Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Galatasaray 2015 - 2016 Sezonu Genel Tartışma - 1

Cons

Öne çıkan mesajlar

Rewendor said:

sabonis said:

Rewendor said:

Haklısın. Zaten ikisinin farklı olduğunu ben de söyledim.

Ama son mesajındaki sorun şu ki pozisyonda defans ayağa vurmuyor, hamle yapmıyor, dokunmuyor. Ayak geri gelip defansa vuruyor.

Yani defansın şut çeken ayağa vurup topu 5-6 metre auta yollamasıyla şut çeken futbolcunun o sırada rakibine çarpması ve pozisyonunu bozması arasında da dağlar kadar fark var.

yahu farketmez penaltının isteyerek olması gerekmiyor. hücum eden ve şut çekecek olan futbolcunun alanına müdahalede bulunuyor istem dışı da olsa. bitti yani. hani gerçekten şunun tartışılacak bir tarafı yok. kuralı yanlış biliyorsun maalesef.

hücum eden futbolcu, kendi alanı içinde hamle yapıyor topa. savunma oyuncusu ise topla hiç alakası yokken, rakibin alanına giriyor ve faul yapıyor.

Sanırım sen yanlış biliyorsun.

Faul kurallarında bahsettiğin durum "rakibin hareketini engellemek" olarak diye geçiyor ve top iki oyuncunun da kontrolünde değilken oyuncunun topa yetişmesini engelleyici hareketler olarak tanımlanıyor. Bu durumdma geçerli değil o.

"Impading the progress of an opponent means moving into the path of the opponent to obstruct, block, slow dowwn or force a change of direction by an opponent when the ball is not within playing distance of either player."

Diğer kurallarda da daha yakın bir şey bulamadım.

http://www.fifa.com/mm/document/afdeveloping/refereeing/law_12_fouls_misconduct_en_47379.pdf

gidip kuralları didik didik edip dediğimi çevirip yontup falan yazmışsın. O yazdığın kural tamamen o senaryoda geçerli.

verdiğin linkte çok basit kural:

- Trips or attemtps to trip an opponent

For this offence, the referee must consider how the action was done:
- carelessly
- recklessly
- with excessive force

penaltı pozisyonunda da careless/reckless arasında bi şekilde trip etmiş oluyor rakibi. deli dana gibi koşup arkadan yetişmeye çalışırsan kontrolsüz bir şekilde, adama çelme takmış olursun ve penaltı yaratırsın.

yani bu kadar basit bir kuralı nasıl bu kadar yanlış yorumlayabiliyorsun, gerçekten aklım havsalam almıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Bence sen kendi yazdıgın seyi anlamıyosun sabonis. O cpledigin kural tam olarak Rewendor un anlattıgı seye cıkıyor. Ne celme ne de celmeye tesebbus var. Arkasından kosuyor. Sen deli dana gibi kostugunu iddaa ediyosun ben normal kostugunu soyluyorum. Al yoruma acık oldu pozisyon.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben neyse ki para vermemiştim sezon başından. İş güç sebebiyle her maçı izleyemeyecem izlediğim kadarını tek maç almak daha ucuz gibi hesaplamıştım. İyi ki öyle yapmışım. Gidişat itibariyle iyice ucuz oldu :) Maç izlemeyi bıraktım çoktan, 90 dk'mı daha iyi değerlendiriyorum, ara ara özetlere bakıyorum bakarsam. BJK maçlarını arada izliyorum ama. Fena oynamıyor köftehorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu nasıl bir olcan fantazisi bir anlasam herif yerden gelen pası kontrol edemiyor.

Bu kacıncı hata olcan yeter lan.

Eeeeh olcan yeter be

Ahah yediler penaltımızı daha ne kadar acık olacaak ki o kol? Bir de korkunc olan yanı kolu goruyor carptıgını goruyor acık oldugunu goruyor ama yanlıs yorumlamayı basarıyor. Helal olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...