Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Galatasaray 2015 - 2016 Sezonu Genel Tartışma - 1

Cons

Öne çıkan mesajlar

zaaaaaaaa

yalnız harbi şu vizyona sahip adamlara, TD'ye yönetime vs. şampiyonluk verdik. FB içinde geçerli aynısı, ne olursa olsun her şekilde daha aşağılıklar gözümde sezon bittiğinden beri.

Hele Bilic... takımın başına abd 15. sınıf hayvanlı çocuk filmlerinden random bir köpek koysak daha iyi yönetirdi takımı...
Sosyal ağlarda paylaş

Şaka maka bu şampiyonluk 2 güne unutulur da, bu vizyonsuzluk benim canımı sıkan.
Örnek süper olmayabilir, ancak 2 sene önce bu takım Juventus'u öyle veya böyle eleyip çeyreğe çıktı. 2 sene sonra Juve nerede GS neleri kovalıyor. Elbette arada dağlar var ama demek istediğim bu değil.
Juve mesela sabırla kadrosunu bir yere kadar koruyup kilit takviyelerle gücünü arttırıyor, GS ise elindeki sınırlı sayıda kaynağı resmen kumarda harcar gibi harcıyor.
GS'nin elindeki kadroyu korumasında bir sıkıntı yok. Fakat sen zaten elinde 1m Euro'ya oynayan 30 yaşındaki adama gidip 1.6m Euro para vermezsin. Bu dünyanın her futbol klubünde gerizekalılıktır. Ötesi yok.
Para yok deniyor Galatasaray'da, şu son 2 yılda belki 20-30m euro para harcandı bu takıma. ŞL paraları geldiği gibi gidiyor, eğer bu takım sabredip, ilk FT döneminden beri hep gereken yerlere gereken adamları alabilseydi zaten domine etmişti her yönden.
Kaldı ki takımı götüren de o zaman kurulan o iskelet. Ancak o iskeleti güçlendirmek yerine saçma sapan ne kadar hamle varsa yapıldı.
Ama işte futbolda TD çok önemli. Maalesef FT gibi biriyle vizyon getiremiyorsun, Hamza'yla getiremiyorsun. Mancini ve Prandelli de başka yönlerden oldukça yanlış isimler olunca, gene aynı yere dönüyoruz.

Bir cycle ya bu 4 büyükler resmen. Aslında acayip paralar giriyo kasalara, ama bu cycle içerisinde bu paralar akıl almaz şekilde harcanıyor. Kimisi Guiza'ya veriyor, kimisi Quaresma'ya, kimisi Bruma'ya.

Sonra gene duraklama dönemi, 2-3 sene. Gene toparlama, başarı diyorsun, devamını getiremiyorsun. Bunu şuna benzetiyorum ben;

https://en.wikipedia.org/wiki/Peter_Principle

Hem TD, hem yönetim bazında..

Futbolda en güzel örnek buna Hamza gibi caretaker olan hocalar. Genelde bu hocalar biliyoruz ki caretaking period'da başarılı olup sonraki zamanlarda çuvallarlar...
Sosyal ağlarda paylaş

kimse bana galatasaray'ın parasızlıktan yabancı sınırı kalkmışken 3-4 tane yabancı transfer edemiceğini söyleyemez. elmander gibi topçu dolu avrupa. getirsen hepsi bu takımda banko oynar. ama olay o değil zaten. herkes biliyor hamza seneye gidicek. naptı işte bi senelik de olsa 4 trilyonunu alacak. ona bunu sağlayan yerlilere de gider ayak kıyağını yapıyor. bilal'i getirdi sabri melo ile kavga etti falan filan hemen zam patlattılar. muhtemelen melo'yu da gönderecekler.

bu takıma hamza'yı futbolcular getirdi en nihayetinde. ben insanları anlamıyorum. selcuk denen herif kasıtlı olarak oynamıyordu lan. kötü oynamaktan bahsetmiyorum bak. koşmuyordu bilerek. formayı yere attı ağladı mağladı. ama buyuk kaptan. klasik galatasaray vizyonsuzluğu oluyor. aman 2 kupa aldık duygusallığı ile yerlilere para saçıyorlar. ne güzel iş anasını satayım takımı baltala maaşına zam gelsin. istediğin td yi getir istemediğini gönder.
Sosyal ağlarda paylaş

hataları vardı da ünal aysal bunu bitirmeye çalışırken bu düzen onu da harcadı. ünal başgan gibi bi adam daha gelmez galatasaray'a.

düşünsenize albayrak gibi bi adma olmadan topçuna top oynatamıyorsun. bi kişinin devamlı bunların götünde aslansın kralsın demesi gerekiyor.

hatta albayrak bi roportajında şey diodu. selcuk duygusal bi topçu ilgiye ihtiyacı var. prandelli döneminde bunu bulamıyordu falan sdfjds

amk nedir yani bu.
Sosyal ağlarda paylaş

abi öyle diyorsunuz da burak ve selçuk'a o kontratları da ünal vermedi mi? GS'nin kaynaklarını bu adam tüketmedi mi?

