Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vdsl Modem Öneri

Selamisahin

Öne çıkan mesajlar

Editor said:

Nası gbit port evde ne işi olur ? hahaha şaka bu galiba...

Evde 2. pc olsun yada homeserver filan bişiler olsun ağda onların yaptığı kalabalık senin internet hızını dolaylı yoldan etkiler
Ha birde senin shared dosyalarınla ilgili bişiler yapıyorlarda direkt etkiler.

ha ayrıca 100mbit ile 100mbit internet kullanılmaz.

Eve NAS vs, dosya transfer ile uğraşmayan adamın gigabit portla ne işi var la değişik? 4k TV için media server mı kasacak? Sıkılmadan HOMSÖRVÖR falan yazmış bide. Oku bakiim adamın tam ne istediğini, sonra ÇabukAptal ol. Öyle bir ihitacı olsa zaten yazardı dimi. Neyse seni hala seviyorum şapşik adsfsfs.
Sosyal ağlarda paylaş

DavidMills said:

Editor said:

Nası gbit port evde ne işi olur ? hahaha şaka bu galiba...

Evde 2. pc olsun yada homeserver filan bişiler olsun ağda onların yaptığı kalabalık senin internet hızını dolaylı yoldan etkiler
Ha birde senin shared dosyalarınla ilgili bişiler yapıyorlarda direkt etkiler.

ha ayrıca 100mbit ile 100mbit internet kullanılmaz.

Eve NAS vs, dosya transfer ile uğraşmayan adamın gigabit portla ne işi var la değişik? 4k TV için media server mı kasacak? Sıkılmadan HOMSÖRVÖR falan yazmış bide. Oku bakiim adamın tam ne istediğini, sonra ÇabukAptal ol. Öyle bir ihitacı olsa zaten yazardı dimi. Neyse seni hala seviyorum şapşik adsfsfs.

HAhah bişi yazmama bile gerek yok bu nebicim bi yazi ya
Ben adama karşılık bişi yazmadımki değişik!
100mbit evde ve internete yeterli denmiş ona dedim.
4k tv için 100mbit yeter tabi lan kesin yeter
ben orda en ufak 2. bir evdeki cihaz bu tv de olur başkta pcde. bunlar sorun yaratır dedim 100mbitlik portta

Birazdaha açım kafan basmıyor sanırım anlarsın belki.
100mbit yani saniyede 10mb 12mb bişi demek yani ? o 10mbit i senin pcden bişi kopyalayarak kapattığımı düşün noldu ? sıçtı. network felç haha

Yavaşlığı demiyorum bile. 100mbit internetin olduğunu düşün birde.
Noldu ozaman ? 100mbit download yapıyorsun ve networkten ufak tefek gönder al lar oldu birde 100mbit lan portu var e o 100mbit hiç bir zaman 100mbit kalmıyor işte. 90-80 e iner. Gbit port olsa 100mbit downloadını yapar aynı zamandada gider TVile networkten stream yaprasın film izlersin
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 yıl sonra ...
Selam, vdsl modem almam gerekti ve almışken içinde fiber desteği de olsun, lazım olursa sonra tekrar modem almayayım dedim ve şunu aldım:

https://www.asus.com/tr/Networking/DSL-N16/

Yalnız modemin arkasında fiber için ayrı bir port yok. dsl-n17 modeline fiber için ayrı bir port daha koymuşlar. kutunun üzerinde fiber ve kablo dahil her tür bağlantıyı destekleriz yazmışlar ama router özelliğinin çakallığını mı yapıyorlar anlamadım. aydınlatacak biri varsa sevinirim. modem de önerebilirsiniz kutusunu açmadım daha. n17 linki de şu:

https://www.asus.com/tr/Networking/DSLN17U/
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 yıl sonra ...
  • 3 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...