Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Galatasaray 2015 - 2016 Sezonu Genel Tartışma - 1

Cons

Öne çıkan mesajlar

Antep maçında Gs de çok önemli 2 tane farklılık vardı;
1- Burak
2- Selçuk
Ve takım gerçekten çok etkili bir futbol oynadı. Antep 5 haftada 2 gol yemiş ve ciddi defans yapan bir takım. Buna rağmen yürüyerek, paslarıyla, deparlarla resmen parçaladık Antepi. Birçok kişinin de "Antep takım değilmiş yaaa" deme sebebi bizim üstün performansımız ve Antep in atak yapmaktaki kısırlığı.

Bizim üstün performansımızın sebebi de Burak ve Selçuk un yokluğu olabilir. Bu maçta Umut, Buraktan daha iyi pas alıp verdi ve arkasındaki yetenekli 3lüyü oyuna dahil etti. Selçuk ve diğerleri -en çok Selçuk- her fırsatta Burakı uzun toplarla atağa kaldırmaya çalışıyor. Ve Burakta hemen her topu eziyor. Halbuki o kadar çok opsiyonumuz var ki! Mesela Sneijder ve Yasin çok iyi bir ikili oldular geçen yıldan beri. Yeni İspanyol çocuk canavar gibi bi pas istasyonu olabilir. Lukas zaten inanılmaz bi kariyer. Kaleyi gördüğü yerden çakabilir ve atabilir. Ofansif olarak Burak dışında ki opsiyonlar da oyuna sokulursa bence gayet üst düzey bi kadroyuz ileri uçta. Aslında geri dörtlümüzün en azından 3ü lig için kusursuz. Denayer de sağ bekte ligi her türlü götürür. Muslera zaten inş. gider bu takımdan.

Asıl sıkıntımız oyun oynanırken defans ile ileri ucun birbirinden kopmasına engel olabilecek ayağı top yapabilen agresif ve yüksek defans kapasitesine sahip bir zenci. Önlibero yani. Zenci diyorum çünkü fiziğinin en kötü Melo gibi olması lazım. Mesela Chedjou yu orda denemek mantıksal olabilir. Defansın göbeğinde garip pas ve çalım denemeleriyle taraftarı krize sokacağına, ilerde kaybederse arkasında bir güvence olur en azından. Hem ayağı da iyi, İspanyol çocukla iyi bi ikili olabilir ortasaha da oynayabilirse Chedjou.

Ara transferde bi golcu şart yalnız. Umut gol konusunda bitmiş. Atamıyor resmen. Niasse falan bile bizim işimizi çok rahat görür gibi. Sinan zaten ST fiziğine sahip değil, bence sağ - sol açık oynamalı. Grosskıroytz da gelince aslında çok iyi bir kadro var ve ligin her türlü şampiyon bitirilmesi gerekir diye düşünüyorum. Podolski - Sneijder - Gross 3lüsü ve önlerinde yırtıcı, gol vuruşu-kafa toplarında hakimiyeti olan ST şu anda EPL deki ilk 3-4 takım hariç gayet EPL düzeyinde olur aslında. Yedekten de Sinan ve Yasin katkı sağlarlar.

Ama bir de takım oyununu geliştirmemiz lazım. Çünkü takımda baya köklü bir değişiklik oldu. Orta sahanın göbeği, her iki bek, ileri 3lüden 1-2 oyuncu değişti ve bazıları da kendi bölgelerinde oynamamaya devam edecek. Bu yüzden yüksek başarı için kesinlikle takımın biraz daha zamana ve birlikte oynamaya ihtiyacı var diye düşünüyorum.

Bide kadro yazalım,

Muslera
Carole-Semih-Hakan-Denayer
Rodrigez - Chedjou(?)
Yasin - Sneijder - Podolski
UMUT

Podolskiyi sağ kanatta oynatmaya ikna etmek lazım. Yada Sinan sağda patlarsa Yasin yedeğe cekilebilir.
Gross geldiğinde Podolski sol, Gross sağ kanata geçer.

Aslında Selçuksuz ve Buraksız da gayet iyi bir kadromuz var. Hatta Burak satılsaydı sene başında 10m civarı, Selçukta daha yüksek performans verebilirdi tek opsiyon Burak oyunda olmayacağı için. Hem 10 m RVP - Gomez - Cardozo ayarında bi adam alıp getirebilirdik belki. Zira rakiplerimizin golcüleri çok daha önde bizimkilerden.
Sosyal ağlarda paylaş

souldarkorn said:

Bizim ülkede golcü beygir gibi koşacak. Başka çıkarı yok. Gerekli gereksiz farketmez. 90 dakika koşsun az fiziği olsun isterse gol atmasın. Takım oyununa katkısı var diye yere göğe sığdıramayız.

Doğru pozisyon almış, bitiriciliği üst düzey gol atmış kime ne. Beygir gibi koşmazsa olmaz.

http://images.performgroup.com/di/library/Goal_Turkey/3e/70/fernandao-fenerbahce_wk0ffaebg2zr11cpbpgev8zrq.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

"Özbek İcraat" said:

Kevin Grosskreutz transferinin gerçekleşmemesinden sorumlu olduğu için Galatasaray Kulübü Sportif Direktör Yardımcılığı görevinden istifa eden Uğur Yıldız, yönetim kurulu kararıyla geri döndü.
FIFA’ya gönderdiği eksik imzalı evrak nedeni ile Kevin Grosskreutz’un lisansında yaşanan sorun nedeniyle görevini bırakan Uğur Yıldız, 20 günlük aranın ardından yönetim kararı ile yeniden mesaiye başladı.
Sosyal ağlarda paylaş

sostizm said:

fenn said:

Jardel olacaktı şimdi ....

http://www.youtube.com/watch?v=7xFhScfrDbo

Bu golden sonra TV'de şöyle yorumlar yapıldı.

- Şansına bir tane ayağına oturacak da gol olcak diye ...
- ... modern futbolda koşmayan forvet ...
O kadar iyi hatırlıyorum ki...

Adam aynı maçta iki kere böyle şut çekti biri 10 cm ile kaçtı diğeri girdi ben TV de hiç böyle yorumlar hatırlamıyorum :D... Yapanada diyemediler mi abi bundan 2 tane var diye???
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...