Tüketirken 2 şampiyonluk aldı ayrı konu, ŞL de başarılı oldu o takım ondan unutuldu ama paranın bu kadar konuşulmasının asıl sebebi de Ünal Aysal. O da öyle efsane başkan vs. değildi. Ama işte bu tayfaya açtığı savaş sanırım GS de ilkti. Yani benim hatırladığım diyelim. Ben kendimi bildim bileli var GS de böyle bir iç savaş zaten. Liseli vs. Cemaat, Liseli vs. Old Boyz, Old Boyz vs. Cemaat, Cemaat vs. Yabancılar falan filan gidiyor sürekli.

aquila said:

lan bizimki vizyonsuz da, sizinki cok mu vizyonlu, adama bak asdf.

çocuk filmi köpeği dedik ya la, bilic'in vizyonsuzluğunu nasıl daha iyi açıklabilirim asdf
Sosyal ağlarda paylaş

He bir de çok klasik, Twitter da vs. çok söyleniyor da;

Geçen haberlerde çıktı. GS tekerlekli sandalye takımının oyuncuları yaşadıkları yerlerden oldular paralar ödenmiyor diye. Zor günlerde babalar gibi kastıran erkek basketbolun parası ödenmediğinden transfer yasağı yiyor. Sabri bu ortamda zam alıyor, Sabri...

Harbi bu ülke futbolunun rezaleti. Hani az alır, biraz arttıralım dersin ama şuan transfer döneminin en gözde adamlarından biri, hatta belki de en gözdesi Pogba'dan daha fazla kazanıyor...

Dani Alves'le denk yanılmıyorsam lan kazandığı daha ne...
Sosyal ağlarda paylaş

DarKRideR said:

He bir de çok klasik, Twitter da vs. çok söyleniyor da;

Geçen haberlerde çıktı. GS tekerlekli sandalye takımının oyuncuları yaşadıkları yerlerden oldular paralar ödenmiyor diye. Zor günlerde babalar gibi kastıran erkek basketbolun parası ödenmediğinden transfer yasağı yiyor. Sabri bu ortamda zam alıyor, Sabri...

Harbi bu ülke futbolunun rezaleti. Hani az alır, biraz arttıralım dersin ama şuan transfer döneminin en gözde adamlarından biri, hatta belki de en gözdesi Pogba'dan daha fazla kazanıyor...

Dani Alves'le denk yanılmıyorsam lan kazandığı daha ne...

abartma o kadar da sdıjfaha
Sosyal ağlarda paylaş

"Max Damage" said:

Yıl 2015 ve hala Sabri Galatasaray'ın çocuğu kafasında adamlar var. Uğur Uçar onun bunun çocuğu muydu Sabri oynasın diye gönderildi takımdan. Taş gibi sağ bekti ama Sabri ve Arda yüzünden harcadılar çocuğu.

Yok Sabri ve Arda yüzünden harcamadılar.

Konya maçında buz sahada (buzlu değil bayaa buz) "bu maç oynanır" diyen digiturk-tff ortak yapımı rezillikten sonra harcandı. Hatta çok çok iyi hatırlıyorum, Uğur Uçar o maçtan önce, sağ bek oynayan ve duran top kullanmayan bir oyuncu olmasına rağmen Alex'in ardından en fazla asist yapan ikinci oyuncuydu.

Döndüğünde ise 3-4 ameliyatın etkisi çok belliydi.
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi doğru mu anladım , basketbol takımı transfer yasağından ve oyuncu sayısı az olduğundan dolayı kadroya yeni oyuncu alamayacak kıvamda o yüzden belkide sezona paf takımla falan çıkma potansiyeli var ortada. Fakat sabri 4.8 milyon tl maaş alıyor ...

Harbi batalım biz , gidelim parasızlıktan herkes 1 lira verse falan diyelim , ona layık olduk yine.
Sosyal ağlarda paylaş

Aceace said:

"Max Damage" said:

Yıl 2015 ve hala Sabri Galatasaray'ın çocuğu kafasında adamlar var. Uğur Uçar onun bunun çocuğu muydu Sabri oynasın diye gönderildi takımdan. Taş gibi sağ bekti ama Sabri ve Arda yüzünden harcadılar çocuğu.

Yok Sabri ve Arda yüzünden harcamadılar.

Konya maçında buz sahada (buzlu değil bayaa buz) "bu maç oynanır" diyen digiturk-tff ortak yapımı rezillikten sonra harcandı. Hatta çok çok iyi hatırlıyorum, Uğur Uçar o maçtan önce, sağ bek oynayan ve duran top kullanmayan bir oyuncu olmasına rağmen Alex'in ardından en fazla asist yapan ikinci oyuncuydu.

Döndüğünde ise 3-4 ameliyatın etkisi çok belliydi.

Abi alakası yok biliyor musun. Adam iyileşti ve bir sezon bile şans vermeden Ankaragücü'ne satıldı 2009'da. Hem de takımda Sabri'den başka bek yokken. 2009 sonbaharında Ankaragücü'ne 3-0 kaybettiğimiz maçta bize karşı ilk kez oynadı Uğur ve Arda'ya bildiğin insanlık dışı, sakatlamalık bir faul yapmıştı. Ancak düşman olduğun kişiye yaparsın o hareketi.
Sosyal ağlarda paylaş

sezonun son maçı kupa finali, ilk yarıdan golü bulmuşun öndesin, g*tünü kaldıramadığın için rakip paso pozisyon buluyor senin kanadındaki açıktan

KANATTA KİMSE YOK diye artık eliyle koluyla anlattığı ta tv başından anlaşılan adama yaptığın hareket

http://kralspor.ensonhaber.com/resimler/kok/2015/06/03/kralspor8167.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...