinda aa GS EL de oynuyormus gidip transfer olayim denecek hali yok. Ama ulke puani anlaminda cok ciddi onemi var.

Anadoludan Avrupa'ya gidenler daha Arnavutluk - Moldova tier takimlari gecemiyor birak puan toplamayi.

Sivas Anderlechten 2 macta 10 gol filan yiyip donmustu.

Denizli - Gencler gibi olacaklarsa guzel tabii zevkle izleriz de olmuyor son zamanlarda o...
Sosyal ağlarda paylaş

CL'de puan rekoru kirmis takim taraftari mi diyor bunu? sfs..

Abi hakikaten Fistan-applevodka tier seviyesi sacmalamasin su Avrupa konusunda.

FB-GS-BJK'nin Avrupa'ya gitmesi her turlu ulke icin avantajdir nokta. Anadolu takimlarinin avrupa maceralari genellikle fiyasko oluyor arti devamliliklari yok. Her zaman son torba olacaklar ve ertesi sene orada olmayacaklar. Ama 3 buyuklerin torbada yukselip exponential bir sekilde daha fazla puan toplama ihtimali var 5 sene icerisinde.

Kendi aralarindaki rekabette ise CL disinda EL'in zaten bir getirisi olmadigindan GS'nin Avrupa'ya gitmesi FB-BJK'ye birsey kaybettirmez. Uzun vadede her turlu bu takimlarin Avrupa'da duzenli puan toplamalari lazim.

Bunun icin fazla dusunmeye gerek yok yani, fanatikligin luzumu yok.
Sosyal ağlarda paylaş

5 seneye bakılyorda 2 sene katılamazsanız ordan sıfır gecen sene sıfıra yakın ondan onceki iki senenizde de 16kusurmus topladıgınz puan hadi 20-22 gibi bişey olacak desek o da 90-100. sırada olacaksınız demek oluyor ve dediginiz gibi bu sizle 5 sene gitcek hadi hayırlı olsun EL dorduncu torbandan girersiniz işte. Ama su fenerin tıklatması sart.
Aha su siteden bakıyorum dogrudur heralde
http://kassiesa.home.xs4all.nl/bert/uefa/data/method4/trank2016.html
Sosyal ağlarda paylaş

Evet bizim topladigimiz puanlar.

5 seneye bakacaksin onun icin. O puanlarin gayet onemi var. BJK ne toplamis, Anadolu kulupleri ne toplamis ona bakacaksin.

Bak o koydugun tabloda seneye BJK'nin en cok puan getirdigi sene silinip, GS'nin en az getirdigi sene de siliniyor. O yuzden bu sene puan toplanmasi kritik cunku obur sene bizim en cok puan getirdigimiz sene silinecek. Bu is boyle bayrak teslimi gibi dusunmek lazim.

Kaldi ki dedigim gibi devamlilik onemli. BJK 2-3 sene icerisinde torba atlayabilir daha da fazla puanlar alabilir. Ama BJK yerine Bursaspor gidince patliyorsun cunku seneye orda yok.

Asgari duzeyde mantik yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Hayir savundugunuz sey sacma da ondan.

Ben anadolu takimlari yerine FB-BJK-GS gitmeli ulke icin daha iyi demisim.

ehu ehu 1 puan toplayacaksa gitmesin gibi anlamsiz bir arguman gelmis.

Ben GS tek basina sirtiliyor ulkeyi muhtacsiniz mi dedim.

Bayrak yarisi bu. Bu bayrak yarisinda Anadolu kuluplerinin yeri yok - devamliliklari yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Çok fazla kasmaya, tartışmaya gerek yok. Alın link, her şey belli:

http://www.uefa.com/memberassociations/uefarankings/club/

Avrupa geneline bakıldığında sıralamada

GS 32.
FB 52.
TS 59.
BJK 62.

GS 57.920 puan toplamış, FB 40.920, BJK 34.920.

Bi kere şampiyon olunca gereksiz gaza gelmemek lazım. BJK önce Trabzonspor'u geçsin de, sonra GS'yi gözüne kes... Yok yine olmaz gerçi, arada 20.000 puandan fazla var :)
Sosyal ağlarda paylaş

bakıyorumda bjk'li arkadaş(lar) takımları şampiyon olunca gaza gelmişler. geçen olcay şahan'da demiş bizim gruba barcelona dortmund falan gelsin. oyuncular ve bjk taraftarları ölmeyi bayılma zannediyor belli ki. gaza gelmeyin beyler bu kadar hele bi başlasın şl görelim sizide pist'te.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...